Alžbeta Koperova
21.08.06,13:10
Ahojte, zaujíma ma váš názor na účinky magnetického náramku na zdravie.
Jeden som práve dostala, ale neboli pri ňom žiadne info.
sojana
06.09.06,11:23
Ja práve teraz nosím magnetit. Jeho účinky pociťujem, ale veľa záleží aj na psychike. Napíš aký nosíš, ak ho nosíš?:)
Paula
06.09.06,11:32
Ahojte, zaujíma ma váš názor na účinky magnetického náramku na zdravie.
Jeden som práve dostala, ale neboli pri ňom žiadne info.

Toto si pamätám ešte z minulého tisícročia....mnoho ľudí si náramok kupovalo ale účinok ( + alebo -) na zdraví nepociťovalo.
sojana
06.09.06,11:59
Jednoznačne záleží veľa na psychike človeka. Radím vyskúšať!:)
Jara
06.09.06,12:02
Súhlasím s názorom Pauly. Myslím, že záleží na psychike, ak si to človek myslí že mu pomáha, tak nech ho nosí...
Usudzujem tak aj preto, lebo môj neurológ sa pred rokmi smial keď som si kúpila vankúš v domienke, že ma prestane bolieť poškodená chrbtica. Vraj ešte nech si kúpim aj kosmodisk... No a keďže je to aj zároveň môj kamarát tak mi jasne povedal, že jedine neurochirurg v mojom prípade...

No aj tak si myslím, že ak niekoho upokojí dobrá hudba, niekoho pobyt v lese a iného napríklad v kostole, tak prečo si ten náramok nedať, ak má niekto pocit, že pôsobí na neho pozitívne a vytvára mu pocit spokojnosti.
Eulalia
07.09.06,12:35
Súhlasím s názorom Pauly. Myslím, že záleží na psychike, ak si to človek myslí že mu pomáha, tak nech ho nosí...
Usudzujem tak aj preto, lebo môj neurológ sa pred rokmi smial keď som si kúpila vankúš v domienke, že ma prestane bolieť poškodená chrbtica. Vraj ešte nech si kúpim aj kosmodisk... No a keďže je to aj zároveň môj kamarát tak mi jasne povedal, že jedine neurochirurg v mojom prípade...

No aj tak si myslím, že ak niekoho upokojí dobrá hudba, niekoho pobyt v lese a iného napríklad v kostole, tak prečo si ten náramok nedať, ak má niekto pocit, že pôsobí na neho pozitívne a vytvára mu pocit spokojnosti.

Jarka, vystihla si to presne. Pán doktor asi nepočul ešte o autosugescii. Ale o placebo efekte sa na medicíne musel učiť, tam sa to povinne preberá. A keďže s krčnou chrbticou mám problémy aj ja, kúpila som si vankúš, druhý som dostala, ale nepoužívam ani jeden. Namiesto toho používam normálny vankúš, len je o polovicu užší a s tým som spokojná.:p Tie magnetické náramky sa znovu vynárajú a tiež by ma zaujímalo, čo to má byť a ako to má fungovať. Inak, celkom by som to nezavrhovala, pretože napr. Dr. Jonáš - nie ten astrológ z NZ ale doktor celostnej medicíny z Prahy - vyrovnáva prúdenie energie v čakrách práve nejakým elektromagnetickým prístrojom.
daria29
12.03.10,19:23
Dnes ma zaujali magnetické šperky -teda magnet .naramky, prívesky a iné výrobky.udajne liečia?aké máte skusenosti? môj manžel mi hovorí,že to nemôže nič urobiť,že je to pole slabé!.keď chodím na rehabilitáciu,tam tiež dostávam magnet,ale to je v elektrike.teda ako si to vysvetlim,že to liečí? kto má skusenosti,prosím napíšte.ďakujem
pasuliatko
13.03.10,11:25
môj osobný názor je ten,že je to obyčajný placebo efekt.
Rozalka
13.03.10,14:28
Placebo-neplacebo, ak pomáha, nech ho nosí.
Všetko je o psychike. ;)
Stanislav 1975
13.03.10,15:57
Placebo-neplacebo, ak pomáha, nech ho nosí.
Všetko je o psychike. ;)

Ale rozalka,nic nepomaha-vsetky tieto naramky,kombuchy a podobne hluposti su len o tom,ze niekto od dovercivych ludi vytiahne peniaze-ja sa tym ludom necudujem,ked cloveka nieco boli,tak vyskusa vsetko-ale fakt,to su len finty na ludi...nech sa mi prihlasi jeden clovek,ktoremu nejaky obycajny kus kovu pomohol,to su bludy.
buchač
14.03.10,14:47
Vážení a milí ....

Ak je to reklama , tak sorry .....

http://www.magnetoterapia.sk/

Ale ja osobne doporučujem prečítať si a zariadiť sa už len sám , kto a ako chce ...

P.S.:
Podobný tomuto už nejaky čas nosím , má to niečo do seba ....aj ...

http://www.magnetoterapia.sk/resize/domain/magnetoterapia/files/martian/m1033x.jpg?w=220&h=165
bodliak
14.03.10,15:06
Noo, ako talizman to moze byt dobre.
V pripade zaujimaveho spracovania dokonca aj ozdoba.
Hmatatelny efekt to ma len pre tych chytrakov, co to predavaju.
buchač
14.03.10,18:24
Noo, ako talizman to moze byt dobre.
V pripade zaujimaveho spracovania dokonca aj ozdoba.
Hmatatelny efekt to ma len pre tych chytrakov, co to predavaju.

Môj magnetický náramok má blahodárny účinok.

Odkedy ho nosím, v priebehu jedného roka mi trikrát zdvihli dôchodok.;):D:D:D
daria29
14.03.10,18:59
Buchač, ďakujem za stránku,veľmi dobrá,zaujalo ma tam tiež info o anionoch plus turmalín/to je v anionových vložkách /jasné že sa rozhodnekaždý ,ako uzna za vhodné. ja som našla fi ENERGETIX.mám 3 den nový náramok,a je pekný aj ako ozdoba.budem testovať, aj to je pravda ,jeden ks je málo.

Bodliak -či je to hmat efekt ,napíš čo nieje? V lekárniach su rôzne ceny za lieky,a predsa ich kupuješ.tak prečo neskusiť ,ak to pomôže,hoc i trocha.
kupuješ kozmetiku? z katalogu? , objednávaš niečo z napr.z Qwelle?
kto chce nech si objedná,nebudem chodiť po obchodoch,ale to je na dlhú debatu.
Stanislav 1975
14.03.10,20:24
Môj magnetický náramok má blahodárny účinok.

Odkedy ho nosím, v priebehu jedného roka mi trikrát zdvihli dôchodok.;):D:D:D

Však sledujem že si moc na Porade veselý a nejaký rozhýrený-asi by ti bolo treba z toho dochodku trošku ubrať,troška pristrihnúť krídelká...;):D
buchač
15.03.10,07:57
Však sledujem že si moc na Porade veselý a nejaký rozhýrený-asi by ti bolo treba z toho dochodku trošku ubrať,troška pristrihnúť krídelká...;):D

...a prečo len na Porade ?????:---:---:---

A ubrať ?????:mad:

Si normálny ??????:confused:

Veď skús v dnešnej dobe vyžiť zo smiešného dôchodku cca 2.000 € ...veď to ledva na šeky , benzín , kávu ...už som aj noviny prestal kupovať ;)
Ešte dobre , že moja SB zarobí tak trochu viac ...aspoň na chleba máme , na sviatky aj šmalec s cibuľou a keď som dobrý , tak aj soľ dostanem ...:cool:

Cigarety a alkohol už nepoznám pár rokov ...zdravie je mi prednejšie a aj tak by som si to už nemohol dovoliť ...:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
bodliak
15.03.10,12:42
Bodliak -či je to hmat efekt ,napíš čo nieje? V lekárniach su rôzne ceny za lieky,a predsa ich kupuješ.tak prečo neskusiť ,ak to pomôže,hoc i trocha.
kupuješ kozmetiku? z katalogu? , objednávaš niečo z napr.z Qwelle?
kto chce nech si objedná,nebudem chodiť po obchodoch,ale to je na dlhú debatu.


Najskor bol Kaspirovsky a tie jeho seansy, kombuchy a ine huby. Potom vam z telky posielali energiu...
Ja by som povedal, ze je to ako ked sa za vas babka pomodli.
Este nedavno som videl predavat filter, ktory oddeli elektrinu vyrobenu v atomovej elektrarni. Ale nepredaval to Greenpeace :-)
daria29
15.03.10,20:34
Bodliak, kašlem na Kaspirovského,to su blbosti,
od kompuchy by sa mi žaludok obrátil,z telky mi energiu nikto nepošle, mam smolu.
proste skusím,je to moja vôla a chuť!Veď na zemi je magnetizmus, je ho málo, ja si pridám....
ja.nus.ka34
02.02.11,20:56
chcem si kupiť nejaky sperk z magnetom...mávam časté migrény a chcem obmedzit mnozstvo liekov...mozte mi poradit,či to funguje aj na migrénu,teda ci ma niekto aj vlastnu skusenost pri liecbe migrény magnetom...a neviem aky sperk by to mal byt,ci naramok,nausnice alebo retiazka??? dakujem vám...
osky
03.02.11,04:38
Dnes ma zaujali magnetické šperky -teda magnet .naramky, prívesky a iné výrobky.udajne liečia?aké máte skusenosti? môj manžel mi hovorí,že to nemôže nič urobiť,že je to pole slabé!.keď chodím na rehabilitáciu,tam tiež dostávam magnet,ale to je v elektrike.teda ako si to vysvetlim,že to liečí? kto má skusenosti,prosím napíšte.ďakujem

hm,mam jedny taketo nausnice doma,s magnetikom.su velmi pekne,nie velke,nosim ich ako bezne.su z chirurgickej ocele-sa mi teda zda a zdobene su kamenmi od Swarovskeho.
nepocitujem ale ziadne mimoriadne ucinky,ja ich nenosim pravidelne.
ale viem,ze ked ich mam dlhsie,tak citim tlak na usnom laloku,take otazenie,alebo ako by som to nazvala.skratka,velmi dlho ich mat nemozem,napr.2-3 dni,vyrusuju ma.
osky
03.02.11,04:43
...a prečo len na Porade ?????:---:---:---

A ubrať ?????:mad:

Si normálny ??????:confused:

Veď skús v dnešnej dobe vyžiť zo smiešného dôchodku cca 2.000 € ...veď to ledva na šeky , benzín , kávu ...už som aj noviny prestal kupovať ;)
Ešte dobre , že moja SB zarobí tak trochu viac ...aspoň na chleba máme , na sviatky aj šmalec s cibuľou a keď som dobrý , tak aj soľ dostanem ...:cool:

Cigarety a alkohol už nepoznám pár rokov ...zdravie je mi prednejšie a aj tak by som si to už nemohol dovoliť ...:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

nie je toto chybne napisane?2000 euro je velmi vela,kto na Slovensku dostava takyto vysoky dohodok???:eek:a este sa pritom aj stazuje????
delonka
03.02.11,06:30
chcem si kupiť nejaky sperk z magnetom...mávam časté migrény a chcem obmedzit mnozstvo liekov...mozte mi poradit,či to funguje aj na migrénu,teda ci ma niekto aj vlastnu skusenost pri liecbe migrény magnetom...a neviem aky sperk by to mal byt,ci naramok,nausnice alebo retiazka??? dakujem vám...
januska, myslím, že tento týždeň bude informačné školenie fy Energetix v Ba, bola som na dvoch osobne, boli tam ženy, ktoré trápi migréna už niekoľko rokov, skúšajú tiež tento spôsob pomoci a podľa ich vyjadrenie úspešne., najlepšie by bolo, keby si sa sama zúčastnila a urobila si svoj onázor.,

v utorok vysielala TV mark. o 7.00 ráno o nich., nájdi si v archíve.

držím palce a želám všetko dobré.,
buchač
03.02.11,08:44
nie je toto chybne napisane?2000 euro je velmi vela,kto na Slovensku dostava takyto vysoky dohodok???:eek:a este sa pritom aj stazuje????

...nie ...nie je ...

cca je tam dôležité ...;)

Ale inak ???
Poznám aj takých , čo toľko berú ...môj bývalý šéf sa k tejto sume véééééeľmi približuje ...:rolleyes:
Pre mňa len zbožné želanie ...;)
osky
03.02.11,09:09
...nie ...nie je ...

cca je tam dôležité ...;)

Ale inak ???
Poznám aj takých , čo toľko berú ...môj bývalý šéf sa k tejto sume véééééeľmi približuje ...:rolleyes:
Pre mňa len zbožné želanie ...;)

Juraj,nepovedz mi ze dostavas co i len polovicu z tej sumy.
ano,sef,zazobany....to je ine.sef je sef,ale predsalen,bezny clovek na Slovensku tolko nedostane.vsak tolko nie je ani mzda.
zijem v Rakusku a ani tu nie su normalne dochodky taketo vysoke,tak prosim uved veci na spravnu mieru,lebo som si skoro oci vyocila-to mi nerobi dobre:D;)
alabut
03.02.11,09:47
osky nezavid, dopraj. Dochodky su aj vyssie. :-)
mato3374
03.02.11,13:52
Pozri, ono to je vsetko super, magnetické náramky na kĺby, na zdravie, na imunitu, na výkon pre športovcov. Fajn, mal som možno testovať. Je veľmi ťažké odhadnúť, či to bola psychika, alebo to fungovalo. No nevieme či too nie je škodlivé a či si tým sami neubližujeme. Mnoho liekov bolo vyradených takto: Vynašli liek, liek fungoval, liek sa používal, choroba zmizla. Po napr. 8 rokoch začali ludia dostávať rakoviny,alebo zomierali, alebo dostali iné, ťažšie choroby. Zistilo sa že z toho lieku, tak liek vyradili. Náramok funguje, no čo ak si ním pomaly ubližujeme?!.... len tak na zamyslenie....
buchač
03.02.11,13:59
Pozri, ono to je vsetko super, magnetické náramky na kĺby, na zdravie, na imunitu, na výkon pre športovcov. Fajn, mal som možno testovať. Je veľmi ťažké odhadnúť, či to bola psychika, alebo to fungovalo. No nevieme či too nie je škodlivé a či si tým sami neubližujeme. Mnoho liekov bolo vyradených takto: Vynašli liek, liek fungoval, liek sa používal, choroba zmizla. Po napr. 8 rokoch začali ludia dostávať rakoviny,alebo zomierali, alebo dostali iné, ťažšie choroby. Zistilo sa že z toho lieku, tak liek vyradili. Náramok funguje, no čo ak si ním pomaly ubližujeme?!.... len tak na zamyslenie....
Tak sa Ti teda zamyslím ...

Rakovinu nechám tak ...užil som si svoje ...
Náramok nosím už nejaký ten čas ...a môžem povedať , že asi fakt pomáha ...
Moji lekári nič nenamietali , skôr naopak ...
Keď už nič iné , tak len tak ...
alabut
03.02.11,15:47
Nerozumiem akupunkture, ale niektori alternativni samani kladu na meridiany namiesto ihiel, ci tlaku prstov, magnety. Vlastne by sa malo jednat o magnetopunkturu. Zaujimali by ma akupunkturne body na zapasti. Pravdepodobne tu ma vyznam aj psychika cloveka. Prof. RNDr. Václav Hořejší, CSc. v jednej prednaske spomenul, ze nervova sustava moze v urcitom zmysle ovplyvnit imunitny system. Vysvetloval aj mechanizmus, ten si nepamatam.
Nojo79
04.11.11,10:06
Ahojte
1. Pokial viem, tak aj svetova zdravotnicka organizacia prehlasila ze ucinky magnetov su zdraviu neskodne.
2. Nemyslim, si ze sa jedna len o placebo. nezabudajme, ze aj zapadna medicima vyuziva liecbu magnetoterapiou a dokonca pouziva magnety aj na diagnostiku chorob (magnetocka rezonancia). Magneticka sila je realna fyzikalna velicina. je meratelna a dokazatelna a preto si mysli, ze posobi na cloveka bez ohladu na to ci tomu veri, alebo nie. Samozrejme ak tomu clovek aj veri tak ucinok moze byt lepsi.
ja magenety pouzivam a mozem povedat len same pozivitne suksenosti tak za seba, ako aj za par ludi, co v mojom okoli poznam a magnety pouzivaju.
Tolko moj nazok
dalid
04.11.11,10:55
No, neviem....

http://zdravie.pravda.sk/zdravie-a-prevencia/clanok/13367-su-magneticke-sperky-iba-podvod/
Skôr verím publikovaným štúdiám v British Medical Journal alebo Nature ako nejakemu predajcovi pri skladacom stolíku....

Na druhej strane je to dobrá (ale predražená) psychologická barlička, ktorá pomôže sa pozitívne motivovať a potom ľudia majú pocit, že im ten zázračný náramok (kameň, talizman, bla bla....) ozaj pomáha. Hlavné je, že sa niečo pozitívne udialo/deje vo vašich životoch vďaka náramku. Ale to by udialo aj keby ste verili, že krabička Tic-Tac vo vrecku vám zabezpečí zdravie a úspech ;)
dalid
08.11.11,07:38
Zaujímavé, že keď má človek skeptický názor na tieto veci tak dostane hodnotenie Neužitočné...
Valcake
09.11.11,23:30
Ako zistím či mi predali skutočný magnetický náramok. Tvrdili že je, magnety nevidno, ale inak je nádherný.
pepsikova
10.11.11,05:50
Ako zistím či mi predali skutočný magnetický náramok. Tvrdili že je, magnety nevidno, ale inak je nádherný....
..ak je krásny, tak bude aspoň pre ozdobu, keď už nesplní účel...

..neviem, ale mne doniesla moja kamka magnetický pás nejakého doktora,tiež tam nebolo nič, len kus fólie a filcu,tak sme to skúsali priložiť na kov ako magnet, ale nič,ani hodinky to nezmagnetizovalo, tak neviem, č to nebude len šikovný marketingový ťak...lebo účinok vraj proti bolesti nijaký, len ruka sa mi pod tým potila...
555555
10.11.11,06:31
Pred pár dňami v televízii rozprával odborník na túto tému,lekár niekoľko titulov pred i za menom.Niečo v tom zmysle,že účinky magnetických náramkov nie sú škodlivé,ale doteraz nebol vedecky dokázaný liečivý účinok magnetu na ľudský organizmus.A preto ,keďže pepsi napísala ,že je to pekný doplnok na ozdobu, nebudeme nosiť radšej náramky,ktoré ladia s oblečením:)??
Valcake
10.11.11,14:15
...nebudeme nosiť radšej náramky,ktoré ladia s oblečením:)??

...ako som už písala je nádherný aj ladí, lebo vyzerá ako biele lesklé zlato s matnými slzičkami. Aj prstene mám také, takže to je ok. Chcela som len vedieť, či sa dá nejako zistiť magnetizmus, keďže nevidno magnety. /tvrdenie predávajúceho, že je../
Zdravotné problémy pretrvávajú tak????:confused:
..no neva.. nosím pre krásu..:D
delonka
11.11.11,08:55
Valčake, aj ja mám náušnice s magnetom a tie sa mi "prisali" ku dnu laku na vlasy aj napr. ku klieštikom na vytáčanie mihalníc., už som mala strach, že som ich stratila, nevedela som ich nájsť a potom hups ... boli primagnetované... podľa mňa, tieto výrobky majú v sebe zabudovaný magnet., samozrejme, podľa toho kde si ich kúpila...

všetko dobré želám
lujza.j
11.11.11,10:30
LubosP
11.11.11,19:16
vyrovnáva prúdenie energie v čakrách práve nejakým elektromagnetickým prístrojom. to snad nemyslis vazne s tymi cakrami :D
arizona
11.11.11,19:43
Podľa odhadov sa na magnetoterapeutické prístroje a rôzne "zázračné" pomôcky pôsobiace na princípe magnetizmu vydá vo svete ročne okolo jednej miliardy dolárov.;)

http://www.medicus.sk/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=706&mode=thread&order=0&thold=0