Genesis.SVK
03.12.18,10:19
Vcera na Wolkrovej ulici v BA som si rozrazil olejovu vanu na spriecenom veku od kanala, ktore nebolo ziadnym sposobom oznacene a bolo velmi zle viditelne z dovodu, ze kanal sa nachadzal v zakrute a bol vecer, takze tma. Zavolal som policiu, ktora dosla a chcela mi dat pokutu za to, ze vraj som neprisposobil jazdu kvalite vozovky a mal som vraj taku vec predvidat. Ostal som uplne vykolajeny, z toho co hovoria, kedze som isiel velmi opatrne, pretoze som viezol malu dceru, bol som v pravouhlej zakrute a este bolo aj mokro, takze som isiel pomaly a opatrne. Ked som chcel od policie nejaky zapis, tak vraj len v tom pripade ak mi daju pokutu, ze bez pokuty mi ziadny zapis nedaju a este argumentovali aj tym, ze aj tak mi je zapis nanic, bo od magistratu ziadne peniaze nevysudim a ze oni v tomto su bezmocni mi pomoct, kedze som prve vodidlo, ktore tam malo havariu. Na to dosli ludia z magistratu, miesto ohradili a povedali, ze tuto cestu ma na starosti Bratislava-Petrzalka. Potom prisli poziarnici a veko opravili. Ja som musel dat auto odtiahnut bo uz bolo nepojazdne.

Kedze sa mi to cele zda absolutne chore a zvratene, aby vodic, ktory si z dovodu zavady na vozovke poskodi auto a ohrozi zivot sebe aj ostatnym vo vozidle, mal este platit pokutu (keby som aspon letel tak OK, lenze vazne som isiel velmi opatrne a jednoducho kanal som si vsimol az ked v zakrute nan dopadlo svetlo z prednych svetiel a to uz bolo neskoro):

Chcel by som sal opytat ako v takychto pripadoch postupovat a ako si vymahat skodu, ak si z dovodu zavady na vozovke poskodite vozidlo.
Chobot
03.12.18,15:27
Vyzveš majiteľa komunikácie na úhradu škody. On to určite zamietne, lebo .... nejaký argument už dajú.

Potom podáš žalobu na súd. Budete sa súdiť roky a roky a výsledok bude neistý. Za právnika zaplatíš viac, než bude oprava auta. Ak prehráš, budeš hodne škodovať. Ak vyhráš, niečo sa ti vráti.
Mila123
03.12.18,15:29
a určite prehráš, máš svoju jazdu prispôsobiť stave vozovky
Dodkoo
03.12.18,15:31
U nás primátor na stav chodníkov a vozovky hovoril, že mesto si platí poistku aj pre tieto prípady, tak ak sa niekomu stane úraz/nehoda zaplatí to za nich poisťovňa.
Mária27
03.12.18,15:33
Žiadať náhradu škody od Petržalky.
sosak
03.12.18,16:14
Keby si jazdil predpísanou 30-kou, ktorá je tam maximálka a dávaš pozor na ceste kade ideš, tak tam nevletíš a stihneš zabrzdiť, prípadne obísť. Proste musíš predvídať, že na ceste môže byť prekážka.
Môžeš si za škodu sám a od správcu komunikácie sa náhrady nedočkáš.
----------------------------------------------------------------------------
Doplnené: Genesis.SVK
lenze vazne som isiel velmi opatrne a jednoducho kanal som si vsimol az ked v zakrute nan dopadlo svetlo z prednych svetiel a to uz bolo neskoro):
----------------------------------------------------------------------------
https://www.google.com/maps/@48.125991,17.1065764,3a,75y,167.17h,91.53t/data=!3m6!1e1!3m4!1saWGdqxfAtZgjErGBdgPU0A!2e0!7i1 3312!8i6656
V mieste " závady vozovky " vedľa čierneho auta je stlp verejného osvetlenia a to miesto je riadne osvetlené a stromy nezacláňajú, pretože sú vyššie ako stlp osvetlenia a majú opadané lístie. Meter od kanála je priechod pre chodcov. Situáciu si jednoducho nezvládol a vyhováraš sa.
buchač
03.12.18,16:38
To predvídanie ?

Dobre, na jednej strane sa dá brať ako dôvod.
Na strane druhej ?
http://www.tvnoviny.sk/domace/1685987_toto-su-tri-najhorsie-vytlky-roku-2013-na-slovensku
Tu môže jeden predvídať do aleluja....jáááááj, ahááá, ono je potrebné aj prospôsobiť jazdu stavu a povahe vozovky.

To potom nemá ani len význam sadať za volant...prípadne sadnúť a spolujazdci môžu auto tlačiť. Ale pomaly, prispôsobiť jazdu a predvídať...
sosak
03.12.18,16:46
sosak
03.12.18,16:59
To si fotil pred kolíziou, alebo po kolízii? Píšeš že bola tma a po kolízii prišli ľudia a poklop označili a potom požiarnici poklop osadili naspäť. Niečo nesedí, lebo fotogfafované miesto bolo za svetla...
buchač
03.12.18,17:02
BINGOooou !
faro1
03.12.18,18:09
Čo je to závada na ceste? :D
buchač
03.12.18,18:12
Hm...v poniektorých prípadoch vodič samotný. ;)
Genesis.SVK
03.12.18,19:26
Neviem o akej fotke hovoris, pretoze ja som nikde ziadnu neuploadoval. Samozrejme ze fotku poskodeneho vozidla aj kanala som si na mieste urobil, ale ja som ju nikde na internet neuploadoval
Genesis.SVK
03.12.18,19:38
Sosak neviem kto si a co si, ale popravde inteligencne si dost mimo. Prajem ti z celeho srdca, aby sa ti prihodilo nieco rovnake ako vcera mne, aby si si pre buducnost tie svoje prihluple keci odpustil a hlavne sa nevyjadroval k veci pokial nedisponujes dostatkom vstupnych dat a len hlupo hadas. Isiel som menej ako 30 a fotku som na odkaz pre starostu neuploadol ja. Keby si mal stipku inteligencie a hovorila ti nieco logika, tak na to prides aj sam. Naco by som uploadoval fotku, ked len a len vdaka mne sa zavada odstranila, tym ze som si tam poskodil auto a volal policajtov, ten kanal opravili. Tu fotku co dal niekto na odkazprestarostu, to nie je moja fotka a ani ja nie som ten co ten problem tam nahlasoval.
faro1
04.12.18,11:18
Genesis.SVK klameš, že si videl kanál na poslednú chvíľu, keď naň dopadlo svetlo predných svetiel, keď tam je funkčné verejné osvetlenie. Ja byť policajtom, dám ti pokutu a vôbec by som sa s tebou nebavil. Čo keby na prechode pre chodcov niekto prechádzal a ty ho prejdeš?
romana147
04.12.18,12:40
Vozovku / poklop nevidel.
Uvidel, až po osvietení reflektormi.
Skôr asi prispôsobiť rýchlosť jazdy tak, aby vedel : zastaviť, ak niečo uvidí
zastaviť, pokiaľ vidí.