BeaSmith
04.12.18,21:39
Dobrý deň, mám zopár otázok ohľadom prenesenej daňovej povinnosti. Nie som z tých, čo píšu na fóra hneď bez hľadania informácii, prešla som mnoho tém, teoreticky všetkému rozumiem, ale predsa mám veľký chaos z toho.

Tento týždeň som si založila živnosť, čakám už len na IČO zo živnostenského úradu. Dokončila som zákazku (grafika) pre jednu rakúsku firmu, na ktorú bude vystavená faktúra. Ja nie som platca DPH a viem, že mi vzniká prenesená daňová povinnosť pri fakturovaní do zahraničia. Viem aj to, že sa musím zaregistrovať na finančnej správe ako Osoba identifikovaná k dani a viem aj to, že sa musí každý mesiac /myslím že v niektorých prípadoch aj štvrťročne/ odovzdať nejaký výkaz.

Otázka znie - čo konkrétne to obnáša ? Zaregistrujem sa, a tam sa vypisuje len nejaké tlačivo a to sa podá online a to im stačí ? Čo konkrétne sa posiela každý mesiac, aké tlačivo ? Stačí im to online vypísať a odoslať, alebo to treba dať vypracovať účtovníčke alebo ? Povedzme, že časom nebudem dalej príjímať platby zo zahraničia, dá sa to zrušiť ? ak áno po akom čase ?
Už som fakt zúfalá, konečne som sa priblízila k mojmu vysnívanému snu, začať s ilustrovaním, ale týmito procedúrami som fakt znechutená a mám rešpekt, aby som všetko mala na poriadku, všetky papiere, tak sa preto takto, možno pre niekoho blbo pýtam.

ĎAKUJEM KAŽDÉMU za odpoveď :)
avalik
04.12.18,21:39
asi si čítala česke clánky, na SK je to osoba registrovaná podla § 7a ... musíš sa registrovať na stránke finančnej správy - všetko podávaš výlučne elektronicky a ďalej čítaj tu https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/dane/dan-z-pridanej-hodnoty/registracna-povinnost-pre-dph#SluzbaClenskyStat