Sofia91
30.11.18,10:49
Dobrý deň, uzavrela som s poisťovňou poistenie osobných veci a karty a chcela by som ho zrušiť. Poistné som za tento rok už uhradila, treba napísať žiadosť o odstúpenie alebo poistné zanikne ak ho budúci rok nezaplatím? Ďakujem
ivka70
30.11.18,09:51
a co mas o tom v zmluve? pokracuje automaticky dalej, ak ju napr, 6 tyzdnov pred koncom nezrusis alebo je dojednana len na rok a pokracovanie nie je dohodnute?
Sofia91
30.11.18,10:04
V zmluve je napísané že je to ročne poistné.. A prišla mi prednedavnom výzva na zaplatenie a v nej je že ak dlžné nebude zaplatené do mesiaca od doručenia tak zanikne a že poisťovňa ma právo na poistné za dobu do zániku poistenia. Tak si nie som istá či to bolo potrebné zaplatiť alebo to automaticky zanikne
ivka70
30.11.18,11:57
rocne poistne je to, co platis, podla toho, co pises, zmluva je uzavreta na neurcito (alebo aspon viac rokov) a mozes ju vypovedat pred koncom rocneho intervalu. Ak ju chces ukoncit, treba to urobit pisomne a v zakonnej lehote. Ak nezaplatis, budes musiet zaplatit to, co ti vypocitaju od zaciatku neplatenia do dna zaniku.
lujza.j
30.11.18,12:28
Ak by si nebola zaplatila...poistku by zrusili ako pisu..a ty by si zaplatila...iba alikvotnu cast..ku dnu zrusenia....
vicktor
03.12.18,08:01
Teraz uz mas zaplatene, ale skor nez 6 tyzdnov pred "vyrocim" napis vypoved.
V pripade nezaplatenia poistovna zmluvu zrusi o niekolko mesiacov, pricom to budes musiet doplatit, ale keby k niecomu doslo, poistovna bude kratit plnenie.