amundsen
03.12.18,19:38
Som živnostník, platca DPH, venujem sa kupe a predaju tovaru v rozsahu volnej zivnosti. Rozšírila som si vzdelanie - lektor jogy - cinnost som si registrovala na Ministerstve školstva (nakoľko predcvičovanie jogy nie je živnosť), ako sportovy odbornik. Ako mozem vystavit fakturu za predcvicovanie jogy - musim uctovat s DPH alebo bez DPH ? Rada by som bola pre pripad jogy, neplatcom DPH. Ake ICO a DIC mam pouzivat, mozem pouzivat to iste ako pre zivnostnika ? A mozem taktuto fakturu za jogu potom vystavit v ciselnom slede medzi fakturami, kde si uctujem zivnostnika, alebo si mam viest nejaku dalsiu evidenciu, kde budem mat len faktury za jogu ? Veľmi pekne ďakujem všetkým za rady.
mondes
03.12.18,20:36
Či si predajca tovaru, či lektor jogy, stále si jedna a tá istá FO. Takže:
1. Faktúru vystavuješ s DPH
2. IČO a DIČ používaš samozrejme to, čo máš pridelené
3. Faktúry vystavuješ zaradom podľa čísla a dátumu tak, ako idú za sebou a je jedno, či faktúruješ za jogu, alebo za predaj tovaru
amundsen
06.12.18,09:30
Veľmi pekne ďakujem za rady.
jslancik
06.12.18,17:13
ja len nechápem, či máš účtovníčku, alebo nemáš. ak máš, tak prečo sa tu pýtaš také otázky? ak nemáš, tak detto, prečo sa tu pýtaš také stupídne otázky elementárneho charakteru? ako keby si sa ako vodička pýtala, čo znamenajú tie smiešne okrúhle tabuľky vedľa cesty.
avalik
06.12.18,17:32
moze mat aj samostatne ciselne rady - na jogu a na zivnost