Ing. Ľubomír Janoška
29.11.18,14:04
Ide o fenku z útulku, miešanec labradora, vek asi 1 rok(?). Ľahko sa učí a pekne poslúcha povely. Cez deň má cca 3 hodiny prechádzku na vybehanie.
V noci sa "nudí" a vyžaduje si pozornosť.
Má s tým niekto skúsenosti, ako sa dá ukľudniť?
afrikánka
29.11.18,13:09
Máš ju v interiéri, či exteriéri?
alaya1
29.11.18,13:44
Ako dlho ju mas?
Ing. Ľubomír Janoška
29.11.18,14:42
Nie je moja, ja by som ju nezvládal, ja by som si k nej ľahol :) Šťastný majiteľ je dcérin drahý a dcéra je ešte šťastnejšia. Chovajú ju v byte. Priniesli si ju asi pred pol rokom.
alaya1
29.11.18,15:20
Co znamena, ze si vyzaduje pozornost? predpokladam, ze rusi zvukom, pohybom. Psikovia z utulku potrebuju ovela viac casu na to, aby si zvykli v novom prostredi. Mam viac otazok, aby sa dalo aspon ako tak odpovedat....
alaya1
29.11.18,15:24
ale skusim aspon takto- ak v noci steka, potrebuje blizkost cloveka- asi - boji sa. Ak je tma, moze sa bat, ak je v inej miestnosti moze mat uzkosti a takto privolava....to je vela aspektov, ktore to mozu ovplyvnovat.
ASk mozes konkretizovat, ako to prebieha, skusim pomoct odpovedat....ale psikovia z utulkov maju za sebou vacsinou nie pekne veci, treba vela, vela trpezlivosti.
Ing. Ľubomír Janoška
29.11.18,15:48
Aj som si myslel, že to môže byť nejaký posttraumatický stav. Je veľmi citlivá, v noci reaguje na najslabšie podnety a niekedy kňučí alebo šteká "bez príčiny".
alaya1
29.11.18,15:53
jedoznacne by mala byt v blizkosti ludi a mozno by bolo vhodne mat aj slabe svetlo, kto vie, ako s nou zaobchadzali, ked ma taketo prejavy.Urcite by som ju nenechavala v noci samu po tme, zvykat sa da, ale iba pomaly a velmi postupne.
Ing. Ľubomír Janoška
29.11.18,15:59
Vďaka, skúsime svetloterapiu :)
ivka70
29.11.18,16:48
Ak je sama v miestnosti, niekedy pomoze aj ticho hrajuce radio. U nas by s tiez nasla ochotna dusa, co by si k nej na madraci lahla :)
Ing. Ľubomír Janoška
29.11.18,16:55
Práve že nie je sama v miestnosti, byt je jednoizbový, takže celá svorka (1 pes + 2 človekovia) je v jednej izbe.
lujza.j
29.11.18,17:36
Pustite ju do postele:) ja by som .....ale to je uz na kazdom....lebo to uz je nastalo:D
Terezia13
29.11.18,19:53
psíkovia z útulku nezažili veľa dobra, o to viac potrebujú trpezlivosti a lásky, sú už aj poradcovia na psie chovanie,možno by vedeli poradiť aj v najližšom kynologickom, a je veľa rád aj na internete, psékovia v útulku brešú častejšie, dožadujú sa pozornosti, pri venčení odporúčam čo najviac pochvál ale nikdy nechváliť pri zašteknutí, skúste mu dať nejaké hračky, bývajú aj také loptičky, do ktorých sa nasypú obľúbené granulky a ako sa s tou hračkou psík hrá, vypadávajú dobrôtky a psík sa venuje viac pochúťke ako štekaniu,
niečo o brechaní je písané aj tu
http://www.stastnypes.sk/stastnypes/0/0/2/37
https://www.chovatelahospodar.sk/clanok/ako-odnaucit-psa-stekat-293
ZahradnikAmater
29.11.18,20:59
Pes je zviera žijúce vo svorke, kde vládne hierarchia. Vo svojej svorke nesmie byť vodcom svorky, musí vedieť, kto ním je a musí sa mu to dávať najavo. Výcvik psa a výchova majiteľa dokáže divy v správaní sa psov.
alaya1
29.11.18,22:11
a tato tvoja odpoved ma aky uzitok pre zadavatela otazky?
alaya1
29.11.18,22:13
Lubomir, jednoznacne len eliminacia . Treba skusat a vyradovat mozne dosledky. Este ma napadlo, ci jej netreba v noci mocit, aj to moze byt spustacom upozornenia na seba. Kedy chodi naposledy von?
korela
29.11.18,23:03
lui, jednoznačne. Aj veterinári odporúčajú, jeden BA veterinár dokonca spí na manželskom lôžku s tromi veľkými psami a dobre je. Teda aj s manželkou. Patria do svorky.
https://www.babskeveci.sk/spat-v-posteli-spolu-so-psom-je-klucom-k-dobremu-a-kvalitnemu-spanku-tvrdia-vedci/
.
Ja som sa presunula tento rok do inej izby, kde je lôžko oveľa vyššie, i keď predchádzajúce bolo vysoké, ale na toto už sama nevyskočí, a keď už raz zoskočí, nedokáže sa vrátiť späť. A prejavilo sa to na jej povahe. Úplne cítim jej pocity, že ju už nemám tak rada. Ale ide zima, tak už večer postáva pri posteli opäť. Nezobúdza ma, a mám z nej dobrý pocit, že je pri mne.
ivka70
30.11.18,05:28
my mame k vysokej posteli prisunute ikeacke schodiky :)
bodliak
30.11.18,05:48
Jeden odporúča so psom spať, druhý má schodíky, aby pes dočiahol... Ja poznám dvoch, a tí psa zjedli.
Jediná správna odpoveď je tá o svorke. Kto je 'alfa', ten určuje pravidlá. Čo by mu spravili vo svorke, keby chceli spať a on by ich otravoval ? Pochopil by po prvej noci.
Nandrolon
30.11.18,07:22
Najväčší problém vidím v tom, že ho chovajú v byte. Pokiaľ to nie je slepecký labrador, tak pre psa to vždy je a bude neprirodzené prostredie.
Nehovorím, že si nezvykne, ale určite to nebudú úplne tiché noci, ako keby tam žiaden pes nebol.
Osobne sa mi ale páči to slabučké svetlo. To by mohlo pomôcť. Labrador je totiž veľmi plachý a pomerne bojazlivý pes. Jedného v koterci máme a tiež z útulku, i keď som bol proti tomu.
V porovnaní s ČV nemá tak dobrý sluch ani zrak, teda ak niečo započuje, nevie to dosť dlho identifikovať, tak šteká.
bodliak
30.11.18,08:22
... žeby ho správne nasmerovala ?
Ing. Ľubomír Janoška
30.11.18,15:47
To je v pohode, uznáva svojho pána ako vodcu svorky, bezvýhradne.
bodliak
30.11.18,16:49
Psovi veľa lásky, pochvál... To sme to dopracovali. Aby mi v noci skučal pri posteli a ja by som mu mal zháňať dobrôtky alebo psieho psychológa ? Ale kto chce kam ... len nech také pravidlá nevnucuje iným.
Terezia13
30.11.18,17:00
bodliačik, otázka bola jasne položená, ak niekto nesúhlasí, môže pokojne tému prejsť bez povšimnutia, nech sa k nej vyjadrujú tí, ktorých to zaujíma a nie je im lahostajné akékoľvek utrpenie
pekný večer
lujza.j
30.11.18,17:11
Chaloši ano psičkari siuzaslepeni...az uchyliaci na svoje 4nohé deti:)
bodliak
30.11.18,17:27
Tak začni nosiť do lesa srnkám teplú vodu... Nepotrebujú to. A že ich niekto prikrmuje ? No to len preto, aby chodili až k posedu a mohol ich strieľať... Pes patrí von do búdy a nie do perín. A keď je niekto pako, tak nebudem blahosklonne pritakávať, "áno môj, robíš to dobre..."
alaya1
30.11.18,18:41
Bodliak pravdepodobne nemas o kynologii a plemenach psov sajnu. A co su teda spolocenske a sprievodne psy ktore boli slachtene prave na to, aby zili s ludmi v pribytkoch...a s tym pakom opatrne...
bodliak
30.11.18,20:23
Kyno-čo ? (just kidding)
Ing. Ľubomír Janoška
30.11.18,20:33
Terka, Ala, nevšímajte si bodliaka. Nezvykne sem chodiť, aby radil.
alaya1
30.11.18,20:46
Ok
bodliak
30.11.18,21:24
Jo, deptám tu demagógov a šarlatánov.
kopretinka
30.11.18,23:39
niekto je úchyl na psov a niekto na nože a niekto na alkohol a niekto na iné.
Ing. Ľubomír Janoška
01.12.18,10:12
@bodliak
Prečítaj si etiketu Porady.
buchač
01.12.18,10:25
Nemám síce psa.

Ale ak by som ho mal...tak jedno je isté na 100%.
Garantujem, že by neexistovalo, aby sa mi pes nasomroval do postele.
Žabinka
01.12.18,10:35
jurko, to som si aj ja kedysi myslela..;)
bodliak
01.12.18,10:38
Už si sa doučil fyziku ?
korela
01.12.18,10:57
Pre ilustráciu https://www.annonce.cz/blog/michelle-losekoot-na-volne-noze-mi-simba.html :-))) Jedna z naúspešnejších cz blogeriek. Super pes.
.
Opatrovala som pred 20 r. mne neznámeho menšieho jazvečíka počas dovolenky majiteľov. Priniesli mu svoj kôš na spanie aj s pánovým županom, aby sa necítil v cudzom prostredí osamelo. Nechali sme ho na prízemí v obývačke, ráno som ho našla spať s hlavou pri mojom srdci. Išlo o nádherný a milý budíček. Nikdy sme dovtedy nemali malé plemeno.
Môj súčasný a zároveň prvý malý pes sa mi v zime zásadne opiera iba o chrbát, alebo je pri nohách, ale to spím pri vnútornej teplote od 4 do 12 st., podľa vonkajšej teploty.
buchač
01.12.18,11:25
Žabinka (Dnes 11:35) jurko, to som si aj ja kedysi myslela..
=================
Lenže ty si mäkká. ;)
lujza.j
01.12.18,11:33
Buchi...ja som bola kedysi antipsickar...a zrazu...jeden a potom druhy labroš...srdce by aj z utulku zobralo....ale rozum mi dava stopku...neviem co by tento nato....ze uz by nebol stred vesmira:---
alaya1
01.12.18,11:59
lujza, tieto specificke temy by mali navstevovat iba taki, ako sme my- inak sa to minie ucinku.
lujza.j
01.12.18,12:04
Ano...tiez si myslim.....len antipsičkar....asi chce dat najako ,ze my sme divni a on je fajn:D
alaya1
01.12.18,12:07
tak ak som takto divna...lichoti mi to :) :)
Kvaka
01.12.18,12:15
Ja ako lujza, pes do bytu len cez moju mŕtvolu, nuž a teraz už druhý najdúch pomaličky dožíva, len on na rozdiel od starej dámy do postele nikdy nesmel, lebo je on. Iba na gauč môže, on to vie. A mačky moje, uf uf uf, šak mám minitulok, na chalupe. :))). ešteže mám taký lepší dôchodok, inak by som skrachovala.
Kvaka
01.12.18,12:52
Téma je špecifická v tom, že sa pýta rada, ako riešiť štekanie psa v byte, v zmysle odstránenia príčiny štekania, nie ako riešiť štekanie u susedov, to je rozdiel. Áno, niektorí ľudia sú h.......á.
lujza.j
01.12.18,12:58
Netreba hovada..co tyraju zveri...zabijat...staci im len to co oni zverovi....
buchač
01.12.18,12:58
Kvaka (Dnes 13:52) Téma je špecifická v tom, že sa pýta rada, ako riešiť štekanie psa v byte, v zmysle odstránenia príčiny štekania, nie ako riešiť štekanie u susedov, to je rozdiel. Áno, niektorí ľudia sú h.......á.
=====================

ÁNO - súhlasím.

Moja reakcia bola reakciou na iné komentáre....divné komentáre.

Finito.
Ing. Ľubomír Janoška
01.12.18,13:19
Ďalší, čo si nevie prečítať etiketu.
Aký máš dôvod zapájať sa, keď nemáš čo povedať?
alaya1
01.12.18,15:22
Tvoja reakcia bola na mna- ak si kopiroval moj komentar- Aj ked som nemala v umysle s tebou si vypisovat odpoviem v tom zmysle- tema je "Ako dosiahnuť, aby pes neštekal v noci? - " cim si prispel k tejto teme, nie debate? Nicim- takze to co som napisala plati!. opat len unudene priblble komentovanie bez odpovede, s tendenciou rozduchat vasne, to ty vies.!!!.

A mas pravdu- niektorym ludom nepatri do ruk ani pes, niektorym ani obcianka.
Nandrolon
01.12.18,15:46
Buchač, ty nemáš psa, lebo už by ste v noci štekali dvaja?
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))