staco
04.12.18,21:49
Zdravim vsetkych
chcem sa opytat ci musim robit veniec nad DT na ext,pvinici ktora bude z boku zasypana zeminou az po strop a chcem na nej este postavit altanok
Na fotke je vidiet trciace roxory 12mm ktore chcem ohnut k stropnym nosnikom na ktorych este bude kari siet
Dakujem pekne za rady
Martuk
04.12.18,21:18
vrchnú deku chceš robiť z čoho, ako? Totiž keď sa aj rozhodneš pre "keramický strop" (strop z prefabrikovaných nosníkov + stropné vložky), tak alebo tak sa pri zálievke nevyhneš použitiu sieťoviny. To isté platí aj pri monolitickej deke.

Teraz to máš vysoké dosť, takže podľa mňa nemusíš robiť veniec. Pokiaľ dobre zašaluješ, poriadne vystužíš železom a armatúru pevne k sebe priviažeš, tak to bude fajn. Samozrejme za predpokladu, že dostatočne dlho bude dekla podstojkovaná (minimálne 21 dní, najlepšie však aspoň 28 dní).

Veniec však kľudne môžeš urobiť, nikto ti to nezakáže, budeš mať kľudnejšie svedomie, nezabudni ale použiť dostatok ocele na spevnenie.

Keď sa ale tak pozerám na fotku, toto je viac ako 25 m2. Máš na to projek a stavebné povolenie? Čo na to povedal projektant? Čo sa píše v stavebnom povolení a technickej správe?
staco
04.12.18,21:44
ahoj dakujem mam kupeny keramicky strop so stropnymi vlozkami
navrch ako som pisal budem davat kari siete mam kupene 8x 150 oko ako som ta pochopil je lepsie ak veniec urobim takze ho spravim nech mam pokoj
robim si vsetko viacmenej sam projekt nemam je to drobna stavba rozmery su do 25m () 7x3.5m) nosniky maju dlzku 3,4m dole som dal 50cm vystuzeneho vodostavebneho betonu zaizoloval nechal trcat roxory a kladol 25 cm DT kazde je previazane vertikalne aj horizontalne 12 cm roxory a spodne 4 rady este aj 8cm roxory k tomu
z boku som natavoval modofikovane pasy ktore su aj na podlahe chcel som spravit vanu a teraz to idem zboku zateplovat
ak sa otepli spravim salung a veniec a zalejem a dalej odizolujem aj strop a na to poter
staco
04.12.18,21:48
este som zabudol napisat vyska je 2,3m
Martuk
05.12.18,08:58
Ale ked tak kukam na tu fotku, ten veniec by som tam nedal, pretoze by nosniky neboli prepojene s roxormi, ktore trcia. Neviem, kolko dlhe nosniky budu. Ja by som to spravil tak, ze nosniky by som dal do polovicky dt-ciek, nieco ako je teraz vidiet na fotke, podla potreby flexou skratit, boky prisalovat, prepojit trciace roxory s nosnikmi a sietovinou a zabetonovat
chandler
05.12.18,15:29
veniec robit nemusis, skor ide o to ako ti to vychadza vyskovo. ak to chces mat poriadne tak urob radsej zb dosku namiesto keramickeho stropu - alebo aspon zalievku sprav trocha hrubsiu.
bodliak
05.12.18,16:10
Keramický strop už má asi kúpený (je na fotke), takže variant s hrubšou zálievkou.