hanelie
27.11.18,16:30
pre niektorých podnikateľov novinka - čiže ERP bude od roku 2019 (postupne) napojená online na daňový úrad, niektoré ERP hlavne tie novšie sa dajú pripojiť, ostatní budú musieť zainvestovať do nových technológií
hanelie
27.11.18,15:42
hanelie
27.11.18,15:46
beh
09.01.19,14:44
ahojte milí poraďáci, my máme ERP, nakoľko sa nám stane, že 5 x do roka nám klient uhradí faktúru v hotovosti. Chceme sa opýtať, keďže my túto ERP nepoužívame na nič iné, len ak nám uhradia faktúry v hotovosti, tak na bežné režijné výdaje občas vyberáme hotovosť z banky. Aj túto hotovosť (vklad) treba prehnať cez registračnú pokladňu? Alebo aj keď je zamestnancovi omylom vypočítaná nesprávna výška mzdy a vznikne rozdiel, ktorý zamestnanec uhradí (povedzme cca 3-5 €) tak aj tento príjem treba prehnať cez registračnú pokladňu ? A ak áno tak ako vklad? Prosím viete nám to nejako vysvetliť? Sme v tom nováčikovia. Ďakujeme.
Žabinka
09.01.19,15:42
ahojte milí poraďáci, my máme ERP, nakoľko sa nám stane, že 5 x do roka nám klient uhradí faktúru v hotovosti. Chceme sa opýtať, keďže my túto ERP nepoužívame na nič iné, len ak nám uhradia faktúry v hotovosti, tak na bežné režijné výdaje občas vyberáme hotovosť z banky. Aj túto hotovosť (vklad) treba prehnať cez registračnú pokladňu? Alebo aj keď je zamestnancovi omylom vypočítaná nesprávna výška mzdy a vznikne rozdiel, ktorý zamestnanec uhradí (povedzme cca 3-5 €) tak aj tento príjem treba prehnať cez registračnú pokladňu ? A ak áno tak ako vklad? Prosím viete nám to nejako vysvetliť? Sme v tom nováčikovia. Ďakujeme.
registračná pokladňa slúži na evidenciu tržieb.. tržbu definuje zákon o registračných pokladniach.. ostatné hotovostné operácie sa evidujú v účtovnej pokladni.. môžu sa síce evidovať aj cez registračnú pokladňu, nie je to zakázané, ale načo to zbytočne miešať? je s tým robota navyše pri účtovani/preúčtovávaní..
https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/dane/pouzivanie-ERP
Tržbou je platba prijatá z predaja tovaru alebo z poskytovania služby na predajnom mieste v hotovosti alebo inými platobnými prostriedkami nahrádzajúcimi hotovosť, najmä elektronickými platobnými prostriedkami alebo poukážkou oprávňujúcou na nákup tovaru alebo poskytnutie služby, okrem platby prijatej bezhotovostne prevodom na účet podnikateľa; tržbou je aj platba prijatá ako preddavok. Evidencii tržieb v ERP/VRP podlieha aj platba prijatá v hotovosti za účelom úhrady faktúry.
Lila
10.01.19,06:15
Čiže dotácia aú 211 "pokladne" z bežného účtu, ktorý vlastní podnikateľ a ktorý má aj reg. pokladňu, len kvôli tomu, že mu občas klienti zaplatia faktúru v hotovosti, tak sa to nepovažuje za vklad, ktorý treba oficiálne prehnať cez reg. pokladňu? Lebo asi fin. správa má na mysli také vklady, ktoré sú pri veľkej tržbe na konci dňa šupnuté do trezora a na druhý deň, aby mala z čoho pokladnička vydávať sa nejaká suma vráti naspäť do reg. pokladne, mám pravdu? Takto to je myslené???? Lebo fakt zvažujeme reg. pokladňu zrušiť - odhlásiť a povedať klientom, že u nás sa už nedá v hotovosti zaplatiť faktúra. Je to pre firmy, ktoré všetko robia cez faktúry zbytočná záťaž ak by sme mali aj vklady z bežného účtu preháňať cez reg. pokladňu. Prosím o reakcie, nakoľko sa potrebujem v tomto uistiť. Moc ďakujem.
zlatka.b
10.01.19,06:43
Ako bolo hore už písané,cez ERP len tržby a úhrady faktúr, ostatné príjmy dotácia z účtu a podobne netreba registrovať v ERP. Pre prípad úhrady niekoľko faktúr do roka v hotovosti by som riešila virtuálnu pokladňu na stránke financného riaditeľstva. Netreba sa úplne vzdávať hotovostných úhrad.
Lila
10.01.19,09:14
dakujeme za radu, v prípade virtualnej pokladne - tam tiež sa evidujú len tržby ako to robíme cez reg. pokladnu - alebo tá virtuálna pokladna nahrádza komplet celú pokladnu aj s výdajmi za réžiu (myslíme tým celý an. účet 211xy ) ? t.z. všetky príjmy aj výdaje.
zlatka.b
10.01.19,09:41
virtuálna nahrádza ERP, takže eviduje len tržby a úhrady faktúr, výhodou je, že nič nestojí. len treba mať prístup na internet
Lila
10.01.19,14:22
ďakujem veľmi pekne
kn-alka
12.02.19,08:14
Chem sa informovať, teda ako je to teraz s tými ERP. Každý jeden podnikateľ/obchodík musí byť napojený online na DÚ? Každý si musí dať servisnou organizáciou "prerobiť" kasu?
A kto má len VRP, tak to stačí?
ZahradnikAmater
12.02.19,19:22
. Každý jeden podnikateľ/obchodík musí byť napojený online na DÚ?
Si predstav, že existujú podnikatelia, ktorí doteraz nemajú reg. pokladňu. Jednoducho nerobia s hotovosťou ;)
etgar
01.03.19,21:59
Chcel by som sa opytat ci je mozne pouzit termo tlaciaren k mobilu s androidom napr. https://lnk.sk/iAIO ? Na slovenskych strankach vsade nieco splietaju o licencii a driveri. Tuto cinsku predava jeden priekupnik na bazosi za 60 eur a tvrdi ze normalne funguje ze netreba ziadnu licenciu ze sa tlaci cez aplikaciu vrp, ze vytlaceny blocek ma predpisane pomery stran qr kodu a loga mf. Teraz neviem ci to ten priekupnik nejak upravuje aby fungovala alebo bude fungovat keby som objednal priamo z ciny ?
vango
04.03.19,08:32
Pre tých, čo ešte nevedia, ktoré Euro pokladnice sa nebudú dať prerobiť na e-kasu:
Euro-1000T
Euro-2000T
Euro-500T
Euro-200TX
2500
Mini Efox
a všetky ihličkové fiskálne tlačiarne!!!

Ak máte pokladnicu napojenú na software, treba si zistiť u výrobcu softwaru, či bude Vaša pokladnica po prerábke na ekasu komunikovať s Vaším softwarom!!!
liviag
12.03.19,17:00
Ahojte, ako je to pri prerobeni ekasy na ineho používatela? Musi sa povodna registracia zrušiť a nahradiť novou, alebo používa software ekasa uz nainštalovany?
vanessa2
13.03.19,05:10
a každý bude musieť požiadať o priedelenie nového kodu pre registračnu pokladnicu lebo staré kody pokladníc sa zrušia a nahradia ich nové,tak som tomu ja porozumela
szisza
05.04.19,06:24
Ahojte, chcela by som sa opýtať, ak za živé zvieratá sa dalo platiť v hotovosti bez registračnej pokladnice, to ostáva nezmenené? Dá sa naďalej bez eKasy? Ďakujem!