bettylou
23.11.18,19:59
Po zapojení ED (externého disku) do usb portu na NB sa v okne "tento počítač" externý disk vôbec nezobrazí. Vyskúšala som dva rôzne ED, jeden starší (myslela som, že tam je chyba) a jeden úplne nový, ale nič. Pritom ak tieto ED zapojím do iného PC, tak ich obidva normálne načíta.
Cez použitý usb port mi NB usb kľúč v"tento počítač" načíta aj zobrazí normálne. "Kde udelali soudruzi z NDR chybu?
Môže to byť niekde v nastaveniach?
Robí mi to odkedy som menila hardisk za nový SSDčko, keďže môj starý HD sa porúčal. OS WIN10.
misoft
23.11.18,21:01
Ak máš aj iné USB porty - vyskúšaj v ďalšom.... ex.HDD (ak sú to 2,5") sú napájané práve z USB portu - je možné, že USB port nestačí napájať ten ex.HDD.
Skús - ak máš - do USB3 (to je s modrým označením)
https://www.brstudio.com/netcat_files/userfiles/USBTrace/USB23.PNG
tie dávajú skoro 1A, USB2 však do 500mA (0,5A) a niektoré ex.HDD si vypýtajú aj viac, ako 500mA.
bettylou
24.11.18,15:21
Mám tie čierne. Co teď?
misoft
24.11.18,17:20
Pozri sa - možno na druhej strane máš modré.... teraz už NB majú aspoň 1 USB3 port.
Aký NB? Značka typ. Aké ext.HDD? Veľkosť, značka, typ.
bettylou
24.11.18,18:52
šecky tri sú dvojky. HDD som skúšala aj polterový Jet Transcendent, aj 1 terový samsung HD650 dvaapolka
bettylou
24.11.18,19:33
Fujitsu lifebook S Series, vek neviem bol kupovaný pre 3 rokmi ako refurbished, takže tak
misoft
24.11.18,19:49
Tak tento má naozaj len USB2. Aby si vylúčila chyby HDD, ak máš telku s USB vstupom - skús pripojiť, telka by mala ten disk načítať. Terajšie telky zoberú aj FAT32, NTFS, exFAT....
Možno by ti pomohol aktívny USB hub - s ext. napájaním - niečo v tomto štýle
https://datacomp.sk/axagon-hue-s2bp-usb3-0-hub-s-nap-adapterom_d356878.html
Samotný USB hub má externý zdroj, ktorý ho napája a cez neho sa napájajú pripojené zariadenia - tento je síce USB3, ale USB2 na tom pôjde a navyše bude dodávať skoro 1A (pre ten ext.HDD).
bettylou
26.11.18,15:06
Tak mi to známy dal cez teamviewer, trebalo zmeniť niečo v správcovi diskov. Som nestihala ani sledovať. :D