Mikolajova
21.08.06,10:00
Ahojte, chcela by som sa opýtať, ako treba postupovať ak odberateľ sa dohodne s dodávateľom, že náklady na zásielku mu nebude účtovať, s tým, že dodávateľ dostane od svojho prepravcu faktúru, v ktorej tieto náklady figurujú, dodávateľ si urobí odpočet DPH. Nevzniká mu z týchto nevyfakturovaných prepravných nákladov povinnosť odviesť DPH?
Jana Acsová
21.08.06,09:20
Ahojte, chcela by som sa opýtať, ako treba postupovať ak odberateľ sa dohodne s dodávateľom, že náklady na zásielku mu nebude účtovať, s tým, že dodávateľ dostane od svojho prepravcu faktúru, v ktorej tieto náklady figurujú, dodávateľ si urobí odpočet DPH. Nevzniká mu z týchto nevyfakturovaných prepravných nákladov povinnosť odviesť DPH?Ak sa tak odberateľ s dodávateľom dohodol, tak sa predpokladá, že v predajnej cene tovaru sú obsiahnuté súvisiace náklady napr. aj preprava k zákazníkovi. Je to bežná obchodná prax.
Jana Acsová
21.08.06,09:26
Ak sa tak odberateľ s dodávateľom dohodol, tak sa predpokladá, že v predajnej cene tovaru sú obsiahnuté súvisiace náklady napr. aj preprava k zákazníkovi. Je to bežná obchodná prax.Ešte doporučenie: tak by to malo byť zapracované aj do cenníka.
Mikolajova
21.08.06,09:29
Ešte otázočka, ak sa napríklad dodáva tovar v sume 200000,- Sk a dodávateľ dá odberateľovi tovar grátis v sume cca 5000, - Sk. Ja to všetko vyfakturujem, s tým, že pri tovare, ktorý je zdarma dávam zľavu 100%, aby vyšla nulová hodnota. Môže byť?
Jana Acsová
21.08.06,09:31
Ešte otázočka, ak sa napríklad dodáva tovar v sume 200000,- Sk a dodávateľ dá odberateľovi tovar grátis v sume cca 5000, - Sk. Ja to všetko vyfakturujem, s tým, že pri tovare, ktorý je zdarma dávam zľavu 100%, aby vyšla nulová hodnota. Môže byť?Na tento problém môžete dostať vysvetlení a názorov aspoň toľko, koľko je dierok v sitku .-)
Jedno z možných riešení (doporučujem):
- fakturujeme Vám tovar v hodnote 205000 Sk
- zľava za odber v hodnote 5000 Sk (t.j. vztiahnuť ju k dodávke ako takej).