kapuca
23.11.18,14:15
Dobrý deň, potreboval by som poradiť. Sme podielový spoluvlastníci na pozemku /pozemok je v obci/ u kde traja súrodenci máme každý po 1/4 a sú ešte traja spoluvlastníci, ktorý majú podiely 2/16, 1/16 a 1/16. Traja súrodenci, ktorý spolu vlastníme 3/4 k celku by sme chceli vysporiadať spoluvlastníctvo aby sme mali každý vlastný pozemok 1/1. S návrhom rozdelenia súhlasí okrem nás troch aj vlastník s podielom 2/16. Jeden vlastník s podielom 1/16 podľa našich zistení už nežije s tým, že stále figuruje na liste vlastníctva, zrejme jeho podiel nebol zahrnutý v dedičskom konaní. Posledný vlastník s podielom 1/16 to vôbec nechce riešiť.
Moje otázky sú: Ako v tejto veci ďalej postupovať, máme povedzme silnejšie postavenie, keď vlastníme 3/4? Ak by sme to chceli dať na súd na zrušenie spoluvlastníctva, treba najprv osloviť ostatných vlastníkov? Čo s vlastníkom, ktorý nežije ale na liste vlastníctva figuruje, dá sa to aj napriek tomu vysporiadať? Za každú radu ďakujem.
draik
23.11.18,14:54
Najskôr predediť, potom pokus o dohodu so všetkými, inak súd.
kapuca
23.11.18,15:06
Najskôr predediť, potom pokus o dohodu so všetkými, inak súd.
Ako s tým dedením, mám vyhľadať dedičov? čo ak taká časť pozemku nebude pre nich zaujimavá a nebudu mať záujem to riešiť? Môžem ten návrh podať aj ja?
kapuca
25.11.18,14:02
1/16 je 440 m2 bol by tam problem pre velkost?
misoft
25.11.18,14:15
Podľa toho, ako je ten pozemok klasifikovaný....