moniq81
21.08.06,07:09
Čaute poraďáci,

začínam pracovať v Alfe a neviem si rady. Nahrám tržby z reg. pokladne do PD, no keď nahrám sumu celkom /pri rozpise/ podľa bloku z registrač. pokladne nerozpočíta mi to správne. Rozdiel je niekedy pár halierov ale aj koruna. Ako mám postupovať, aby som do PD dostala rovnaké sumy ako na bloku z registr. pokladne?

Ďakujem
babenko1
21.08.06,05:49
ked to zadávaš do PD, daj si rozpis a tam si to zadáš presne... a do 0 si daj tie halierové rozdiely...
LubenaK
21.08.06,07:33
Ak to nemôžeš dať cez halierové v rozpise, zadaj ako potrebuješ a pri zápise do DPH zaškrtni nekontrolovať.
šebka
02.10.06,05:48
Aby som nezadávala novú tému prihlásila som sa do tejto. Môj problém je v tom, že keď nahodím DF alebo výdavkové doklady bez DPH program Alfa sa pýta či je ich treba zapísať do knihy DPH. Prosím vás je to potrebné? Alebo ich nemusím zapisovať. Potom v knihe chýbajú tie čísla faktúr a VD. Prosím vás ako to účtujete? Ďakujem
sta
02.10.06,05:59
A Ty si platca DPH, alebo nie?
šebka
02.10.06,08:29
Áno som platca DPH-prepac ,ze som tak neskoro reagovala
sta
02.10.06,09:02
No nemám teraz pred sebou ten program (ale mám ho doma) a ak si dobre spomínam, tak keď zapisuješ faktúru do evidencie, tak v rozpise uvedieš nulovú DPH a malo by Ti to normálne zapísať :rolleyes:
sway
02.10.06,09:07
Aby som nezadávala novú tému prihlásila som sa do tejto. Môj problém je v tom, že keď nahodím DF alebo výdavkové doklady bez DPH program Alfa sa pýta či je ich treba zapísať do knihy DPH. Prosím vás je to potrebné? Alebo ich nemusím zapisovať. Potom v knihe chýbajú tie čísla faktúr a VD. Prosím vás ako to účtujete? Ďakujem

Myslím že sa môžeš sama rozhodnúť, potrebné to nie je - Ak z dokladu DPH neuplatňuješ v evidencii DPH nemusí byť. Ale niekto si tam tie doklady zapisuje - pre kontrolu, aby nič neuniklo, jasne vidí, že napr. ak to bolo poštovné DPH vyčíslená nie je a neuplatňuje sa.;)
LubenaK
02.10.06,09:07
Akonáhle vo výdavku v peňažnom denníku preklikneš, že suma v rozpise neobsahuje DPH, tak program by mal sám odstrániť krížik pri "Zápis so evidencie DPH". Vtedy Ti ani neponúkne doklad DPH.
šebka
02.10.06,11:14
ďakujem za odpovede, pekný deň