LenkaSlnka
19.11.04,08:01
Dobry den,

nemam uplne jasno, vie mi niekto poradit ...

nasa firma si dala urobit odhad cien dopr. prostriedkov od neplatcu DPH. Faktura bola vystavena na 10000.- My sme platcami DPH a musime tuto fakturu refakturovat tretej osobe - neplatcovi DPH.
Mam fakturu vystavit s DPH, alebo bez.
(pozn. kedze pojem refakturacia som v zakone o DPH nenasla, javi sa mi to z mojho pohladu ako dodanie sluzby podla §2ods.2 a teda fakturovala by som s DPH....ak sa mylim - opravte ma prosim.). Vdaka!
Oldi
19.11.04,07:33
Dobry den,


nemam uplne jasno, vie mi niekto poradit ...

nasa firma si dala urobit odhad cien dopr. prostriedkov od neplatcu DPH. Faktura bola vystavena na 10000.- My sme platcami DPH a musime tuto fakturu refakturovat tretej osobe - neplatcovi DPH.
Mam fakturu vystavit s DPH, alebo bez.
(pozn. kedze pojem refakturacia som v zakone o DPH nenasla, javi sa mi to z mojho pohladu ako dodanie sluzby podla §2ods.2 a teda fakturovala by som s DPH....ak sa mylim - opravte ma prosim.). Vdaka!

Podľa mňa uvažujete správne, ste platcami DPH, dodávate službu, takže musíte odviesť DPH. Tu sa prejavuje nevýhoda spolupráce s dodávateľmi, ktorí nie sú platcami DPH, nemôžte si odpočítať daň ale odviesť ju musíte...
Majus
19.11.04,07:38
Súhlasím s OLDI, v zákone sa refakturácia nespomína, je to ako samostatné dodanie, t.j. akoby sme to my nedostali od inej firmy, ale je to náš produkt.Takže ak si platca, fakturuješ s DPH.;)
LenkaSlnka
19.11.04,07:42
Vdaka za odpoved....v starom zakone to bolo presne zadefinovane a kedze som to v novom nenasla a nenasla som to ani vo viacerych komentaroch k 222/04, potesi skusenost volakoho ineho z praxe. Dik!
Luba
19.11.04,14:38
Refakturácia ako pojem v novom zákone o DPH nie je, ale dá sa na ňu vztiahnuť § 19 (6) a § 9 (4).