Reny
23.11.18,08:26
Prepáčte, ale zadávam otázku do tejto témy. Pôvodne som ju dala do účtovníctva,ale asi som zvolila nesprávnu poradu, lebo tam mi nikto neodpovedal, tak snáď v tejto porade mi bude vedieť niekto pomôcť.
Asociácia ako združenie právnických osôb vznikla r.2015.
Pri jej zakladaní boli v roku 2015 použité vlastné finančné prostriedky na zaplatenie správnych poplatkov pri registrácii, zriadenie web stránky a v roku 2018 na vklad hotovosti pri zriadení bežného účtu asociácie.
Prvé členské príspevky členov budú uhrádzané až od novembra 2018, takže preplatenie vzniknutých nákladov uhradených z vlastných finančných prostriedkov bude až v roku 2018, po prijatí členského. Iné príjmy v tomto roku asociácia mať nebude.
Asociácia bude viesť jednoduché účtovníctvo. Postačuje zaviesť peňažný denník až od roku 2018, kedy dôjde k vzniku vlastných príjmov asociácie z členských príspevkov a preplatenie vzniknutých nákladov v minulých rokoch?
Alebo je potrebné zaviesť peňažný denník od 5.6.2015, kedy vznikol prvý výdavok asociácie? Ako to potom postupne zapísať do peňažného denníka?
Ak sa vie niekto orientovať v danej oblasti, poraďte mi prosím. Asociácia nemá finančné prostriedky a peňažný denník vedie predseda asociácie. Predpokladáme iba príjmy z členského. Ďakujem veľmi pekne za ochotu. Reny
Mila123
23.11.18,08:00
asociácia je zapísaná v akom zozname? je to aká organizácia?
Reny
23.11.18,13:54
je to združenie právnických osôb registrované na Obvodnom úrade VUC