Viera R.
04.12.18,11:39
Zateplili sme dom. Zatepľovanie domu bolo ukončené minulý týždeň. Základy boli odkopané, zaizolované asfaltovými pásmi,a zateplené perimetrom 12 cm, do hĺbky 50 cm pod povrch. Okolo domu bola položená drenážna rúra a zvedená do trativodu. Výkop je zasypaný štrkom 16/32 a medzi štrk a perimeter je vložená nopová fólia. Sokel nebol dokončený v tom zmysle, že nebol aplikovaný marmolit tak ako sme plánovali, pretože začalo mrznúť. V nedeľu, keď už boli mrazy sme si všimli, že od základov vystupuje vlhkosť. Nevieme či je to normálne, vzhľadom na to , že pred časom pršalo. To je obrázok č. 1 a č.3. Ďalej nás znepokojuje vlhkosť, ktorá sa objavila na jednej stene po skoro celej ploche, čo ale nevyzerá ako vzlínanie vody od zeme. Stavbári tu na porade, vedel by niekto poradiť čo to je a čo s tým?
lubko6394
04.12.18,12:20
Nie som stavbár. Akosi som nepostrehol či je tam nejaká vodorovná izolácia. Aj keď tam máš zvislú základ môže ťahať vodu z podložia. Ja som mal aj problém pri podrezanom múre - vlhol zo vzdušnej vlhkosti. Asi tam bolo veľa soli ktorá tú vlhkosť ťahala. Ja som robil podrezávanie+ celoplošnú vodorovnú izoláciu, takže pod ňou je voda.
chandler
11.12.18,09:10
zatial je najlepsia rada pockat, co to bude robit. nema zmysel nad tym zatial velmi rozmyslat. mate tam pivnicu?