MichalSVK
05.12.18,15:38
Zdravíčko.

Predávam nápoje a keďže sa venujem výrobe miešaných drinkov, používam krabicové džúsy. Mám takú otazku:

Ak by som mal na menu pomarančový džús - 300ml za 1,50€. Zákazník si ho objedná, nalejem mu ho z krabice do pohára a na bločku bude Pfaner Pomarančový džús 300ml a cena 1,50€, tak to je OK ano?

Napadla mi taká vec, že k tvrdému alkoholu by som mal možnosť, že doliatie nealkom (mixer) + 0,50€. čiže niekto si objedná Vodku za 2€ s džúsom, sprite alebo colou . ja mu dám na blok : Absolut Vodka 40ml 2€ a ako druhu položku dám Pfaner Pomarančový džús 260ml a cena 0,50€, čiže spolu 2,50€. Musim si urobit ku kazdemu nealku druhu položku s cenou 0,5€ alebo to moze byt na bločku nazvane aj že: mixer alebo len "nealko" take univerzalne s cenou 0,50€ ? ale to asi nie kedze musi byt jasne dane z blocku, ze co to je ak sa nemylim.


Viem,že najjednoduchsia cesta je kupit sklenene flasticky dzusu a vzdy predat celu flasku za plnu sumu a k tomu alkohol osobitne, no zaujima ma to, kedze to vyjde lepšie aj pre mna aj pre zákazníka. A Nalievanie z krabicových džúsov do pohára namiesto toho aby zákazník dostal prazdny pohár a neotvorenú vlastnu fľašku dzusu znie možno u nás dedinsky, no bol som dlho v zahraničí a na takých ambulantných predajoch ako mám ja, kde človek chodí po roznych eventoch to bolo uplne bezne aj tam.

Ďakujem za každú radu. Pekný deň.