jarkel
05.12.18,14:55
Máme pozemok na ktorom sú spoluvlastníci nezistení a ich pozemky spravuje SPF.Udajne sa dajú takéto pozemky odkúpiť od SPF .Ak máte skúsenosť poradte ako postupovať.Dakujem
aktaK
05.12.18,14:22
negativnu, nechcu odpredat ani 16m2, ktore tvoria prístup ku komunikácii, a zároveň pre nich tých 16 m2 nemá žiaden zmysel, lebo z komunikácie vedú iba na náš pozemok (lúka)
tiež by ma zaujímalo, čo v takomto prípade robiť...
draik
05.12.18,15:35
Spoluvlastník podá návrh na zrušenie a vyporiadanie podielového spoluvlastníctva. Jednak je to na dlho, jednak môže požadovať rozdelenie pozemku.
Mária27
05.12.18,17:03
Robí sa to cez ROEP podľa zákona č. 180/1995. Previesť vlastnítvo sa však dá previesť len na účely určené v § 19 ods. 3. Máš tam odkazy na iné paragrafy, napr. kto sa považuje za nezisteného vlastníka ...
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/1995/180/20180701
Terezia13
05.12.18,19:16
ZahradnikAmater
05.12.18,20:11
Kto chce poznať skúsenosti so SPF, stačí si nájsť v archíve STV reportáže o záhradkároch, ktorí si chceli odkúpiť alebo ktorým SPF ponúkol odkúpenie pozemkov. Desať a viac rokov, neustále zvyšovanie cien za m2, vyžadovanie rôznych poplatkov za znalcov a pod, neustále znovupodpisovanie pol roka nepodpísaných zmlúv, vyžadovanie odpovede do 14 dní, pričom sami reagujú v horizonte pol roka.... Len samotný nájom na ich návrh sa vliekol skoro rok, ukončenie nájmu výpoveďou sa ťahalo roky dva, pritom bombardovanie upomienkami z iného oddelenia...
Dá sa rokovaniu s SPF vyhnúť? Vyhnite sa.
ZahradnikAmater
05.12.18,20:12
SPF je tu na to, aby dodal zákonnú formu kšeftovaniu s pozemkami pre politikova a ich mecenášov.
Chobot
06.12.18,12:54
Máme skúsenosť s odkúpením. Ale v našom prípade bol vlastníkom priamo SPF. Potrebovali sme tiež odkúpiť pás pozemku, cez ktorý mal byť prístup na novovybudovanú ulicu. Celý proces od podania žiadosti po zápis v katastri trval cca 5 rokov, aj to som poslený rok naháňal všetkých zainteresovaných na SPF.

V tvojom prípade je vlastníkom niekto iný, SPF iba spravuje tie pozemky. Takže u teba to bude podstatne ťažšie. Postup ti neviem poradiť.
jarkel
06.12.18,18:13
Dobrý večer , to ako ja dám návrh na zrušenie?Viete mi povedať či je na to nejaké tlačivko ,alebo napísať podľa seba a kam to treba podať na súd či na SPF.?
aktaK
06.12.18,18:14
toto bude náš prípad, 5 rokov, to znie celkom sľubne :)