dasl
29.11.18,17:12
Dobrý den
zakupil som usb 3 hub s napajanim z činy vid foto po pripojeni k pc vsetko funguje ok problem je ze HUB ma svoje napajanie externý zdroj a ked vypnem pc a znovu zapnem tak HUB nerozpozna t.z. ze ak zasuniem do HUB-u usb kluc tak sa nic nezobrazuje na> pc ho nevidim . ak ho odpojim a znovu zapojim prívodný usb kabel k HUB-u alebo napajaci kabel tak ho pc nacita v pohode ale musim ho odpojit . skusil som restartovat pc a v tedy ho pc zobrazuje normalne nacita vsetky zariadenia ktore su zasunute do HUB. problem je len ak vypnem pc alebo zapnem . Teraz neviem ci mi to bude robiť aj ked kupim ine zariadenie HUB.
potom som zistil ze ak HUB zariadenie nebudem napajat externe tak to funguje normalne aj po vypnutí. použivam win 10 home a pc je HP Pavilion 24-r009nc HUB je v PC v porte USB 3
misoft
29.11.18,16:43
Made in China.... pche.... USB 3 dáva minimálne 1A. Takže ten HUB a jeho porty sú i tak napájané z NB. Ten zdroj je na to, aby to nieslo napr. pripojené 2-4 ex. HDD, na nič iné to neslúži.
Pozn. nabíjal som mobil z USB3 - telefón si vypýtal 1,1A a USB3 (NB) mu to dodal!
dasl
01.12.18,17:13
vobec nerozumiem co ste chceli povedat " aby to nieslo napr. pripojené 2-4 ex. HDD ???!" ja laik tomu vobec nerozumiem. >>>a uz vobec nie pche na činu kolko elektroniky je dnes z číny to nemožno prehliadnuť.
dasl
01.12.18,17:15
a nahodou sa mi podarilo riesit problem zasunutim HUB-u v pc do ineho usb portu . ten kde som to mal najprv sluzi aj ako napajaci t.z. ze ked vypnem pc tak z neho mozem mat stale napajanie 5V.
Nandrolon
03.12.18,07:14
Misoft ti chcel napísať, že to napájanie na zariadenia ako USB vôbec nemusíš používať. nechaj iba samotný USB HUB pichnutý do PC.
To napájanie sa používa ak máš k PC pripojené väčšie žrúty energie, napr. externé 3,5 palc. platňové HDD, diskové pole a podobne.
Bežné USB kľúče ti to utiahne aj bez dodatočného napájania.
Nandrolon
03.12.18,07:18
Misoft, a nebál si sa, že ti to USB môže v notebooku odpáliť?
OT:
Jeden niečo obdobné riešil na elektrokolobežke, kde je štandardne USB port na nabíjanie telefónu. On tam pichol svetlo z číny, ktoré nemá batériu, ale iba napriamo usb kábel a odrovnal, keďže viac sosal, ako bolo schopné USB poskytnúť.
Ja som na ebike tiež chcel jedno také parádne svetlo s dvoma reflektormi a hliníkovým chladičom a strašne sa mi pozdávalo, že načo budem voziť v svetle batériu, keď 504 Wh mám v ráme, ale nakoniec som to radšej vyriešil kvalitným svetlom XML T6 na 1 x 18650, ktoré odpájam aj ako baterku do ruky.
curapor93
14.02.21,15:24
vobec nerozumiem co ste chceli povedat " aby to nieslo napr. pripojené 2-4 ex. HDD ???!" znamema to moznost pripojenia dalsieho USB zariadenia, USB kluc, pripadne viac kapacitne USB
Chobot
15.02.21,10:01
Nerieš to, to bolo pred 2 rokmi.