Laurinkai
27.11.18,16:47
Ahoj poraďáci. Mám takýto problém. Umrel manžel, ktorý mal zmluvu so skylinkom, zriadenú dňa 23.11.2017 na 24 mesiacov..Dedičnechce naďalej využívať toto a tak požiadal o zrušenie zmluvy z dôvodu jeho úmrtia.No a skylink naúčtoval skoro 20€ za predčasné zrušenie zmluvy. Je toto normálne? To je absurdné!!! Veď on umrel a nikto to ďalej nechce využívať:!!!. To má platiť aj po smrti? Potom nech si vymáhajú od mŕtveho poplatok. Poraďte, čo s tým? Ďakujem. To je neuveriteľné. Človek ani po smrti nemá pokoj. Neviem, ale skylink už kartu vypol. Nomálne, slušne im bolo oznámené, že umrel a rušíme zmluvu. Ale slušnosť sa v tomto štáte nevypláca. toto nie je štát pre slušných ľudí. Mám teda urobiť storno zrušenia zmluvy?

Ahoj poraďáci. Problém je vyriešený. Navrhli, že ak zaplatím tých 20€, celé zariadenie na satelitný príjem si môžem ponechať. Ja som toto prijala a je to vyriešené. Ja neviem, či som spravila dobre, alebo nie, ale vyriešiť som to chcela. Ja si svoje záväzky vždy plním a nemám rada nedoriešené veci. V priebehu roka mi umreli traja členovia rodiny a všetko sa muselo riešiť. Čo bolo treba to som uhradila. A keďže teraz bojujem s oveľa, oveľa väčším problémom, potrebovala som toto čo najskôr vysporiadať. Mozno sa ešte ozvem, ak budem potrebovať radu. V každom prípade, všetkým Vám ďakujem za záujem, názor, radu
Laurinkai
27.11.18,16:24
Neviem, ale skylink už kartu vypol. Nomálne, slušne im bolo oznámené, že umrel a rušíme zmluvu. Ale slušnosť sa v tomto štáte nevypláca. toto nie je štát pre slušných ľudí. Mám teda urobiť storno ozrušenia zmluvy? My sme nevedeli,aká je tá zmluva.?
Laurinkai
27.11.18,16:34
Ale to teda znamená,že žiadne odstúpenie od zmluvy nemali od nás prijať, lebo zmluvu nikto nikto z s nimi neuzatvoril. Uzatvoril ju môj manžel. Ja aninikto iný nie.
Laurinkai
27.11.18,16:47
Máš pravdu. Žiadne odstútenie od zmluvy namali prijať. Ja s nimi žiadnu zmluvu nemám.
buchač
27.11.18,17:00
Ach jaj....právne vedomie až do bezvedomia...

To aj v prípade mobilného operátora nie je potrebné odstúpiť od zmluvy ..???
bodliak
27.11.18,17:21
"oneskerenému" ? A ako rýchlo to má mŕtvy oznámiť ? Mohol žiť sám...
Nandrolon
27.11.18,18:17
Sember. Oni si pekne pohladavku podrzia, a po dedicskom konani sa ozvu. Zmluva prejde na dedicov. Ale vsak da sa tomu zabranit. prihlasit to v ramci dedicskeho konania a to odmietnut... Samozrejme ako celok.
buchač
27.11.18,18:52
Sember (Dnes 20:28) vykaslal by som sa na 20 €.
==========================
Ja tiež....zaplatil by som a mal by som svatý pokoj...alebo aj svätý.
----------------------------
Lenže ty to myslíš určite inak...že by si nezaplatil.


Čo by si ty robil, to je vedľajšie.
No vedľajšie už nie to, že dávaš nesprávne právne rady, ktoré by mohli dotyčného/ných (lebo to nie je po prvý krát, čo tak činíš), dostať ešte do väčších problémov, ako mali, majú...
ivka70
27.11.18,18:57
Ked oznamia pol roka po umrti a pol roka este sluzbu pouzivali, tak asi tazko zmluva skonci ku dnu umrtia bez uhrady toho pol roka.
buchač
27.11.18,19:52
Ja platím s kľudným svedomím...mám dokonca Skylink.
Ak nezaplatím, tak ma vypnú po jednom mesiaci...nakoľko mám len ten obyčajný balíček, tzv. základný....a nič sa nebude diať.
Za ten sa platí len servisný poplatok a to na mesiac vopred.

Laura si podľa všetkého vzala nejaký akciový balík, ktorý je na zmluvu..

Takže tých 20€, čo jej prišlo je :
- poplatok za balíček na mesiac vopred
- reaktivačný poplatok vo výške 8€.

Takže ešte raz...zbytočne nemudruj, na to nejak nemáš.
...a nemáš určite ani Skylink, o tom som presvedčený.
Laurinkai
28.11.18,05:08
Áno, preštudovala som si tie body. Tak by to malo byť, ale poslali niečo úplne iné. Ja počkám, sľúbili mi, že dnes mi zavolajú. Budem to riešiť.
Laurinkai
28.11.18,05:10
No asi musíš dať dopredu vedieť kedy zomrieš, aby to nebolo oneskorené oznámenie. Sarkazmus, ale skutočne, až keď dôjde k niečomu takému zistíš, ako to tu všetko funguje. Bohužiaľ.
Laurinkai
28.11.18,05:12
Nejako sa to pokúsim vyriešiť.
vicktor
28.11.18,07:56
Niekto ma podivne pravne vedomie (bezvedomie, sebavedomie).
Co ak zomrie clovek s uverom? Chacha, nech si banka pyta od mrtveho.

Precitaj zmluvu a podmienky a postupuj podla toho.
dmc
28.11.18,08:35
Precitajte si vseobecne podmienky Skylinku.
Bod 8.9. V prípade úmrtia Užívateľa sa bude Zmluva
považovať za ukončenú dňom jeho úmrtia. Ak však
dôjde k oneskerenému oznámeniu o úmrtí, je Poskytovateľ
oprávnený účtovať si poplatky a predpatné
za posytovanie služby Skylink v rovnakej výške, ako
by boli účtované Užívateľovi

Stacilo oznámit umrtie.
Druha cast je NEVYMAHATELNA - pretoze s oznamovatelom SKYLINK nema ziadnu- OPAKUJEM ZIADNU Zmluvu.

Okrem toho - co znamena oneskorenu.....2- 3 dni..tyzden, mesiac, rok.... bez definicie.

Zvysoka by som sa na nich.... toto...
dmc
28.11.18,08:37
-ako vies ze sluzbu pouzivali ? Ako mozu niekoho zaviazat - oznamit to bezodkladne..reps. lehota nieje stanovena - ked nemaju s oznamovatelom ZIADNU zmluvu
Laurinkai
29.11.18,05:00
Do zajtra sa majú vyjadriť. Podmienky som čítala. A preto sa bránim.
buchač
29.11.18,05:46
dmc (Včera 10:37) ked nemaju s oznamovatelom ZIADNU zmluvu
=====================
Hm...no tak sa len opýtam...čo je potom toto ?

" Laurinkai
Umrel manžel, ktorý MAL ZMLUVU so skylinkom, zriadenú dňa 23.11.2017 NA 24 mesiacov."
bodliak
29.11.18,06:47
Buchač, podpíšem zmluvu s kýmkoľvek, k čomu to zaväzuje (podmienky malými písmenami) môjho suseda ? K ničomu. Ak mal nebohý podlžnosti, prosím, prihlásiť do dedičského konania alebo uplatniť zo zábezpeky, záložného práva, atď.
Nandrolon
29.11.18,06:55
bodliak - vidím, že si ešte neprišiel do styku s exekučnou mafiou. Exekútor sa ti ozve aj po 2 rokoch od dedičstva, pričom to ani nebolo v dedičskom konaní. Dediči musia uhradiť záväzky /ktoré ani neboli v dedičskom konaní/ až do výšky zdedeného majetku.
Skylink sa nemusí súdiť. Dá to svojmu exekútorovi a ten sa "niekedy ozve". V tomto období mal vyjsť nejaký nový zákon, ktorý upravuje práve takéto vymáhanie. Ešte pred pol rokom to bolo tak, že ak už bola pohľadávka u exekútora, neplatila premlčacia doba, takže exekútor sa môže ozvať aj niekoľko rokov priamo dedičom s pohľadávkou starou aj 20 rokov... Choré, ale práve toto sme tento rok riešili aj s advokátom a nedalo sa okrem úhrady nič robiť...
bodliak
29.11.18,08:47
Asi si to riešil s advokátom á-la Danko.
Nandrolon
29.11.18,09:22
Zrejme si sa s tým ešte nestretol, tak aspoň komentár si dal...
Ale asi sa ani nestretneš, nakoľko sa tento rok práve robila na takéto prípady zmena.
dmc
29.11.18,09:57
zmluvu mal manzel. Manzelka NIE. Takto chceli ist aj na mna pri umrti svokra ktory byval vmojom byte avsak mal platbu elektr energie na seba. Slovak-enegy - tiez ziadali prepis zmluvy na mna a aj uhradenie elektrickej energie aj bez zmluvy na mna. Hadaj co som im odpisal a cuduj sa svete 6 m,esiacov neodpisali. A rovnako dopadla aj RTVS . Zmluvny vztah zanika smrtou. Ak maju nejake "opravnene naroky" maju ich predlozit do dedicskeho konania.
Nandrolon
29.11.18,10:06
Tak si pred smrťou zober pôžičku aspoň milión eur, však po tvojej smrti zanikne, či?
Mám pocit, že konkrétne s tou elektrikou klameš. Zmluvu síce mal manžel, ale však majú BSM, či nie?
A to, že ak niečo nie je zapísané do dedičského konania, tak to nemôžu vymáhať je úplná nepravdivá hlúposť. Do dedičského konania sa kopec záležitostí nedostane. Dediči sú potom povinní buď ich zaplatiť /do výšky svojho zdedeného majetku, alebo môžu obnoviť konanie a zapísať to tam. Druhý prípad ale nemá žiadny zmysel.
bodliak
29.11.18,10:12
Nandrolon, trepeš sprostosti a chceš porovnávať jablká s hruškami.
Nandrolon
29.11.18,10:28
Tie sprostosti sú realita života, ktorá sa v blízkej minulosti udiala. Hádam tu nechceš výpisy exekútorom a dedičské rozhodnutie, kde to nebolo zahrnuté v záväzkoch? Zrejme mudruješ iba od PC. Patríš asi k tým jednoduhším, že keď to nie je uvedené v záväzkoch, že automaticky to neexistuje....
Samozrejme všetkému mohla zabrániť notárka, ktorá mohla urobiť jeden úkon, alebo sa opýtať, či ho má urobiť, ale neurobila. Nechce sa mi to tu pitvať, lebo je to zložitejšie. Notárov by mali urobiť hmotne zodpovednými, začali by pracovať dôslednejšie.
Laurinkai
29.11.18,10:54
ivka70. Manžel to mal zaplatené do 23.11.2018. Ale nikto to nepoužíval, lebo sme nevedeli, že to má, kým neprišla zloženka na ďalší rok. V tom je celý problém. A teraz nevedia zrejme, čo s tým, alebo čakajú čo urobím. Nebývali sme spolu už roky. No je to poriadne zamotané.
bodliak
29.11.18,19:27
No vidíš, sám priznávaš, že keď sa vie, ako na to, tak sa dá...
Nandrolon
30.11.18,04:56
Áno, ale nie je to moja práca. Ak ťa pôjde chirurg operovať, tiež predtým nebudeš chodiť 6 rokov na školu, aby náhodou niečo neposral.
V tomto prípade, v ktorom sa manželka ocitla, sa okrem zaplatenia nedalo už nič urobiť, nie NAŠOU VINOU.
Podľa mňa si sa do takej situácie ešte nedostal, od PC sa mudruje dobre.
bodliak
30.11.18,05:23
Mňa ešte neoperovali, ale prihlášku na medicínu som si už podal.
Nandrolon
30.11.18,05:45
Mal som predsa len dobrého tušáka aj na základe iných tvojich príspevkov, či nepíšem s nejakým "životom ošľahaným" 17 ročným vševediacim trtkom. Čo už, aspoň som si precvičil prsty. Veľa šťastia na medicíne. Ak budeš starší, urob pre istotu aj advokáciu, aby si vedel všetky možnosti advokátov a notárov, keby si náhodou musel riešiť dedičstvo.
PS: iná manažérska pozícia. Aha, možno si si tu prihlášku podal pred X rokmi ale asi ťa nezobrali, nevadí.
bodliak
30.11.18,05:53
Jasné, dám na tvoje rady, chrobák Truhlík.
Nandrolon
30.11.18,06:06
Truhlík si tu jedine ty, mal si si tam napísať povolanie:SYN, lebo na viac nemáš a som si v tomto prípade 100% istý, blbečku.
ivka70
30.11.18,06:56
Ja to chapem, ale tym padom mal uzavretu zmluvu a tu zmluvu treba vypovedat.
Nandrolon
30.11.18,07:16
Máš nejaké štatistiky, čo si robil kým ti doniesli lieky?
Nandrolon
30.11.18,08:01
Po 2 litroch borovičky by som ťa možno chápal, boli by sme vtedy na podobnej úrovni chápania, ale ty by si musel byť úplne triezvy :-))))))))))
Laurinkai
30.11.18,09:12
Čakám na ich odpoveď. Odpísali mailom, že vec riešia, ale nepovedali ako. Ale súhlasím s Tebou Nandrolon. Máš vo všetkom úplnú pravdu. Ja už som sa so všeličím borila, tak snáď aj toto sa podarí vyriešiť.
misoft
30.11.18,09:30
mimotemy
Niečo podobné zažil môj otec. Ukončil písomne (samozrejme doporučene) zmluvu so Skylinkom. V odstúpení požiadal, aby z ich klientskeho miesta si prišiel niekto prevziať zariadenie, pretože v mieste bydliska táto možnosť nieje a sám je nechodiaci. Zmluvu zrušili, ale arogntne ho vyzvali, aby neodkladne doručil zariadenie a začali mu účtovať penále - 99€. Znova napísal, že ak ONI boli schopní vykonať montáž a za to zaplatil, môžu vykonať a demontáž a toto si zaúčtovať. Ďalšia odpoveď prišla v požiadavke vrátiť zariadenie a zaplatiť 2x99€. Pomocou brata sa spojili s právnikom, ktorý pohrozil Skylinku súdnym konaním pre obťažovanie, pre diskrimináciu zákazníka, pre bezdôvodné obohacovanie sa... Skylink odrazu bol ticho a prestali i chodiť upomienky.
A zázrak - po 8 mesiacoch sa konečne dostavil technik, ktorý si zariadenie prevzal (riadne zabalené, so všetkými dokladmi a s pôvodným obalom) a nepýtali ani cent.
Netreba sa dať zastrašiť. Skúšajú.... pokiaľ s nimi nemáš žiadnu zmluvu, tak táto sa NEDÁ "predčasne" ukončiť - proste zmluva neexistuje, nemôžu si niečo pýtať - to je totiž od nich bezdôvodné obohatenie. Právnik by im to riadne natrel....
Laurinkai
30.11.18,10:42
Presne tak, základom je nedať sa, lebo by nás hocikto ošklbal o všetko. Čítam tú zmluvu dookola. Tá zmluva je des. Napísaná malým písmom a slabo vytlačená. Takže bez okuliarov ten kto má problém s očami to ani neprečíta. Počkám na ich vyjadrenie. Ale ďakujem za podporu, misoft.
buchač
30.11.18,11:02
Strana 3, bod 8.7 - 8.9

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=2ahUKEwjT-LSVhPXeAhUyMewKHWnFBm0QFjAAegQIChAC&url=https%3A%2F%2Fwww.skylink.sk%2Fvseobecne-podmienky&usg=AOvVaw0k0iEsvpub0X04E7ZZj9ir

======================
" Laurinkai
Ale slušnosť sa v tomto štáte nevypláca. toto nie je štát pre slušných ľudí. "

Slušnosť je platiť svoje dlhy, záväzky a pohľadávky.
Vyhýbanie, odkladanie, robenie mrtveho chrobáka, nedodržiavanie podmienok zmlúv nie je určite to pravé pre slušných ľudí.
-----------------------------------
" Laurinkai
Presne tak, základom je nedať sa, lebo by nás hocikto ošklbal o všetko. Čítam tú zmluvu dookola. Tá zmluva je des. Napísaná malým písmom a slabo vytlačená. Takže bez okuliarov ten kto má problém s očami to ani neprečíta. "

Amen !
Laurinkai
30.11.18,12:19
Lenže ja som sa nevykašľala, slušne som sa ozvala a chcela vec doriešiť a aj naďalej chcem. Iný, napr. jeden mobilný operátor, ak aj bola služba viazaná zmluvou na nejaké obdobie, v takomto prípade, pochopiteľne pokutu neúčtuje.
Laurinkai
03.12.18,15:02
Ahoj poraďáci. Problém je vyriešený. Navrhli, že ak zaplatím tých 20€, celé zariadenie na satelitný príjem si môžem ponechať. Ja som toto prijala a je to vyriešené. Ja neviem, či som spravila dobre, alebo nie, ale vyriešiť som to chcela. Ja si svoje záväzky vždy plním a nemám rada nedoriešené veci. V priebehu roka mi umreli traja členovia rodiny a všetko sa muselo riešiť. Čo bolo treba to som uhradila. A keďže teraz bojujem s oveľa, oveľa väčším problémom, potrebovala som toto čo najskôr vysporiadať. Mozno sa ešte ozvem, ak budem potrebovať radu. V každom prípade, všetkým Vám ďakujem za záujem, názor, radu.
Nandrolon
03.12.18,17:01
Sember/Amstrad/Faex, zabudol si prepnut nick.