thomasko1
27.11.18,20:21
Je možné vydávať pokladničné bloky z ERP resp. VRP kde je vyznačený spôsob platby "Hotovosť" a pritom vyberať úhradu cez POS terminál platobnými kartami? Evidenciu platieb kartou si budem viesť v osobitnom zošite len ma zaujíma či je to legálne, čiže v súlade s daňovou legislatívou. Ďakujem za odpoveď *****
a_je_to
09.12.18,20:41
Nie, tržba nemôže ísť cez pokladňu. Nepíšeš, či ide o PÚ, alebo JÚ. Zápis je viacriadkový. Prvý riadok je samozrejme príjem tržby za všetky vydané bločky ERP, podľa dennej /smenovej/ uzávierky ERP. Druhý riadok je storno tej časti, ktorá podľa výkazu tržieb šla cez terminál a predpis pohľadávky /v JÚ prechodnej položky/. Tretí riadok je príjem poohľadávky na BÚ, štvrtý zrazenie poplatkov za tržby cez terminál.
thomasko1
09.01.19,22:39
ďakujem za odpoveď, nejde o JU ani PU ... vediem si iba evidenciu (paušálne výdavky). Som sprostredkovateľ-mandatár, pokladňa patrí mandantovi a ten si praje tržbu evidovať a odvádzať v hotovosti. Tržba nie je môj príjem. Príjem je odmena- percento z tržieb. Mandantovi je jedno ako sa ja k tým peniazom dostanem. Išlo mi len o to či ja ako sprostrekovateľ ktorý od zákaznikov vyberá platbu im to môžem umožniť zaplatiť kartou - tržbu-reálnu hotovosť ja odvediem ako hotovosť nekrátenú vkladom v banke na BU mandanta, výdavky s POS terminálom platím ja