brezincanka
28.11.18,16:03
Prosím o radu, v extraviláne máme maringotku na kolesách - chatku, chceme k nej pristaviť prístrešok o rozmeroch 8x3 m, bude mať 24 m2. Môžme požiadať o ohlásenie drobnej stavby, ak by sme brali chatku ako hlavnú stavbu a ten prístrešok bude plniť funkciu k hlavnej stavbe. Ďakujem
Je to maringotka- na letné rekreačne účely, bez elektriny, ani sa neplánuje zavádzať napojenie na siete, nazvala som to stavbou. Ide teraz o požiadanie drobnej stavby- prístrešku, ktoré je možné žiadať k hlavnej stavbe, ale na kolesách nie je potrebné povolenie.
bodliak
28.11.18,15:34
Akým spôsobom sa z maringotky na kolesách stala stavba ? Napojenie na siete ?
Mária27
28.11.18,16:07
Nemusíš nič ohlasovať, žiadna stavba to nebude, ani drobná.
vicktor
28.11.18,16:30
Preco nie? Pristresok 8x3 je dost velky a tazky a "stojky" budu mat urcite betonove patky.
brezincanka
28.11.18,16:32
Áno, budú betónové pätky.
brezincanka
28.11.18,21:50
Môžte reagovať po upresnení? ešte doplním- je to na individuálnu rekreáciu.
bodliak
29.11.18,05:21
Drobná stavba plní doplnkovú funkciu k hlavnej stavbe. A tú nemáte, teda prístrešok nemôže byť drobnou stavbou.
vicktor
29.11.18,08:02
Ani po akoze upresneni nie je jasne ako sa maringotka (traktorova vlecka so strechou) preinacila na chatku.
Ak ju povazujes za stavbu, mas k nej co treba - povolenie, kolaudaciu, LV? Sotva.
brezincanka
29.11.18,09:13
Pán Victor, maringotka je krytý voz na bývanie v teréne, je obložená drevom-nazvala som ju chatkou, stojí na kolesách, preto nepotrebujem povolenie ani kolaudáciu, na vlastnom pozemku-mám LV, prosím o radu ako riešiť prístrešok. Ďakujem
bodliak
29.11.18,09:26
No a preto nie je stavbou. A drobná stavba sa dá realizovať na ohlásenie, len ak plní doplnkovú funkciu k hlavnej stavbe. Nemáš hlavnú, nemôžeš stavať na ohlásenie.
brezincanka
29.11.18,10:11
Ako potom stavať prístrešok v extraviláne do 25 m2????
bodliak
29.11.18,10:16
Ako každú prvú stavbu na pozemku. Na stavebné povolenie. A tomu môže prechádzať vyňatie z pôdneho fondu, a podobné papierovanie...

Nerob prístešok ako stavbu. Definícia stavby je pomerne jasná...
vicktor
29.11.18,10:16
Ja som sa pytal z akeho dovodu povazujes VOZ (bars kryty) za stavbu a co sa o "chatke" pise na LV.
To ze na LV mas pozemok, verime, ale mas tam aj "stavbu"? NEverime.
Na pristresok budes potrebovat riadne stavebne povolenie, co v extravilane nedostanes, alebo ho postavis ako ciernu stavbu a budes mat problemy.
Zatlcte pri maringotke koly a natiahnte zo strechy ku kolom plachtu ako ochranu pred slnkom a dazdom.
brezincanka
01.12.18,23:11
Ďakujem, niektoré rady sú super.
pavol54
02.12.18,08:50
ukotvi ju o maringotku a závrtnými zemniacimi kolmi. Na vojne bola každá skriňová V3S a dvojosý príves takto vybavený plachtovým prístreškom, tak aký problém je miesto plachty dať plech
Baluinka
10.12.18,13:36
ak maringotka nie je stavbou, tým pádom logicky nemôže byť definovaná ako hlavná stavba..z toho mi vychádza, že by prístrešok mal ísť cez stavebné povolenie. Najlepšie ti však povedia na príslušnom stavebnom úrade :)
bettylou
10.12.18,16:54
daj zemné skrukty a hotovo