dudi
28.11.18,15:43
Dobrý deň,
mám záujem o jednu prácu, ktorú by som vykonával na živnosť. Na prácu budem mať prenajatý osobný automobil od inej s.r.o.

Automobil budem mať prenajatý na 12 hodín denne, zvyšných 12 hodín ho bude mať k dispozícii niekto iný.
Za automobil budem platiť pravidelný nájom na tých 12 hodín.

Zaujímalo by ma či si budem môcť nejakým spôsobom účtovať náklady na pohonné hmoty a podobne?

Ide mi o to, že ja mesačne vyfakturujem povedzme 2000€, ale pokiaľ si nebudem vedieť dať nejaké náklady na zníženie daňového základu, tak bude daň dosť vysoká. Pri tom moje skutočné zisky také vysoké nebudú.

Alebo existuje nejaký spôsob ako sa s tym vysporiadať?

Vopred ďakujem za odpoveď.

S pozdravom
Dušan Helma
Mila123
28.11.18,21:57
mňa zaujíma prečo tvoje zisky budú nízke?
môžeš využiť, ak si FO zdaňovanie podľa odporúčam preštudovať https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/dane/dan-z-prijmov/fyzicke-osoby/zivnostnici#PausalneVydavky
daj si urobiť DP odborníčke
dudi
29.11.18,08:18
Nízkymi ziskami som mal na mysli to, že nebudú skutočne spomínaných 2000€ mesačne, ale budem musieť platiť nájom za auto a naftu.
A nevedel som, že či si nejakým spôsobom budem môcť dať do nákladov spotrebovanú naftu.

Ale myslím, že paušálne výdavky budú presne to čo som hľadal. To by mohlo vyriešiť môj problém, podľa približných výpočtov ake by boli moje náklady v skutočnosti.

Ďakujem za radu.
veronikasad
29.11.18,09:23
Predpokladas skutocne mesacne vydavky viac ako 60% prijmov (bez odbidov)?
veronikasad
29.11.18,09:24
Bez odvodov, neda sa opravit preklep