seven2
27.11.18,14:09
Prosím o radu niekoho,kto má podobnú situáciu,prípadne kto pozná,čo si vymáhačské spoločnosti dovoliť môžu a čo nie.V roku 2008 mi prišiel list,kde sa zlúčili moje menšie úvery v jeden a veľkoryso mi ponúkli zlúčenie úverov v jeden.Ale situácia sa mi veľmi zhoršila,čiže som úver nevládala splácať.
Prvá otázka znie,či je možné na súde domáhať sa premlčacej doby,keďže doteraz nepodnikli žiadne právne kroky,čo sa týka súdnej žaloby,či exekúcie.
Druhá otázka:či sa môžu vyhrážať osobnou návštevou povereným zamestnancom,za účelom zaplatenia celej pohľadávky,ktorá mimochodom bola navýšená za ten čas cca o 4 500 eur.Počas tej doby som skutočne zaplatila len občas malú sumu,ale jednoducho nemám finančné prostriedky,som sama s deťmi,mám obecný byt,majetok žiadny a platím ďaľšie záväzky.Na osobný bankrot som objednaná až na termín v budúcom roku.Ďakujem za všetky osožné rady vopred.
willma
27.11.18,17:14
vyhrážať sa môžu, ale nemajú žiadne právo Vás osobne navštíviť. Kedy ste zaplatili poslednú splátku úveru? Bol úver poskytnutý bankou? Máte už exekúciu?
buchač
27.11.18,17:25
Prečo nemajú právo navštíviť ?
willma
27.11.18,17:26
pohľadám
willma
27.11.18,17:33
§ 9a (3) Predávajúci ani osoba, ktorá v mene veriteľa alebo vo vlastnom mene vymáha pohľadávky vyplývajúce zo spotrebiteľskej zmluvy, nesmie spotrebiteľa v súvislosti s uplatňovaním alebo vymáhaním pohľadávok osobne navštevovať v jeho domácnosti alebo na pracovisku. Na tento účel je rovnako zakázané akýmkoľvek spôsobom kontaktovať alebo obťažovať spotrebiteľa počas sviatkov, dní pracovného pokoja alebo počas pracovných dní v čase po osemnástej hodine. Zákon 250/2007
buchač
27.11.18,18:05
Hm...
Ja som teda kontaktoval, vymáhal....a aj tak mi to bolo prd platné.
Tak isto nič nedosiahol ani súd a exekútor.
marleau
27.11.18,18:12
však nech prídu, zastrašujú vás, len sa ich nebojte, zneužívajú strach
jslancik
28.11.18,04:29
Nechceš mi požičať aspoň 10 tisic eur? Potom by som ti vrátil to, čo teraz robíš ty. Videla by si, či by si bola v klídku, keď by som ti nič neplatil a mohla by si mi akurát vieš, čo.
Sorry za off topic. Ale fakt neznášam takýto prístup. Ale neboj, na každé zvieratko sa voda varí. Možno sa to nevráti tebe, ale tvojmu potomkovi. Sa ti poďakuje.
seven2
28.11.18,04:39
Mimochodom z čoho asi tak žijú všetky tie spoločnosti?z neskutočného navýšenia,ale niekedy je človek,bohužiaľ,nútený v určitých situáciách vziať úver.Takže,netreba hneď odsudzovať.
jslancik
28.11.18,04:44
Ahaaa, takže ich veľký "zisk" ta oprávňuje kašľať na dlh? Bla bla bla. Určite je za tým nejaký srdcervúci príbeh. Nechal ťa chlap, ťažká choroba, atd. Dlhy sa majú platiť. A nie nájsť výhovorku, prečo ten môj dlh je zrovna iný a môžem naň kašľať. Ľudia už nemajú žiadnu česť. Iba samé výhovorky. Kvik, kvik.
vicktor
28.11.18,07:49
To je co toto? Ani len otazka, iba nedokoncena oznamovacia veta.
Nevedno ci ty chces navstivit ich alebo oni teba.
ivka70
28.11.18,08:01
to bola vymazana otazka ....