Misickaa4
21.11.18,12:11
Dobrý deň, mohli by ste mi prosím poradiť, na akom princípe by mali byť vyplácané vianočné odmeny pre zamestnancov?
Naše vedenie si predstavuje, že by to malo byť podľa toho, či je firma v zisku/strate a nejakým percentom. Chcú rovnakú čiastku pre všetkých -priamych aj nepriamych zamestnancov,,čiže výroba a office - bez ohľadu na dĺžku pracovného pomeru atď
Mne sa toto nezdá ako najšťastnejšie riešenie. Mohli by ste mi prosím povedať, ako to v praxi väčšinou funguje inde?
ďakujem
avalik
21.11.18,14:15
a preco nie rovnaka ciastka na kazdeho zamestnanca? ak je to vianocny darcek, tak OK
podla teba by to malo byt ako? office viac ci robotnici viac? alebo podla mzdy? - percenta?
misoft
21.11.18,14:20
Alebo príde direktíva..... management = 50%, office = 20%, employments = 1% z mesačnej mzdy..... I takto sa často delí......
vicktor
21.11.18,14:49
Kolko je celkova ci priemerna suma?
Ak stovku kazdemu, pripada mi to v poriadku.
Ak 13. / 14. plat (pol platu), kazdemu proporcne.
expeeert
23.11.18,22:21
Ber to tak, že aj keď je to nepovinná odmena, akokoľvek to rozdelíš, ak sa medzi sebou zamestnanci pochvália, koľko ktorý dostal, nikdy nebudú všetci spokojní, lebo je x dôvodov, prečo si ten ktorý zamestnanec zaslúžil viac ako tí ostatní....