anka
21.08.06,11:17
Chcela by som sa spytat, taku vec, som tehotna a budem teraz chodit na preventivne prehliadky, zamestnavatel mi ale robi problemy. Tvrdi, že k lekarovi mam chodit po pracovnej dobe, co nie je mozne, pretoze poradne pre tehotne ma len jeden den v tyzdni a aj to nie poobede, ja robim vzdy do pol piatej. Nuti ma brat dovolenku, alebo neplatene volno, je to mozne?
sonka1
21.08.06,09:23
Chcela by som sa spytat, taku vec, som tehotna a budem teraz chodit na preventivne prehliadky, zamestnavatel mi ale robi problemy. Tvrdi, že k lekarovi mam chodit po pracovnej dobe, co nie je mozne, pretoze poradne pre tehotne ma len jeden den v tyzdni a aj to nie poobede, ja robim vzdy do pol piatej. Nuti ma brat dovolenku, alebo neplatene volno, je to mozne?

par 141odst 2 písm.a-3
pracovné voľno snáhradou mzdy sa poskytne na nevyhnutne potrebný čas na preventívne lekárske prehliadky súvisiace s tehotenstvom, ak vyšetrenie alebo ošetrenie nebolo možné vykonať mimo pracovného času.

Z tohoto mi vyplýva, že okrem 7 dní na lekára je zamestnávateľ povinný poskytnúť toto volno, ktoré sa do uvedenýc 7-mich dní nezapočitava.