Palomy
01.12.18,18:16
Dobrý deň

Chcem sa spýtať ako je to z PN počas MD ak zároveň pracujem?
Čakám na schválenie materského od septembra 2018 ktoré mi zamietli, ale som sa odvolal a čakám na vyjadrenie Odvolacieho orgánu, zároveň pracujem na inú pracovnú zmluvu ( presne tak ako to umožňuje zákon ), no čo čert nechcel koncom októbra 2018 som si zlomil nohu.
Mám síce priplatené poistenie PN v Komerčnej poisťovni ako doplnok k úrazovej poistke ale tá mi peniaze nevyplatí pokiaľ nebudem mať papier zo sociálnej poisťovne o priznaní PN. Na PN budem až do konca roku 2018.
Som bohužiaľ jeden z tých oteckov čo ostali uzamknutý v nepochopiteľnom zamietaní nároku na materské ( rodičovské ) zo strany sociálnej poisťovne.

Moje otázky sú:

1. Mám vôbec nárok na poberanie PN z druhej pracovnej zmluvy?

2.A teda dostať potrebné papiere zo sociálnej poisťovne a dostať sa aspoň k peniazom z komerčnej poisťovne?

3.Alebo nedostanem peniaze ani zo sociálnej poisťovne ani z komerčnej poisťovne, a keďže budem PN viac ako 2 mesiace, logicky ani od zamestnávateľa keďže nepracujem?

Ďakujem všetkým za odpoveď
veronikasad
01.12.18,17:34
Skontroluj si vyplatnu pasku, platis odvody do socialnej poistovne?
Palomy
01.12.18,17:54
tam mám zdravotku a dane z pásky za 10 mesiac
veronikasad
01.12.18,18:08
Bohuzial, nemas narok na nemocenske, z druheho pracovného pomeru nie si nemocensky poistený

K podmienkam poistneho plnenia z komercnej poisťovne sa vyjadrit neviem. Plnenie je viazane na poberanie nemocenského? Nestaci Potvrdenie o DPN?
veronikasad
01.12.18,18:12
Je predpoklad, ze ti materske po odvolaní schvalia spätne? Z akeho dovodu ti ho zamietli?
PetraBar
03.12.18,06:56
Prosím Vás a má narok na DPN a zaplatenie prvých 10 dní od zamestnavatela?