StankaBugy
29.11.18,19:44
Dobrý večer. Prostredníctvom inzerátu ma kontaktovala pano, ktora by mala zaujem odo mna kupit (v inzerate) ponukany tovar. Zije v Belgicku a tovar mam zaslat do USA (Texas). S tym som samozrejme nemala problem pokial by mi pani uhradila platbu vopred na ucet. Poslala mi potvrdenie so Scotia bank o prevode a dodala informaciu, ze prevod banka uskutocni az po prijati cisla balika (cislo balika mam ja poslat banke emailom). Stretli ste sa prosim niekto uz s takymto postupom? Kedze sa jedna o tovar vyssej hodnoty nerada by som sa stala obetou podvodu. Dakujem pekne za pomoc! Stanka
bodliak
29.11.18,19:39
Podvod ! Nič nikam neposielať.
buchač
29.11.18,19:41
Celý postup je učebnicový príklad klasického ojebabrávky.

17.10.2013
https://www.avizo.cz/blog/pozor-na-podvodne-nabidky-ze-zahranici/
misoft
29.11.18,19:42
Smrdí to! "Žije" v Belgicku a chce to poslať do Texasu..... Potvrdenie zo Scotia bank.... vraj prevod - Scotia Bank je kanadská banka https://www.scotiabank.com/ca/en/personal/contact-us.html
Pošleš, zaplatíš, peniaze NIKDY neprídu!
Dodkoo
30.11.18,06:53
Pred rokom som posielal do Texasu použitý tovar na inzerát a všetko dobre dopadlo. Postup bol, že najprv poslal peniaze za tovar + poštovné cez paypal, prišiel mi mail, že mám peniaze na účte v paypali. Na ten odkaz som neklikal len sa prihlásil do účtu, skontroloval či naozaj niečo prišlo a až tak poslal tovar.

Tvárenia sa, že peniaze sú v nejakej vymyslenej "banke" kde čakajú na uvoľnenie je hlúposť. Nájdi si na nete uvedenú banku napíš im mail a prepošli ten doručený mail "od banky" potvrdia ti, že to neposlali ani taká osoba u nich nepracuje.
Ak chceš vedieť ako to funguje pošli mu doporučene pohľadnicu napíš mu podacie číslo a zistíš, že o tovar nemá záujem ale o rôzne poplatky spojené s tým prevodom. Ozve sa ti "banka", že ešte treba zaplatiť poplatok za prevod a obeť podvodu=ty ak nemá odoslaný tovar ani peniaze tak podľahne aby získala svoje peniaze. Ak sa budeš vzpierať, začne sa vyhrážať "odosielateľ", že má zablokované peniaze v banke nemôže s nimi nič urobiť lebo si nezaplatila poplatok za prevod a pošle na teba FBI lebo si podvodníčka a podobné hlúposti.
Dodkoo
30.11.18,07:17
Tu je starší príklad podvodu a v komentároch sú aj čerstvé skúsenosti.
https://zive.azet.sk/clanok/51353/zahranicny-podvodnik-nasiel-aj-slovensky-bazar/
Dodkoo
30.11.18,07:23
Postup podvodu spred 4 rokov, reakcia na inzerát z bazoša, svadobné šaty.

Od: William Carter
Dátum: 22. apríla 2014 8:26
Predmet: Re: Bazos.sk - odpoved na inzerat 36763xxx - Svadobne saty, Svadobne saty, Svadobne saty
Ďakujeme vám za vašu rýchlu odpoveď, mám webové stránky zo slovenského kolegu v práci, ja som v skutočnosti si ho kúpim ako darček k narodeninám pre môjho bratranca, môžete mi pomôcť organizovať dodávky na môjho bratranca v zahraničí prostredníctvom EMS Slovenska Post? Budem robiť dodatočnú platbu vo výške 50 eur za náklady na dopravu.
Tu je moja adresa dodania bratranec:

Meno: Marvin McKelvey
Adresa...
láskavo vrátiť ku mne so svojimi bankovými údajmi, takže môžem vykonať platbu.
Dúfam, že ste prijať moju ponuku.

po komunikácii vyžiada číslo účtu kam ide poslať peniaze a urobí "platbu".

Som rád, že Vás informovať, že som urobil platbu .. si sa dostal potvrdenie z mojej banky (úverové europe banky), pokiaľ ide o platby? , Skontrolujte e-mailovej schránky alebo spam potvrdenie o platbe som si istý, že musia byť oznámené vás, ste pokračovať s prepravou cez EMS Slovenska príspevok čo najskôr a odoslať údaje o zásielke a sledovacie číslo do mojej banky, aby môže overiť a dostať váš účet pripísané s vašimi peniazmi, bez toho, aby bez meškania.
Tu je moja adresa dodania bratranec: ...

potom prišlo z "banky" potvrdenie.
This is to inform you that you have received payment of 320 EUR from William Carter for an item: Svadobne saty , Purchased from (bazos) online advert. The money has now been deducted from the buyer's bank account and ready to be transferred into your bank account. It will be deposited into your Bank account as soon as we receive the shipment details from you
--------------------------------------------------------------------------------

***Sellers Bank Account provided by the Buyer(Mr William Carter)***
...

takže tvárime sa, že je všetko v poriadku a pripravujeme balík.

Dobry vecer, dneska som tie saty zabalil a pripravil. Budem cakat na peniaze a ked budem vidiet, peniaze na ucte, tak vam ich hned dam na postu. Som rad, ze ste tak rychlo reagovali na inzerat.

> Slovak
Áno, tak prosím pokračujte v zásielke, ako je požadované podľa
mojej banky a poslať číslo zásielky príjmu a sledovanie mojej banky,
aby si mohli overiť, že je to správne a dostať váš účet pripísaná
okamžite .. ok
Dodkoo
30.11.18,08:25
Nasleduje naliehanie najprv poslať balík až tak budú peniaze.
---
Tak to ste pochopili nevyhnutný krok, aby moja banka môže pripísať svoj účet? Moja banka čaká na vás, aby im poslať číslo zásielky pokladničný doklad a sledovanie, aby mohol overiť a okamžite pripíše svoj účet. Dúfam, že chápete teraz. Ďakujem
---
Medzitým prišla odpoveď z riadnej banky.
From: Eric Schröder
Date: 2014-04-22 23:36 GMT+02:00
Subject: Re: Fwd: Confirmation of Transaction ID : 9GW7119590000L>>Credit Europe Transfer Notification of Auction Payment

This fake/fraud.
Regards.
---
Kupec nalieha na poslanie balíka.
jo chápem, ale bohužiaľ nemôžem robiť nič z mojej strany, celková suma peňazí bola odpočítaná z môjho účtu, budete musieť hľadať
peniaze a aby zásielku, uisťujem vás, 100%, že akonáhle moja banka obdrží zásielku podrobnosti z vás, váš účet bude pripísaná bez bez
oneskorenia.
---
Nedáme sa
Ale ja nemam teraz peniaze na odoslanie siat. Posta stoji 47,50€ do USA. Vyplata mi pride az 1.5.2014. Potrebujem najprv nech mi poslete peniaze, aby som mohol zaco zaplatit postu. Alebo poslite aspon tych 50€ nech mam zaco zaplatit postu a hned vam to aj poslat.
---
Potom mu núka poslať DHL kuriéra na jeho náklady, tak by predajca nemusel platiť za poštovné ale kupec to odmieta.
---
Takže sa mu posiela doporučená pohľadnica aby mal číslo na sledovanie "balíka". A číslo zásielky posiela "banke" aby mohla uvoľniť platbu.
---
Kupec už odpovedá po pár dňoch, predtým reagoval stále rýchlo
Dobrý deň, Je mi veľmi ľúto mojej neskoré odpoveď, bol som bez internetu na dva dni, som kontaktoval banku a bol som informovaný,
že ste poslal na ne číslo zásielky pre sledovanie, takže je pod kontrolu a overovanie trvá 2 až 3 dní, Uisťujem vás, že váš účet bude
pripísaných svoje peniaze po tom, čo je overené. Zdravím
---
Príde odpoveď od "banky". Nastal omyl kupec namiesto 320€ poslal 400€ takže má mu predávajúci vrátiť 80€ až potom banka uvoľní 320€.
---
Congratulations !!! Your payment has been registered for activation on your bank account details, and this will be received in a couple of hours but there is a problem concerning the payment sent to your bank account reason being that your payment was been processed at the same time we were having the monthly upgrade of our database payment activating system therefore an overcharge payment occurred which means a total payment of 400 EUR was sent to you instead of 320 EUR ,The deduction of an extra 80 EUR has shown on the buyer's bank account, We hereby request you to get the overcharge amount send back to the buyer through his/her own preferred way of getting the fund back. We will also contact the buyer of your item to be sure of his/her own way of getting the fund back......
---
Ozýva sa aj kupec, že ho kontaktovala "banka" o chybe.
Dobré ráno xxx, tam je málo Vydanie: (... moja banka mi práve kontaktoval pred pár minút prostredníctvom e-mailu a tiež som si všimol nejaké odpočet na mojom účte, celková suma 400 EUR bola odpísaná z môjho účtu namiesto 320 EUR, v dôsledku tohto, vaša platba bola podržaný, som sa snažil vyriešiť problém, ale moja banka mi povedané, že máte robiť vrátenie 80 EUR späť k môjmu bratrancovi cez Western Union (to je veľmi jednoduché a bezpečné) a pošli banky západnej príjem odborov, aby si mohli overiť, a na váš účet pripíšeme súčet celkovej sumy 400 eur, a aby oba účty vyrovnané, skontrolujte, či Váš e-mail pre potvrdenie z mojej banky, uisťujem vás, že všetko bude vysporiadaná, akonáhle môžete poslať náhradu. Som si istý, moja banka bude vás kontaktovať o tom dnes.
Dúfam, že sa čoskoro čítať od vás
S pozdravom.
---
Dodkoo
30.11.18,08:34
Odpoveď kupcovi:
Dobry den, ale ja este nemam svoje peniaze na ucte, tak vam ich nemozem ako poslat naspat. Ked budem mat peniaze na ucte, ja vam poslem naspat 80€. Teraz doverujte vy mne. Ja som vam doveroval a poslal balik, teraz chcem aby ste mi poslali peniaze na moj ucet.
---
Kupec: Dobrý deň, xxx, ja vám rozumiem, ale tiež chcem, aby si ma počúval, moja banka mi oznámené, že došlo k chybe, pretože boli s mesačnou aktualizáciu ich databázy, snažil som sa zrušiť transakciu,
ale bolo mi povedané, že nemôže byť zrušená, pretože sa jedná o medzinárodné transakcie, jediný spôsob, ako tento problém vyriešiť je, aby vrátenie 80 eur na môjho bratranca a odoslať Western Union
prijatie do mojej banky, po ktorej bude váš účet pripísané všetky svoje peniaze .. ok
---
ale ja chcem aby ste pochopili vy mna, ja som musel zaplatit aj postovne a teraz vam este mam zaplatit najprv 80 €. ja som sa pytal v mojej banke, ked sa taka chyba stane tak sa to da stornovat. nie je to problem. ak mi neposlete do dnes vecera 320€, dam pozastavit balik. s pozdravom
---
Kupec: dobre, moja banka uviedla, že je medzinárodné transakcie a na účely zabezpečenia transakcie, platba bola podrží, tak aby na dokončenie transakcie, ktoré je potrebné prijať prvý Western Union potvrdenie
od vás tak, že oba účty môžu byť vyvážené a potom váš účet bude pripísaná s vašimi peniazmi (400 EUR)
---
ale ja chcem mat najprv peniaze na svojom ucte, ked budem mat na svojom ucte, hned vam poslem 80€ na ucet. alebo zastavim balik na poste.
---
Kupec: Dobrý deň, xxx, nemusíte ísť do banky, môžete nájsť západnej umiestnenie odborov na pošte a oni vám formulár na vyplnenie, tu je informácie, ktoré potrebujete: Meno: Marvin McKelvey, štát New
York, Mesto: Rochester, PSČ: 14445, Krajina: USA, dajte mi vedieť, akonáhle urobíte prevod .. Dobrú noc
---
Predávajúci súhlasí, že mu vráti 80€ ale pošle ich na bankový účet.
Najrýchlejšie a najbezpečnejšie je prevod na účet, pošlite mi potrebné údaje aby som to čím skôr poslal, za prevod nemusím platiť nič navyše a za Western Union odomňa chcú poplatok do USA 16,50€.
---
Kupec: Dobrý deň, žiadny problém, moja banka ma informoval, že budete musieť vykonať prevod cez Western Union a odstrániť Western Union poplatkov od 80EUR a poslať zostávajúce, chápeš?
---
Kupec: Dobrý deň, čo si myslíte? Balíček je už export, banka nariadila používať Western Union, pretože je to rýchlejšie, to nie je moje rozhodnutie, som si istý, že banka musí ťa kontaktoval o všetkom, takže budete musieť počúvať rozhodnutia banky a zaslať kópiu od Western Union prijatie do banky (nie pre mňa), ako je požadované, aby sa na váš účet pripíšeme svoje peniaze, dúfam, že chápete ..
---
Kupec:
Čo sa naozaj deje vo veci vrátenia, môj účet bol dočasne zablokovaný a vaše peniaze, je na holdn to moja banka vám kontakt dneska? Banka je čaká na vás, aby sa späť k nim čo najskôr, aby bolo možné
dokončiť transakciu a môžete dostať svoje peniaze ... ok
---
Kupec:
Je to veľmi nechutné .. Zdá sa mi, že si ukradol, a ja ti poviem políciu, pretože mám pocit, že ma podvod, urobil som platbu na svoj účet a peniaze odpísané z môjho účtu .. banka mi pošlite e-mail že ste boli kontaktovaní s potvrdením a oznámenia, že platba bola vykonaná ... nehrajú hry, pretože som sa obrátiť na políciu a bazos .... budete potrestaní za hranie hier so mnou a bankou bude prebiehať aj s právne kroky!
---
Predávajúci:
Ja ziadny podvodnik nie som!!! Vasa banka urobila problemy, vy ste nesli podla dohody. Ja som svoju zasielku poslal, tak ako sme sa dohodli, aj som poslal cislo zasielky do banky. A vy ste mi SLUBILI, ze poslete hned vtedy peniaze na moj ucet. Ze s tym nebude ZIADNY PROBLEM. Moja zasielka je tiez uz na ceste, tiez ju nemam. A nemam ani peniaze. Chcem mat svoje peniaze na ucte a ja vam poslem 80 €. Doveroval som vam, zatial mate stale nejake vyhovorky a vymyslate. Bol som v mojej banke, tu vasu VC nenasli v zozname. Povedali mi, ze jedina moznost ako vam poslat peniaze skor, je ze vam to poslem na ucet prevodom. Ale kedze ide o zahranicny prevod do USA, je potrebne aby ste mi poslali vasu prefotenu kartu ID, alebo vasho bratranca, kedze peniaze mam poslat jemu. Potrebuju to ku kazdemu zahranicnemu prevodu do USA. Cim skor mi poslete vasu prefotenu kartu ID, tak tym skor vam mozem poslat peniaze 80 € na vas ucet. Budte ferovy
---
Kupcovi sa preposiela odpoveď z riadnej banky, že je to This fake/fraud.
---
Kupec sa vyhráža:
Čo to sakra hovoríš so mnou, som naštvaný a frustrovaní o tomto probléme, môj účet bol podržaný, a vaše peniaze nebudú odrážať až urobíte prevod a odoslať Western Union prijatie do mojej banky len
preto, aby sa môže overiť a uvoľnite svoje peniaze.
---
Predajca:
vy ste mi este neposlali peniaze, tak ja vam ich neviem poslat. Balik som pozastavil.
---
Kupec sa odmlčal.
Takže ak by obeť naletela prišla by o predávaný tovar + poštovné do USA a ešte o 80€ za vrátenú platbu ktorú kupec "poslal navyše".