sita
21.08.06,13:33
Mám takýto prípad: Konateľovi spoločnosti, ktorý je zároveň aj spoločníkom mám vyplatiť odmenu. Vo firme je zamestnaný na dohodu o vykonaní práce, z ktorej odvázam daň z príjmu a úrazové poistenie. Tento konateľ je ale zamestnancom v inej s.r.o. s pracovnou zmluvou, kde mesačne platí všetky odvody. Ak sa mu vyplatí odmena, odvediem iba daň z príjmu a ZP sa neplatí? Je to správne??
Tweety
21.08.06,11:37
Mám takýto prípad: Konateľovi spoločnosti, ktorý je zároveň aj spoločníkom mám vyplatiť odmenu. Vo firme je zamestnaný na dohodu o vykonaní práce, z ktorej odvázam daň z príjmu a úrazové poistenie. Tento konateľ je ale zamestnancom v inej s.r.o. s pracovnou zmluvou, kde mesačne platí všetky odvody. Ak sa mu vyplatí odmena, odvediem iba daň z príjmu a ZP sa neplatí? Je to správne?? Z dohody odvedieš 0,8% UP, 0,25 GP( od 1.8.06) ako zamestnávateľ a za dohodára daň zo ZČ na DÚ.
sita
21.08.06,11:57
Z dohody viem, ale čo odvediem z odmeny konateľa. V inej s.r.o. má HPP a zároveň aj odvádzajú všetky odvody. Ďakujem.
alušik
22.08.06,05:18
Konateľ poberajúci odmenu za výkon funkcie konateľa by mal mať z tejto odmeny stiahnuté aj preddavky na ZP.;)