du1
09.12.18,19:06
Stavebná firma s.r.o. dostala zálohu na práce a materiál s tým, že neskôr mi vystaví aj faktúru, ale teraz ju odmieta vystaviť. Aký by mal byť ďaľší postup, aby som ju získal ?

Viem dokladovať výpisom z účtu, že peniaze dostali. Na otázku, kedy vystavia faktúru dostávam len výhovorky, ovšem tento stav trvá už niekoľko mesiacov a neviem ako ďalej postupovať, na koho sa obrátiť.

Druhý problém je, že stavebné práce realizovali len cca 50% zo sumy čo im bola uhradená a už nejavia záujem dielo dokončiť.
ivka70
09.12.18,18:30
Mas zmluvu s rozpisom prac a zalohovu fakturu?
Jarka 1
09.12.18,19:25
Ak sa tvária, že nič nerobili, nechcú vystaviť fa, ani vrátiť 50% zálohy, alebo dokončiť práce, tak by som to skúsila cez banku. Nahlásila by som v banke, že som sa pomýlila a obvinila druhú stranu z nezákonného obohatenia a žiadala platbu vrátiť.

Viem, že to nie je také jednoduché a neviem ani, ako bude postupovať banka. Možno ich bude kontaktovať, aby overila tvoje tvrdenia a oni potom budú musieť nejako preukázať, že im peniaze oprávnene patria.

Netuším ako to funguje v praxi, ale možno ma doplnia poraďáci, ktorí niečo takéto s bankou riešili.

Potom možno vystavia aj faktúru.
du1
09.12.18,19:58
Nemám zálohovú faktúru. Dostal som len prvú faktúru, tá je ok. Ovšem na ďaľšiu - druhú v poradí mi povedali len sumu a variabilný symbol má byť o +1 viac ako prvá faktúra, vraj ju vystavia hneď ako to bude možné. Len k tomu nedošlo...