bui
21.08.06,11:11
Co ma obsahovat sprava zo sluzobnej cesty?
Jara
21.08.06,09:18
Účel cesty, prípadne prínos pre firmu, aby bolo jasné že ide za účelom zvyšovania príjmov firmy a nie napr. na dovolenku...:D :D :D :D :D
bui
21.08.06,09:29
nemate niekto k dispozicii nejaky priklad spravy?
ata111
21.08.06,09:53
- účastníci pracovnej cesty:
- dátum rokovania:
- miesto rokovania:
- obchodný partner:
- predmet rokovania:

- stručný popis rokovania:

asi takáto je osnova správy, veľmi stručne, vecne a hlavne dátum a podpis.
Danila
21.08.06,09:58
Zamestnanec je viazaný na podmienky pracovnej cesty určenej zamestnávateľom a nemôže ich svojvoľne meniť. Preto sa určujú podmienky pracovnej cesty / aj vzhľadom k preukázateľnosti výdavkov súvisiacich s ňou / čo najpresnejšie. Mne postačovalo, ak zamestnanec napísal na cestovný príkaz do kolónky- správa podaná dňa : poukončení pracovnej cesty a meno zodpovedného pracovníka, ktorému na pracovnej ceste zabezpečoval úlohu. Ak ide o SZČO - všetky rokovania je možné preukázať nejakou korešpondenciou, čo nie je nutnou podmienkou.
bui
21.08.06,11:00
u nas bol na sluzobnej ceste konatel, ktory si tu sluzobku aj sam naplanoval, nariadil.....
bui
07.09.07,21:21
Kde je napisane ze zamestnanec musi odovzdat spravu zo sluzobnej cesty?hladam to v zakone o cest. nahradach a nevidim to tam :o(
bui
08.09.07,16:58
keby mi niekto vedel odpovedat bola by som rada. Nechcela som totiz vyplatit zamestnancovi vreckove, kym mi neda spravu zo sluz. cesty. Keby som mu vyplatila nikdy by som sa spravy nedockala...len neviem na co sa mam odvolat ze spravu dat musi...
Danila
08.09.07,17:02
keby mi niekto vedel odpovedat bola by som rada. Nechcela som totiz vyplatit zamestnancovi vreckove, kym mi neda spravu zo sluz. cesty. Keby som mu vyplatila nikdy by som sa spravy nedockala...len neviem na co sa mam odvolat ze spravu dat musi...No ak bol na služobnej ceste kupovať náhradné diely, tak určite nebude písať správu. Ak tam bol za účelom dlhodobých kontraktov, tak tú správu stručne napíše. Vieš ako som to robila ja? Napísala som na cesťák: S výsledkami SC som informovala nadriadeného po jej ukončení. Bez dlhých komentárov.
liba2
09.09.07,04:39
u nas bol na sluzobnej ceste konatel, ktory si tu sluzobku aj sam naplanoval, nariadil.....
mimotemy

Konateľ je vo vašej firme asi na takej úrovni ako minister na ministerstve. Myslíte, že ministrovi niekto schvaľuje pracovnú cestu....?
Obidvaja rozhodujú nielen o PC zamestnancov ale aj o vlastných PC.
bui
09.09.07,14:59
ja som teraz mala na mysli aj obycajnych zamestnancov. Ci je povinnostou napisat spravu zo sluzobnej cesty..a ak ano kde je to napisane...lebo ja to vyzadujem a oni nie a nie mi to napisat...
Chobot
10.09.07,08:05
ja som teraz mala na mysli aj obycajnych zamestnancov. Ci je povinnostou napisat spravu zo sluzobnej cesty..a ak ano kde je to napisane...lebo ja to vyzadujem a oni nie a nie mi to napisat...

Nikde v zákone nie je zakotvená povinnosť vyhotoviť zo SC záznam. Je to jedine na rozhodnutí vedenia firmy (či priameho nadriadeného), či vyžaduje zo SC zamestnanca záznam.

Nie je možné podmieňovať vyplatenie cest. náhrad odovzdaním záznamu zo SC, je to protizákonné - zákon jednoznačne stanovuje, dokedy má byť vyhotovené vyúčtovanie zo SC a dokedy majú byť cest. náhrady vyplatené.

Ešte otázka - ty si nadriadená toho zamestnanca, keďže od neho žiadaš záznam zo SC? Ak áno, máš iné páky - napr. nevyplatenie odmien, prémie, osobného ohodnetenia... , ak nie, nech to od neho žiada jeho nadriadený. Ty mu náhrady nemôžeš zadržať ani v jednom prípade.
bui
10.09.07,11:35
Ani v pripade ze nevyuctoval poskytnute zalohy z dvoch sluz. ciest a tieto su vyssie ako jeho naroky na nahrady z ostatnych ciest?
Ide o zamestnanca, ktory je nemozny , programovat sice vie perfektne, no mat v poriadku blocky a mat prehlad o zverenych peniazoch, to ho musime nutit...

Som konatelka firmy a chcela som mat vsetky sluzobne csety pekne zdovodnene..preco tam bol, co tam robil,...lebo vacsinou mame sluz. cesty, kde veci ako ubytovanie a stravu zabezpecuje objednavatel nasich sluzieb..no a tam som chcela aby to nevyzeralo ako vymyslena sluz. cesta..a aby sa ked pride danova kontrola nemuselo patrat vo fakturach o ktore sluzby islo
..ze by zamestnanci uviedli presne vo vyuctovani o aku pracu islo...:(
Chobot
10.09.07,11:55
Ani v pripade ze nevyuctoval poskytnute zalohy z dvoch sluz. ciest a tieto su vyssie ako jeho naroky na nahrady z ostatnych ciest?


To je niečo iné. On je povinný predložiť vyúčtovanie zo SC do určitého termínu. Nesledne vy ste pvinní SC vyúčtovať a rozdiel uhradiť, prípadne on je povinný rozdiel vrátiť. Pokiaľ to nepredloží, nezúčtujte mu SC alebo mu nevyplaťte novú zálohu na SC. Alebo mu dajte nižšiu zálohu, aby bol nútený pýtať si doplatok. To už je otázkou disciplíny, nie zákona. Obe strany majú svoje povinnosti a porušenie povinností jednou stranou nemôže byť ospravedlnením pre porušenie povinností druhej strany.

Teda ak on nedodrží termín, vy menôžete porušiť svoje povinnosti vyplývajúce zo zákona, ale sa musíte domáhať splnenia jeho povinností iným spôsobom.



Som konatelka firmy a chcela som mat vsetky sluzobne csety pekne zdovodnene..preco tam bol, co tam robil,...

Ak si konateľka, tak máš plné právo vyžadovať vypracovanie správy zo SC. Ak to nesplnia, môžeš to považovať za porušenie prac. disciplíny a krátiť napr. odmeny. Ale nemôžeš nevyplatiť cest. náhrady.

Pozor, nevyplatenie ces. náhrad do 15 dní po ich splatnosti je podľa nového znenia ZP dôvodom na okamžité ukončenie PP zo strany zamestnanca (tak ako to bolo pri mzde).