Jarroo
24.11.18,19:04
Pracoval som dva mesiace ako vodič cisterny,v pracovnej zmluve som mal základný plat.,denne som pracoval 12-15 hod cca 250hodin za mesiac +jednu sobotu cca 4hod a sviatok 7hod.Denne som jazdil do Maďarska do mesta Gyor dve otočky,takže v Maďarsku som strávil cca denne 3 hod,ostatne na Slovensku,kde som rozvážal produkt.Za mesiac oktober som dostal 400 euro.To je všetko cítim sa oklamaný.Neurobil som žiadnu škodu majiteľovi,takže nemá dvôvod mi nezaplatiť.Za tie dva mesiace som nedostal výplatnú pásku,žiadne diety a ani preplatenú dovolenku.Neboli mi stiahnute údaje z tachografovej karty,čo by sa malo robiť každý dokončený mesiac.Je sice týždeň do konca mesiaca,ak mi nevyplatí pán "podnikateľ" zostatok mzdy aspoň si myslím ,že by mal vyplatiť nadčasy,diety,nevyčerpanú dovolenku a prácu cez sviatok.Zvažujem podať podnet pre inšpektorát práce,ak už nič do konca novembra nedostanem.Zistil som akurát,že ma odhlásil zo socialnej poisťovne k 31.10.Tak ak som ho žiadal o ukončenie práce v skúšobnej dobe.Ďakujem za radu.Ps tromfy mám,v karte pre tachograf ,sú všetky jazdy,mám aj dodacie listy produktu uložené v PC,kde boli vykládky a aj stazky z denných jazd odoslané pánovi "podnikateľovi.Zatial som zvolil taktiku vyčkávania do konca mesiaca,či predsa nezaplati pán "podnikateľ.Očakávam radu ako postupovať dalej??
širi1
27.11.18,08:09
vyplatný termín na zmluve ste mali aký? teoreticky do konca novembra by ste mali mať všetko za oktober. Ak nebude vyplatené všetko - písomne vyzvite byv.zamestnávatela aby vám vyplatil všetko čo treba,, dajte mu termín napr. do 5 dní ; s tým že ak to nesplní tak dáte trestné oznámenie na políciu + podnet na inšpektorát
Jarroo
01.12.18,19:51
Na sms ani mail mi neodpovedal,mal šancu do konca novembra mi zaplatiť októbrovú výplatu,nestalo sa .Telefonoval som na inšpektorát práce do Nitry,mam si napísať podnet a zhrnuť všetky body ,ktoré nedodržal zamestnávateľ. v pondelok 3,12, idem do Nitry na inšpektorát práce aj so sťažnosťou a kartou vodiča,kde mi stiahnu všetky údaje jazd. Jaro .