Iwika
21.08.06,07:23
Zdravim vsetkych,
potrebovala by som radu,ako sformulovat dokument o prevzati peciatky pre zamestnanca, tiez aj kluc od firmy a heslo na alarm pri vstupe do budovy. Nic take som na tejto stranke nenasla...
Tiez potrebujem pre tych istych zamestnancov urobit aj hmotnu zodpovednost.Neviem teda, ci to zahrnut do jedneho dokumentu,alebo radsej dva.
Dakujem za odpoved. Dufam,ze mi niekto odpise,lebo na nete neviem najst to,co potrebujem. Ak uz niekto ma hotovy nejaky taky dokument, tak by mi to velmi pomohlo.
Este raz vdaka. S pozdravom Iwika
alušik
21.08.06,05:32
Dohodu o hmotnej zodpovednosti nájdeš napr. tu:
http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=142
Viem, že to asi nebude celkom to, čo hľadáš, ale skús si ju upraviť na vlastné potreby. Myslím, že sa jednoduchšie niečo upravuje, ako vymýšľa.:)
Iwika
21.08.06,05:43
Dakujem za odpoved. Toto som si tu sice nasla uz vcera,ale ochotu pomoct si cenim:). Len neviem co s tymi peciatkami a heslami...
Snad mi este niekto poradi...Pekny den zelam:)
dana9
21.08.06,05:58
Zdravim vsetkych,
potrebovala by som radu,ako sformulovat dokument o prevzati peciatky pre zamestnanca, tiez aj kluc od firmy a heslo na alarm pri vstupe do budovy. Nic take som na tejto stranke nenasla...
Tiez potrebujem pre tych istych zamestnancov urobit aj hmotnu zodpovednost.Neviem teda, ci to zahrnut do jedneho dokumentu,alebo radsej dva.
Dakujem za odpoved. Dufam,ze mi niekto odpise,lebo na nete neviem najst to,co potrebujem. Ak uz niekto ma hotovy nejaky taky dokument, tak by mi to velmi pomohlo.
Este raz vdaka. S pozdravom Iwika

Ahoj, ak som dobre pochopila otázku, chcete prevzatie týchto predmetov a údajov riešiť dohodou o HZ.:confused:

Ak áno, tak odpovedám: mne tá dohoda o HZ nesedí v takomto prípade (pečiatka, kľúče, heslo na alarm). Predmetom dohody môžu byť len: hotovosť, ceniny, tovar, zásoby materiálu alebo iné hodnoty, určené na obeh alebo obrat, ktoré je ZC povinný vyúčtovať.

Ak chcete mať ošetrenú zodpovednosť ZC v prípade vzniku škody, ktorá nejako súvisí s týmito predmetni, (neoprávnený vstuop do budovy a pod.) To, že ZC má takéto veci, resp. že ich prevzal a môže ich používať, by malo vyplývať aj z jeho PZ, prípadne z pracovnej náplne. Osobne si myslím, že ako doklad o prevzatí postačuje papier, z ktorého vyplýáva kto kedy a čo prevzal + dátum a podpisy.

Ak bola otázka myslená inak, tak sa ospravedlňujem.:rolleyes:
dana9
21.08.06,09:13
Dopĺňam, nejako mi to vypadlo:

Ak chcete mať ošetrenú zodpovednosť ZC v prípade vzniku škody, ktorá nejako súvisí s týmito predmetmi, (neoprávnený vstup do budovy a pod.) tak na to treba ísť cez zodpovednosť ZC za škodu, ak budú splnené podmienky zodpovednosti.

dana:)
inuš
21.08.06,09:52
My máme vlasrnú smernicu na používanie pečiatok.
Evidencia používania pečiatok vo firme:...........
Spoločnosť ::::::::::::::::::: vlastní 5 pečiatok.
- pečiatka pre sklad sa nachádza v sklade súčiastok - u p. Mrkvička Petra
prevzal: Mrkvička + podpis + orazený vzor pečiatky, ktorú prevzal.
- na ekonomickom úseku sa nachádzajú 3 pečiatky - u p. Mrkvičkovej
prevzala: Mrkvičková + podpis + orazené vzory pečiatok.
A takto pre každý úsek zvlášť. Dolu dátum a podpis konateľa spoločnosti.
Vyrobila som si túto smernicu sama, na žiadosť archívu v TN, pri schvaľovaní reg. poriadku štátnym archívom sa pani pýtala, či máme vo firme evidenciu pečiatok. Tak som si vyrobila toto a ona s tým súhlasila. Len si to zbežne pozrela.