Adula
21.08.06,09:03
Chcem sa spýtať, je potrebné , v prípade, že už od augusta nezamestnávame žiadneho zamestnanca požiadať o zrušenie registrácie zo závislej činnosti aj DÚ? Ďakujem. Adula
Tweety
21.08.06,07:04
Chcem sa spýtať, je potrebné , v prípade, že už od augusta nezamestnávame žiadneho zamestnanca požiadať o zrušenie registrácie zo závislej činnosti aj DÚ? Ďakujem. Adula
Je to potrebné.;););););)
Zdeni
21.08.06,07:05
Chcem sa spýtať, je potrebné , v prípade, že už od augusta nezamestnávame žiadneho zamestnanca požiadať o zrušenie registrácie zo závislej činnosti aj DÚ? Ďakujem. Adula
Pokiaľ nebudeš podávať nulové prehľady a hlásenia tak určite áno.
Marta3
21.08.06,17:39
Na DÚ KE II. som dostala informáciu, že odhlásiť sa nie je potrebné.
Nulový výkaz sa predkladá, iba ak je zamestnanec a má O Sk základ dane,
ináč výkaz predkladať nie je potrebné.
Zoltán Kovács
21.08.06,18:38
Na DÚ KE II. som dostala informáciu, že odhlásiť sa nie je potrebné.
Nulový výkaz sa predkladá, iba ak je zamestnanec a má O Sk základ dane,
ináč výkaz predkladať nie je potrebné.

Keď toto je možné potom pre DÚ KE II platia iné zákony ako pre DÚ SC. Mal som prípady, že registrovaný platiteľ dane zo závislej činnosti nemal určitú dobu zamestnancov a zabudol ( ja som zabudol) na podanie a do týždňa mal 2 tisícovú pokutu za nepodanie. Ako je to možné??????
Monika Kováčová
21.08.06,19:02
Podávať prehľady nemusí daňovník, ktorý v danom kvartáli nevyplácal príjmy zo závislej činnosti. A nemusí sa preto odhlásiť z reg. ZČ. Je to novinka, majú to u nás na dverách.
Zdeni
21.08.06,19:07
A to ako potom funguje na DÚ KE, ako vedia, či máš ešte zamestnanca, alebo nie:confused: ?, to zavolajú a opýtajú sa: Prosím Vás , neposlali ste nám štvrťročný prehľad, máte ešte zamestnancov, alebo nie?.:D Asi tak nejak.;) No ja som neposlala za dohodára a "zarobila " som si 2000,-Sk. / Ale podnikateľ bol natoľko super, povedal, že ja som mu veľa krát pomohla, tak si ich nevzal/. Podľa čoho potom dávajú pokuty:confused: ?
Zdeni
21.08.06,19:11
Podávať prehľady nemusí daňovník, ktorý v danom kvartáli nevyplácal príjmy zo závislej činnosti. A nemusí sa preto odhlásiť z reg. ZČ. Je to novinka, majú to u nás na dverách.
:eek: A to odkedy tam majú, od kedy to platí. A ako budú vedieť, či som zabudla podať, alebo som nemusela?
ondrejvla
21.08.06,19:12
Podávať prehľady nemusí daňovník, ktorý v danom kvartáli nevyplácal príjmy zo závislej činnosti. A nemusí sa preto odhlásiť z reg. ZČ. Je to novinka, majú to u nás na dverách.

A nie je tam citovaný § podľa ktorého nie je potrebné podávať prehľady
v tomto prípade? Ja som odhlasovala z registrácie pred mesiacom a nik mi nič nepovedal, že to nie je potrebné.
Zdeni
21.08.06,19:14
A čo tá moja pokuta? Taktiež potom nebola daná oprávnene.:confused:
Monika Kováčová
22.08.06,04:36
Zákon o dani z príjmu §39 odst. 11
(11) Prehľad a hlásenie podľa odseku 9 nie je povinný podať len ten zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane122) alebo zahraničným platiteľom dane podľa § 48, ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti.

;)
Monika Kováčová
22.08.06,04:38
Keď toto je možné potom pre DÚ KE II platia iné zákony ako pre DÚ SC. Mal som prípady, že registrovaný platiteľ dane zo závislej činnosti nemal určitú dobu zamestnancov a zabudol ( ja som zabudol) na podanie a do týždňa mal 2 tisícovú pokutu za nepodanie. Ako je to možné??????

Je to možné preto, že par. 39 zákona o dani z príjmov je účinný od 1.1.2006.
Zoltán Kovács
22.08.06,08:20
Je to možné preto, že par. 39 zákona o dani z príjmov je účinný od 1.1.2006.
Ale mne tá pokuta došla za 2.Q 2006. A keď uvádzaš, že tá novela je od 1.1.2006 ako je to možné?

Doplnenie:
Ale potom ako DÚ skontroluje, či som zabudol alebo som nemal povinnosť? Nie je v tom logika. Alebo to budú potom spätne pokutovať keď človek podá ročný prehľad o zrazených preddavkoch za zamestnancov?
Monika Kováčová
22.08.06,08:33
Ale mne tá pokuta došla za 2.Q 2006. A keď uvádzaš, že tá novela je od 1.1.2006 ako je to možné?
No tak to teda neviem, pozri si ten zákon tu na porade, myslím, že to platí od 1.1.?!


Doplnenie:
Ale potom ako DÚ skontroluje, či som zabudol alebo som nemal povinnosť? Nie je v tom logika. Alebo to budú potom spätne pokutovať keď človek podá ročný prehľad o zrazených preddavkoch za zamestnancov?

Asi budú spätne pokutovať... tak ako doteraz:)
Zoltán Kovács
22.08.06,08:36
A ešte doplním, že pri niektorých zamestnávateľoch keď som sa bol informovať na podávanie hlásení keď nemajú zamestnancov žiadal písomne ím to oznámiť.
Zdeni
22.08.06,08:46
A ešte doplním, že pri niektorých zamestnávateľoch keď som sa bol informovať na podávanie hlásení keď nemajú zamestnancov žiadal písomne ím to oznámiť.
Práve som dovolala s naším DÚ: Nemusí podávať, len v tom prípade, ak podal písomné oznámenie, že nezamestnával. Ináč pokuta 2000,- ako obvykle.
Takže, milý Zolee, asi sme im nič neoznámili:p :D . Takže pokutu pekne krásne treba zaplatiť. /ale, mne už bolo odpustené :D ;) /.
Monika Kováčová
22.08.06,08:55
Aj ja som volala. Je to tak, že ak nepodáte, oni vás vyzvú na podanie a ak nezamestnávate, oznámite im to. Pokuta sa nevyrubuje, keď v príslušnom období daňový subjekt nezamestnával. Takže určite by som sa odvolala na spomínaný par. 39 odstavec 11.
Pokuta môže byť udelená ak sa podať mal a nepodal sa, nie ak neoznámil, že nezamestnáva...
Myslím, že to riadne prebyrokratizovali a sami sebe skomplikovali...
Marína
22.08.06,09:01
Práve som dovolala s naším DÚ: Nemusí podávať, len v tom prípade, ak podal písomné oznámenie, že nezamestnával. .....
Takže tak či tak je potrebné naklusať na DÚ alebo poštu. Buď nulový prehľad, alebo oznámenie. Pre mňa bude platiť radšej nulový prehľad.
Zdeni
22.08.06,09:01
A ešte, keby sa tak dohodli medzi sebou DÚ, aby hovorili všetci jednako!
Zoltán Kovács
22.08.06,09:03
Aj ja som volala. Je to tak, že ak nepodáte, oni vás vyzvú na podanie a ak nezamestnávate, oznámite im to. Pokuta sa nevyrubuje, keď v príslušnom období daňový subjekt nezamestnával. Takže určite by som sa odvolala na spomínaný par. 39 odstavec 11.
Pokuta môže byť udelená ak sa podať mal a nepodal sa, nie ak neoznámil, že nezamestnáva...
Myslím, že to riadne prebyrokratizovali a sami sebe skomplikovali...
Odvolanie je už zbytočné, je po lehote.


Práve som dovolala s naším DÚ: Nemusí podávať, len v tom prípade, ak podal písomné oznámenie, že nezamestnával. Ináč pokuta 2000,- ako obvykle.
Takže, milý Zolee, asi sme im nič neoznámili. Takže pokutu pekne krásne treba zaplatiť. /ale, mne už bolo odpustené
Keby som aj ja mal takýchto benevolentných klietov, ktorí nezabúdajú na to, že kedy som ich ťahal z brindy.
Monika Kováčová
22.08.06,09:07
Takže tak či tak je potrebné naklusať na DÚ alebo poštu. Buď nulový prehľad, alebo oznámenie. Pre mňa bude platiť radšej nulový prehľad.

No vieš čo, Marína, ja si počkám, kým ma vyzvú... Lebo keď je tak postavený zákon, myslím si, že čím viac ľudí budú musieť vyzývať, tým viac im to pôjde na nervy...;)
:) A možno motyka vystrelí a na spoločný podnet DU aj schváli parlament konečne niečo normálne... nech sa z toho vymocú... Ja už si pripadám teraz ako blbec, tak nech si tak pripadajú chvíľu aj oni...:D
Zoltán Kovács
22.08.06,09:10
No vieš čo, Marína, ja si počkám, kým ma vyzvú... Lebo keď je tak postavený zákon, myslím si, že čím viac ľudí budú musieť vyzývať, tým viac im to pôjde na nervy...;)
:) A možno motyka vystrelí a na spoločný podnet DU aj schváli parlament konečne niečo normálne... nech sa z toho vymocú... Ja už si pripadám teraz ako blbec, tak nech si tak pripadajú chvíľu aj oni...:D

Nechcem nikoho uraziť ale tam hore na hradnom kopci v BA tak aj vyzerajú.

Tiež radšej podávam nulové hlásenia. Nakoľko keď už raz nahlásim, že nezamestnáva potom tam urobia z toho taký guláš, že sa z toho nevysomári ani Pán Boh.
Zdeni
22.08.06,09:12
No, ale stále rozmýšľam nad tým. Na základe čoho nám vyrubili pokutu, mne aj smith-ovi, žeby sa pomýlili naraz dva DÚ? To sa mi nezdá.
Zoltán Kovács
22.08.06,09:16
No, ale stále rozmýšľam nad tým. Na základe čoho nám vyrubili pokutu, mne aj smith-ovi, žeby sa pomýlili naraz dva DÚ? To sa mi nezdá.

Na Slovensku je všetko možné!!!!:D:D:D
Monika Kováčová
22.08.06,09:18
A to ako potom funguje na DÚ KE, ako vedia, či máš ešte zamestnanca, alebo nie:confused: ?, to zavolajú a opýtajú sa: Prosím Vás , neposlali ste nám štvrťročný prehľad, máte ešte zamestnancov, alebo nie?.:D Asi tak nejak.;) No ja som neposlala za dohodára a "zarobila " som si 2000,-Sk. / Ale podnikateľ bol natoľko super, povedal, že ja som mu veľa krát pomohla, tak si ich nevzal/. Podľa čoho potom dávajú pokuty:confused: ?

Zdeni, píšeš, že si dostala pokutu, lebo si neposlala oznámenie za dohodára. V tomto prípade, si teda vyplácala príjmy zo závislej činnosti a bola si povinná prehľad a oznámenie poslať...:)
Zoltán Kovács
22.08.06,09:20
Zdeni, píšeš, že si dostala pokutu, lebo si neposlala oznámenie za dohodára. V tomto prípade, si teda vyplácala príjmy zo závislej činnosti a bola si povinná prehľad a oznámenie poslať...:)

Súhlasím s postrehom od ermon. Len dodám, že dohodár mohol mať aj zrážkovú daň.
Zdeni
22.08.06,09:23
Zdeni, píšeš, že si dostala pokutu, lebo si neposlala oznámenie za dohodára. V tomto prípade, si teda vyplácala príjmy zo závislej činnosti a bola si povinná prehľad a oznámenie poslať...:)
Lenže ten dohodár nepracuje. Nie je s ním uzatvorená žiadna dohoda. Mám ho stále prihláseného aj na DÚ aj v SP. Čiže nič nevyplácam.
Monika Kováčová
22.08.06,09:24
Lenže ten dohodár nepracuje. Nie je s ním uzatvorená žiadna dohoda. Mám ho stále prihláseného aj na DÚ aj v SP. Čiže nič nevyplácam.

Prečo???? :eek:
NIE JE S NÍM UZATVORENÁ ŽIADNA DOHODA???
MÁŠ HO STÁLE PRIHLÁSENÉHO ???
Zdeni
22.08.06,09:33
Prečo???? :eek:
NIE JE S NÍM UZATVORENÁ ŽIADNA DOHODA???
MÁŠ HO STÁLE PRIHLÁSENÉHO ???
No práve som to písala v inej téme. Takže ešte raz: sú firmy, ktoré potrebujú dohodárov na jeden deň, po troch dňoch na dva dni, po týždni na jeden deň, atď. Takže stále neodhlasujem, neprihlasujem. Teraz vznikla dlhá pauza, takže je stále prihlásený, lebo môžeme ho potrebovať aj zajtra. Takže v registri na DU je firma stále. Z tohto dôvodu. /iných zamestnancov nemajú , to by bolo pravdaže iné/.