janka.z
07.12.18,09:52
Dobrý deň,

nakoľko manžel je živnostník, chcela by som zrušiť BSM počas trvania manželstva. Našla som tento vzor návrhu: https://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/vzory-zalob-a-zmluv/b/bezpodielove-spoluvlastnictvo-manzelov-navrh-na-zrusenie-za-trvania-manzelstva.html

Manžel s návrhom súhlasí, nechce však ísť na súd. Akým spôsobom mám prosím Vás upraviť tento návrh (samozrejme okrem vyňatia vety "výsluch účastníkov" pri Dôkaze), aby súd rozhodol o zrušení BSM bez našej účasti?

Ďakujem za každú odpoveď.
Mária27
07.12.18,13:16
Podaj návrh s prílohami podľa vzoru, pridaj vyhlásenie manžela, že sa k žalobe pripája, uznáva ju a potvrdzuje skutočnosti preukazujúce opodstatnenosť návrhu
z dôvodu jeho podnikateľskej činnosti.
Súd môže rozhodnúť rozsudkom pre uznanie nároku podľa § 282 až § 285 civilného sporového poriadku.
Ak by ho súd vyzval na účasť pojednávaní a on by neprišiel, ešte by mohol súd rozhodnúť rozsudkom pre zmeškanie podľ § 274 resp. § 273.
janka.z
07.12.18,14:12
Ďakujem za odpoveď. Mám dať niečo v zmysle, že súd má rozhodnúť rozsudkom pre uznanie nároku podľa § 282 až § 285 civilného sporového poriadku do časti "rozsudok"? Alebo to radšej nechať v pôvodnom znení?
Mária27
07.12.18,17:02
Podľa § 177 Pojednávanie nie je potrebné nariaďovať, ak strany s rozhodnutím vo veci bez nariadenia pojednávania súhlasia. Ten súhlas dajte obaja - nemusíš žiadať, len to obaja skonštatujte.