JanaF
21.08.06,06:30
Potrebovala by som poradit. Pri inventure v sklade sa nasiel tovar, na ktory neexistuje ziadny doklad o nakupe. Clovek zodpovedny za inventuru ho zaradil do inventury tym, ze si ho ocenil cenou podla podobneho tovaru na sklade a zalozil na to uplne novu sklad. kartu. Problem nastal az v tedy, ked tento prebytok trebalo zauctovat, kedze k tomuto tovaru neexistuje ziadny dodaci list, ci faktura program to neakceptoval z toho dovodu, ze ked sa spustil prepocet cien na sklade,program nedokazal identifikovat tuto cenu, pretoze ma nastavenu spatnu kontrolu na doklady(faktury, dodacie listy,...) a ceny, ktorym bol tento najdeny tovar v sklade oceneni znuloval... Potrebujem najst riesenie ako zauctovat tento prebytok na sklade do uctovnictva...
Milan Benka
21.08.06,04:42
Malo by sa to dať cez zaúčtovanie inventúrnych rozdielov. V softoch, kt. som mal k dispozícii sa to vždy tak dalo, netrebalo nič nové vymýšľať.
JanaF
21.08.06,04:48
to benka: A ak by som zauctovala inventurne rozdiely a pri opatovnom spusteni prepoctu cien na sklade znova znuluje ceny? Co potom?
Milan Benka
21.08.06,04:58
Prečo by mal soft znulovať ceny ? Aký spôsob prepočtu cien vykonáva ?
JanaF
22.08.06,08:11
to benka:dakujem:) uz je to ok.