cerviacik
21.08.06,09:03
Existujú nejaké obmedzenia pri dojednaní dĺžky pracovného pomeru so zamestnancami, ktorí sú v predčasnom starobnom dôchodku? Jedná sa o bývalých zamestnancov, ktorí odišli do predčasného starobného dôchodku a obratom podpísali s pôvodným zamestnávateľom nové pracovné zmluvy. Môžu byť takéto zmluvy dojednané na dobu určitú?
Netka
21.08.06,07:36
Dôchodca môže pracovať koľko vládze. Teda môže podpísať prac. zmluvu.
Podľa mňa môže mať zmluvu aj na dobu určítú.

Opravte ma, ak sa mýlim.
jankasm
21.08.06,07:45
Pracujúci dôchodca je v pracovnom pomere ako každý iný zamestnanec. Môže pracovať na plný úväzok, na dobu určitú alebo neurčitú, je to úplne jedno. Bez žiadnych obmedzení.
Rozdiel je jedine v odvodoch do poisťovní a uplatňovaní nezdaniteľnej čiastky.
cerviacik
21.08.06,08:05
Nebude však prípadný problém v tom, že zamestnanci zo zmluvou na dobu neurčitú odídu na predčasný starobý dôchodok napr. k 31.7 a od 1.8 budú mať zmluvu na dobu určitú s tým istým zamestnávateľom, hoci ako dôchodcovia. Nie je to v rozpore so ZP?
Tweety
21.08.06,08:09
Nebude však prípadný problém v tom, že zamestnanci zo zmluvou na dobu neurčitú odídu na predčasný starobý dôchodok napr. k 31.7 a od 1.8 budú mať zmluvu na dobu určitú s tým istým zamestnávateľom, hoci ako dôchodcovia. Nie je to v rozpore so ZP?
Nie, nebude.:cool:
jankasm
21.08.06,08:09
Nebude však prípadný problém v tom, že zamestnanci zo zmluvou na dobu neurčitú odídu na predčasný starobý dôchodok napr. k 31.7 a od 1.8 budú mať zmluvu na dobu určitú s tým istým zamestnávateľom, hoci ako dôchodcovia. Nie je to v rozpore so ZP?

Ja myslím, že nie je. Je to ukončenie jedného pracovného pomeru a následne nový pracovný pomer.
cerviacik
21.08.06,08:48
ok podme dalej.....ked si to rozsirim, tak ak to ( "prechod" z doby neurcitej na urcitu) mozem s dochodcami,co ma blokuje aby som to previedol aj s "normalnimi" zamestnacami? Neviem akosi sa mi to nezda...
jankasm
21.08.06,08:54
ok podme dalej.....ked si to rozsirim, tak ak to ( "prechod" z doby neurcitej na urcitu) mozem s dochodcami,co ma blokuje aby som to previedol aj s "normalnimi" zamestnacami? Neviem akosi sa mi to nezda...

Aký máš dôvod robiť to s klasickými zamestnancami?
Z akého dôvodu im dáš výpoveď? Dôchodca ti podpíše dohodu o ukončení PP, pretože chce požiadať o predčasný dôchodok, a následne ho znovu zamestnáš. Prečo by ti to ale mal podpísať normálny zamestnanec? Čo by tým získal?
Nerozumiem tvojmu uvažovaniu, čo by si tým získal ty, ako zamestnávateľ?
cerviacik
21.08.06,09:05
je to cista utopia..takym smerom sa neplanuje hadam nikto vydat, ALE... ked sa uz pytas- ziskam zamestnanca zamestnaneho na dobu urcitu, teda...jeho prac. pomer sa skonci uplynutim doby...
jankasm
21.08.06,09:34
je to cista utopia..takym smerom sa neplanuje hadam nikto vydat, ALE... ked sa uz pytas- ziskam zamestnanca zamestnaneho na dobu urcitu, teda...jeho prac. pomer sa skonci uplynutim doby...

No a myslím, že práve preto by s tebou ten zamestnanec dobrovoľne neukončil PP uzatvorený na dobu neurčitú. Musela by si mu dať klasickú výpoveď a to už by bolo moc komplikované.
endrju
21.08.06,10:10
Existujú nejaké obmedzenia pri dojednaní dĺžky pracovného pomeru so zamestnancami, ktorí sú v predčasnom starobnom dôchodku? Jedná sa o bývalých zamestnancov, ktorí odišli do predčasného starobného dôchodku a obratom podpísali s pôvodným zamestnávateľom nové pracovné zmluvy. Môžu byť takéto zmluvy dojednané na dobu určitú?
ok podme dalej.....ked si to rozsirim, tak ak to ( "prechod" z doby neurcitej na urcitu) mozem s dochodcami,co ma blokuje aby som to previedol aj s "normalnimi" zamestnacami? Neviem akosi sa mi to nezda...
...ziskam zamestnanca zamestnaneho na dobu urcitu, teda...jeho prac. pomer sa skonci uplynutim doby... Cerviacik, chcem sa Ťa opýtať, aký cieľ sleduješ takýmto "rozvíjaním" diskusie? :confused:

Pôvodná otázka bola o pracovnom pomere na dobu určitú uzavieranom s dôchodcom. Teraz to rozširuješ na zamestnancov "nedôchodcov" a špekuluješ o zamestnávaní všetkých zamestnancov na dobu určitú. :eek:

Možno by bolo vhodné, keby si najprv venoval(a) trochu času preštudovaniu ustanovení §48 Zákonníka práce o pracovnom pomere na určitú dobu a potom sformuloval(a) otázku, na ktorú hľadáš a zatiaľ si nenašiel (nenašla) odpoveď. :)
cerviacik
21.08.06,12:14
nesledujem ziadne tajne ciele, proste mi to operativne napadlo...ak je to problem tak potom sorry :-(
endrju
21.08.06,14:23
nesledujem ziadne tajne ciele, proste mi to operativne napadlo...ak je to problem tak potom sorry :-(

Ďakujem za odpoveď. :)
Začal som "strácať niť" v tej diskusii a preto som si dovolil otázku. :cool: