filipovaM
22.11.18,17:09
5.12.2017 som absolvovala onkologickú operáciu prsníka. Absolvovala som 30 x ožiarov a doposiaľ užívam Tamoxifen 20. V onkoambulancii mi povedali , že mám nárok na kúpeľnú liečbu do 2 rokov po operácii, ale ... musím absolvovať predpísaný počet kontrol a do kúpeľov len po roku od operácie.
Nedávno som sa dozvedela náhodou od podobnej pacientky ako som ja, že vraj do jedného roka po operácii kúpeľnú liečbu hradí celú zdravotná poisťovňa, a po uplynutí roka už hradia len kúpeľné náklady a zvyšok ubytovanie a stravu si vraj musím hradiť sama. Neviem čo je na tom pravdy.
Opýtala by som sa aj v zdravotnej poisťovni - všeobecná, ale neviem na akú pracovníčku tam natrafím či ma vôbec vypočuje a poradí mi. Nechcem narobiť problémy mojej lekárke čo mi ona o liečení povedala.
Ďakujem za odpoveď.
Pozerala som podobné témy o liečeniach ale nič som nenašla.
misoft
22.11.18,16:12
Pravdepodobne pôjdeš na X-ko.
A v poisťovni sa opýtaj.... lekárke problémy nenarobíš, ak máš nárok, tak nech ti to od A do Z všetko vysvetlia - na to sú tam!
buchač
22.11.18,16:13
Pletieš si výrazy " platba " a " doplatok ".

Platí

Schválenie Návrhu na kúpeľnú starostlivosť so spôsobom úhrady „A“

Zdravotná poisťovňa hradí kúpeľné procedúry, stravovanie a ubytovanie v štandardných podmienkach (štandard je dvojposteľová izba a spoločné sociálne zariadenie mimo izby).
Poistenec hradí 1,70 € za stravovanie a pobyt na lôžku za každý deň v prírodných liečebných kúpeľoch bez ohľadu na dĺžku pobytu. O kúpeľných doplatkoch informuje poistenca kúpeľné zariadenie.

...a ďalej a viac
https://www.vszp.sk/poistenci/zdravotna-starostlivost/kupelna-starostlivost.html
Kvaka
22.11.18,16:29
A I/1 Onkologické choroby

Návrh vypisuje onkológ, všeobecný lekár, dĺžka pobytu 21 dní. Kontraindikácie: Recidíva metastázy, karcinomatózna kachexia
Diagnóza: C00.0 - C.97, D00.0 - D09.9

Indikácia do 24 mesiacov od ukončenia komplexnej onkologickej liečby (vrátane chemoterapie,rádioterapie), bez akýchkoľvek známok recidívy ochorenia.
Nájdeš tu: https://www.vszp.sk/poistenci/zdravotna-starostlivost/kupelna-starostlivost.html Rozklikni si tam odkaz "indikačný zoznam".