MichalSVK
28.11.18,12:37
Dobrý deň, Ahojte :)

Chcel by som sa opýtať na jednu informáciu (neukameňujte ma za to).

Príklad: Mám S.R.O a som jej jediný zamestnanec. Chcem ponúkať služby ako napr. nápojový catering, ohňová show a pod.. Nájdem si na internete rôzne plesy, eventové agentúry, firmy...dopracujem sa v kontaktoch k danej osobe ktorú by to mohlo zaujať a napíšem jej mail, kde ponúkam moje služby na ich akcie, prípadne spoluprácu.

na WEB stránke nemám žiadny formulár ani registráciu a kontakty by som hľadal ručne "googlením".

Je toto vôbec možné? Prípadne treba niečo na koniec toho mailu dopísať, alebo je to úplne zakázané? / Viem, že aj pred GDPR to nebolo celkom OK, ale snažím sa zistiť v čom je to nemožné, resp. čo treba urobiť aby to bolo právne v poriadku. Je vôbec legálne ponúkať svoje služby takto, alebo si začínajúca firma musí urobiť silnú reklamu a dúfať, že si ju ľudia nájdu sami a budú ju kontaktovať?

Ďakujem veľmi pekne a prajem vám všetkým pekný deň. V právnických výrazoch sa nevyznám a naozaj som dosť času strávil hľadaním, no nič som nenašiel čo by mi dalo odpoveď na moju otázku.
Dodkoo
28.11.18,12:41
Jednoduchým mailom môžeš požiadať iba o súhlas, že chceš zaslať ponuku. Nie tak, že v tom prvom maili bude reklama, prílohy a všetko o ponuke. A až ten kto bude súhlasiť tomu pošleš tvoju ponuku.
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2001/147/20160301#paragraf-3.odsek-3
A určite nekupovať nelegálnu databázu mailov od pochybných firiem, takto ručne si nájdeš svoju cieľovú skupinu a len tých oslovíš.
MichalSVK
28.11.18,14:40
Veľmi pekne ďakujem. V podstate k takémuto niečomu som dospel aj ja, akurát som si nebol absolútne istý... čiže ak ešte môžem. Nemal by tam byť ani odkaz na web stránku nie? A jedine stručný popis služby - aspoň o čo vlastne ide.

Žiadne cenové balíčky, fotky, ponuky, len jednoducho že sme firma venujúca sa príprave špeciálnych drinkov a v prípade záujmu nás kontaktuje...cca
Ing. Ľubomír Janoška
28.11.18,14:49
Je jedno, či sa vyznáš v právnickej terminológgi, v GDPR to nenájdeš.
Pozri si zákon 351/2011 o elektronických komunikáciách, tam je to v § 62 - Nevyžiadaná komunikácia.
Buď posielaj ponuky v písomnej forme alebo si dopredu vyžiadaj súhlas s posielaním emailových ponúk; počítaj ale s tým, že málokto si dá tú prácu, že ti to odsúhlasí. Alebo si daj kolečko po potenciálnych partneroch, navštív ich a nechaj im kontakt (vyskúšané-odporúčané). Ono tých eventových agentúr nie je zas až tak veľa.

PS: to, že GDPR zakazuje SPAMovanie, je rozšírený omyl, v skutočnosti tu už bolo zakázané niekoľko rokov aj sa zaňho vybrali mastné pokuty (čo viem, aj 10 tis. €).
Dodkoo
28.11.18,15:01
Napríklad mi prišlo takto:

Prajem dobrý deň.

Nakoľko Vaša spoločnosť pôsobí v okrese, ktorý je zaradený medzi najmenej rozvinuté regióny SR a získali ste tak možnosť uchádzať sa o finančnú podporu z fondov EÚ vo výške až 1 000 000 EUR na obstaranie nových výrobných strojov a zariadení a zároveň máte možnosť uchádzať sa o finančnú podporu z fondov EÚ vo výške až 200 000 EUR na realizáciu opatrení znižujúcich energetickú náročnosť výrobných a administratívnych budov (zatepľovanie, výmena okien, výroba stlačeného vzduchu, využitie obnoviteľných zdrojov energie, obnova osvetlenia, …), chceli by sme Vás požiadať o možnosť zaslať Vám e-mail s konkrétnymi informáciami.

Radi by sme tak v súlade s legislatívou týkajúcej sa elektronickej komunikácie predišli zasielaniu nevyžiadanej ponuky bez Vášho súhlasu.


V prípade záujmu o informácie či ponuku nás prosím kontaktujte.

S pozdravom...
MichalSVK
29.11.18,10:01
áno, to viem, že to bolo v podstate zakázané už pred tým, len som nevedel prísť že v akej forme je to legálne... Ďakujem.

Tu ide napr. aj o firmy - tých je na Slovensku veľa, tie neobehám a tiež im máme čo ponúknuť na Vianočné večierky, výročia a pod.. Čiže skúsim to nejako tak sformulovať ako poslal Dodkoo. Zreteľne a jednoducho čo robím, čo im viem ponúknuť a pre viac info o mojich službách nech ma kontaktujú. Lepšie ako nič .

Ďakujem Vám obidvom ešte raz a prajem príjemný deň.