eluša
27.11.18,17:21
Má niekto skúsenosti s plechovým, alebo plastovým domčekom na náradie v záhradkárskej osade ?


Napr. či je bezpečný plechový pri búrke, či je stabilný, lebo napr. plastový je pomerne ľahký...
misoft
27.11.18,17:44
Skúsenosti v čom? Cene? Konštrukcii? Legislatívy? Bezpečnosti? Funkčnosti?
Mária27
27.11.18,20:10
Mali sme plechový - a čo?
Terezia13
27.11.18,20:11
tu v tomto asi nikto neporadí, na internete je veľká ponuka, typ a materiál si musíte vybrať podľa svojich možností, najlepšie viete, kde ho chcece mať, poznáte terén záhrady a najlepšie odhadnete, čo sa tam hodí a čo má spĺňať, určite máte predstavu, aká to má byť veľkosť, takže najistešie popozerať na internete a vybrať si
eluša
28.11.18,17:44
boli ste s ním spokojní ?
eluša
28.11.18,17:48
ďakujem
buchač
28.11.18,17:49
Nie...určite nebola Mária spokojná...a preto ho vyhodila.
....a ani plastový nie je dobrý.
eluša
28.11.18,17:53
väčšina záhradkárov preferuje drevenú chatku. Ale mám už svoj vek a nebudem schopná drevo ošetrovať, tak hľadám alternatívu. Viem, že je na trhu veľa plechových domčekov, ale začínajú sa objavovať aj plastové. Preto tá otázka, pomohla by mi konštruktívna odpoveď vo výbere. Ďakujem všetkým...
eluša
28.11.18,17:55
ďakujem...
buchač
28.11.18,17:59
eluša (Dnes 18:53) väčšina záhradkárov preferuje drevenú chatku.
---------------------
domčekom na náradie
================

Takže teraz ako ?
Chatka alebo vercajk domček ???
bodliak
28.11.18,20:07
Prvý zlý a druhý ešte horší.
Mária27
28.11.18,21:46
Na rýľ a motyku stačil, najmä keď bol zadarmo (a zariaďovali sme byt).
korela
28.11.18,23:21
Ja iba tak na okraj, ale keď už budete rozhodnutí z akého materiálu bude, nezabudnite si ten domček postaviť tesne pri susedovom plote, najlepšie v rohu pozemku, aby to zdvihlo tlak obom susedom pre istotu naraz. To isté platí pri výstavbe rôznych drevených detských záhradných domčekoch a plošinkách. Niečo tak nevkusné, čo v súčasnosti propagujú a hlavne realizujú na JOJke tí ich záhradníci v relácii Nová záhrada je absolútny hnus. V rastlinách sa vyznajú, ale s estetike vonkoncom nie. A samozrejme sa to vpíja do myslenia zbytku obyvateľstva. Čudujem sa, že ešte na ich návrhy nikto z architektov na to nereagoval.
Susedia, ktorí si pracne roky budovali svoje záhrady, vytvárali si siluety po svojich obvodoch, tak im pribúdajú hneď za plotom nové prečnievajúce opachy.
A je jedno, či ide o záhradkársku osadu alebo normálny stavebný pozemok.
eluša
29.11.18,08:39
Ďakujem za názor, z jednej strany záhradky je sused, z druhej cintorín. Potrebujem nejaký uzavretý priestor na náradie,prípadne na uvarenie kávy, nie susedom dvíhať tlak... a na opachu nemám peniaze... ešte raz, ďakujem...
afrikánka
29.11.18,11:40
https://prima-receptar.cz/zahradni-domky-jak-poznat-ten-kvalitni/

Aj drevené dostať s povrchovou úpravou proti poveternostným vplyvom, ale ak si sa rozhodla pre plechový, alebo plastový, výber je veľký. Dať pozor na kvalitu, dodržať návod na ukotvenie, pre "prírodný" vzhľad zvoliť dekor dreva. Tvoj zámer a potreby to určite splní, nežijeme predsa v oblasti hurikánov a keby aj prišiel poriadny víchor? Čo už, lietajú aj strechy domov, nielen záhradné domčeky...
Pohľadaj na nete, ceny porovnaj na Heuréke
eluša
29.11.18,14:43
Ďakujem, pomohlo...
korela
29.11.18,18:30
eluša, ja som tentokrát iba využila tvoju otázku, viem, že to v zadaní otázky ani nebolo, takže si to neber v žiadnom prípade osobne.
Ja si pod opachou predstavujem čokoľvek cudzorodé malé či veľké, nie stromy a kríky, ktoré zrazu pribudnú a prečnievajú cez hranicu oplotenia. Umiestnenie prístreškov a úschovní náradia sa dá pekne zamaskovať kdekoľvek na svojom pozemku obkolesením nejakej vyššej zelene. Ale nie, dnes ich každý nacapí k susedovmu plotu.
V záhrade sa musí takýto prvok logicky nachádzať, ak nie je k dispozícii napr. garáž. Aleže sa k tomuto takýmto nevhodným spôsobom postavia aj záhradní "estéti" v médiách, ma viac ako iba prekvapuje. A šíri sa to ako mor. Ľudia už vôbec neuvažujú.
Chobot
30.11.18,09:56
Pozri si túto stránku - vyrábajú síce plechové garáže a záhradné domčeky, ale sú zvonku omietnuté a vyzerajú naozaj dobre.

https://garazenakluc.sk/zahradne-domceky/s-pristreskom/

Pôvodne som uvažoval od nich zobrať garáž, aj som pozeral v Jarovciach jednu realizáciu, ale nakoniec je garáž súčasťou domu, tak je murovaná. Cenovo neviem posúdiť, to si ty musíš zvážiť.