deane7
03.12.18,12:29
Dobrý deň,
Viete poradiť najvýhodnejšieho dodávateľa plynu? Mám innogy, mesačne platím cca. 80€, nemám odloženú faktúru za minulý rok a neviem ani akú mám presnú spotrebu, podľa toho mesačného poplatku by sa to dalo zistiť. No vyznať sa v tom keď sa meria v m3 a účtuje v kw, potom tie distribučné poplatky, vôbec sa v tom nevyznám. Pred asi dvoma rokmi mi ich zástupca ponúkol zľavu ak si od nich kúpim nejaké somariny, požiarné hlásiče, aj mi vypočítal koľko ušetrím, no tie ako mi ich tu nechal tak sú v krabici všetky pohromade. A teraz mi poslali šek že im dlžím nejakých 10€, no šek je na 14€. Myslím že je to nejaký odrb. V kalkulačke kde si môžem porovnať dodávateľov mi ukazuje že najviac ušetrím na plyne od Magna a na inej stránke píšu že tá ide najviac zdražovať, tak sa v tom vyznaj.
vicktor
03.12.18,12:38
Asi nebude najviac zdrazovat, ked cena plynu je centralne stanovena URSO alebo takym cimsi.
Dodkoo
03.12.18,15:27
Prvý krok je mať prehľad o spotrebe a za čo všetko platíš.
Zaregistuj sa na https://www.web-centrum.sk tam budeš mať faktúry aj spotrebu.
Skontroluj si či náhodou za tie hlásiče neplatíš mesačné nájomné.
deane7
05.12.18,11:20
áno, za tie hlásiče platím, ale za to že ich mám mi dal zľavu na plyne tuším 6%, takže som mal šetriť. Hlásič úniku plynu mám ale stále zapojený pri kotli.
deane7
05.12.18,11:24
Dík, len musím počkať na vyúčtovanie lebo staré som už povyhadzoval a teraz neviem akú mám vlastne spotrebu. Viem len koľko platím mesačne. Mal som zdravotné problémy, čakala ma operácia a bol som v strese tak som sa na takéto veci nejak nezameriaval.