kira
21.08.06,09:51
Dobrý deň, poprosím Vás o radu. Vykonávame službu pre dve zahraničné firmy. Jedna nám fakturuje dopravu a druhej ju chceme prefakturovať zas my . Potrebujem vedieť, či my budeme fakturovať dopravu bez DPH a zároveň keď mi príde fa od zahr. dodávateľa, či budem samozdaňovať. Ďakujem za rýchlu odpoveď
Jana Acsová
21.08.06,08:04
Odkiaľ a kam smerovala doprava, kto a od koho si ju objednal a kto komu fakturuje?
kira
21.08.06,08:12
Slovenská firma si objednala dopravu od českého dopravcu, ktorý doviezol materiál na spracovanie do našej firmy z Nemecka, po vykonaní služby český dopravca odvezie spracovaný materiál späť do Nemecka. Český dopravca vyfakturuje slovenskej firme a slovenská firma bude prefakturovávať dopravu nemeckej firme.
Jana Acsová
21.08.06,08:29
Slovenská firma si objednala dopravu od českého dopravcu, ktorý doviezol materiál na spracovanie do našej firmy z Nemecka, po vykonaní služby český dopravca odvezie spracovaný materiál späť do Nemecka. Český dopravca vyfakturuje slovenskej firme a slovenská firma bude prefakturovávať dopravu nemeckej firme.Z uvedeného sa mi javí, že si u Vás nemecký obchodný partner objednal spracovanie materiálu a Vy s tým máte súvisiace výdavky s dopravou (tak ste sa zrejme dohodli). Nie je možné zapracovať všetko do základu dane podľa § 22 a fakturovať ako službu "práce na hnuteľnom majetku"?
kira
21.08.06,08:35
Dekorujeme porcelán- služba pre Nemecko. Budeme mať výdavky na dopravu.
Keďže máme dohodnutú pevnú sumu za dekorovanie za kus, nemôžeme zahrnúť dopravné do ceny dekorácie.
Jana Acsová
21.08.06,08:42
Dekorujeme porcelán- služba pre Nemecko. Budeme mať výdavky na dopravu.
Keďže máme dohodnutú pevnú sumu za dekorovanie za kus, nemôžeme zahrnúť dopravné do ceny dekorácie.A samostatne si u Vás objednali prepravu? Je to iná objednávka? Máte to dohodnuté v zmluve?

Ono je potrebné si zodpovedať tieto otázky. Mám za to, že v prípade vystavenia faktúry je možné prehľadne uviesť aj obe položky s tým, že by sa týkali objednanej služby dekorácie porcelánu.