Retkiv
22.11.18,09:08
Chcel by som sa informovat ako maju vyzerat doklady tlacene z ERP ak mam zivnost popri zamestnani - servis elektroniky - konkretne SKnace 9501. Napriklad pri oprave TV - musim tlacit doklad napr : Cena prace + Nahradny diel ktory som v danom TV menil ? Alebo staci len : Servisny zasah celkom ..... ??? Dakujem za odpovede .
Onko
22.11.18,08:43
Korektné by bolo mať to tam rozpísané, nakoľko na nový diel by ste mali poskytovať zákonnú záruku a bez toho, aby to tam bolo konkrétne uvedené, nie je jasne zdokladované, za čo ručíte a za čo nie.

Ako príklad: Keď dáte auto do seriózneho autorizovaného servisu, tak na faktúre máte uvedenú každú kvapku oleja, čo pri servise použili.
misoft
22.11.18,08:50
Doplním: aj taký "servisný" technik TV by mal mať cenník servisných a montážnych úkonov..... to je práve tá cena práce - diagnostikovať chybu, demontovať zariadenie, vymontovať chybný diel, namontovať nový diel, zmontovať zariadenie, preskúšať zariadenie... tak to robia v renomovaných servisoch.
Retkiv
22.11.18,10:05
Dakujem pekne za skoru odpoved. Kedze mam momentalne otvorenu len tu jednu danu zivnost :OPRAVA POČÍTAČOV, OSOBNÝCH POTRIEB A POTRIEB PRE DOMÁCNOSŤ . Budem si musiet v tom pripade este rozsirit zivnost na : Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)?? Aby som mohol tym padom dany nahradny diel ktory pri servisnom ukone pouzijem mohol aj riadne nablokovst cez ERP ? Dobre tomu rozumiem ? A po dalsie ak budem tento dany ND nakupovat nebudem povinny si viest aj skladove zasoby a pod... ??? Dakujem za Vase odpovede
Onko
22.11.18,10:57
Podľa mňa živnosť nie je nutné rozširovať, pokiaľ nejdete otvárať maloobchodnú predajňu, v ktorej by ste predávali zákazníkom, ktorým nič neopravujete. Že pri oprave zákazníkovi predáte aj nejaký náhradný diel, je samozrejmé.
Nejakú skladovú evidenciu je nutné viesť.
Retkiv
22.11.18,11:01
Dakujem velmi pekne dost ste mi pomohol ohladne mojho podnikania. DAKUJEM
Dodkoo
22.11.18,20:20
Prečo používate ERP ak je tu bezplatná VRP? Popri zamestnaní na tých pár dokladov bohate postačuje. Každý deň robiť uzávierku, viesť si denník alebo ako to volajú a servisovať, to všetko odpadá pri VRP.