kuskus
10.12.18,18:42
Dobrý deň. Možno blbý problém, ale moc neviem, čo s tým. Bývam so spolubývajúcim, ktorý má mačku. Mám zvieratá rád, ale problém je, že je stále doma. Vždy keď dojdem domov, tak večne chodí za mnou úplne všade. Zo začiatku som sa s ňou aj dosť hral, bolo mi ľúto toho, že je v kuse zavretá na tom byte a kamarát chodieva neskoro domov, ale začalo mi to pekne liezť na nervy. Prídem po práci domov a nemám pokoj, lebo z každej strany na mňa vyskočí mačka, všade za mnou chodí. Začal som ju teda viac menej ignorovať, do izby ju už nepúšťam, ale začínam sa tu cítiť ako väzeň, proste ma to omedzuje, už len tá jej prítomnosť. Pravdepodobne sa začnem ohliadať po inom bývaní, ale pár mesiacov to veľmi nepripadá do úvahy. Naschvál som si nekúpil sám žiadne zviera, lebo viem, že na neho nemám čas a teraz akoby som mal na krku cudzie. Pravdu povediac, nevedel som, čo to obnáša spoločná domácnosť s mačkou. Myslel som si, že mačka má svoj vlastný svet a má na háku, ale táto za mnou chodí ako posadnutá. Máte niekto podobnú skúsenosť?
kuskus
10.12.18,18:01
nuz je to jeho byt, takze :D
misoft
10.12.18,18:50
...takže on je tam doma a teda i mačka je tam doma.....
Mačka niekedy potrebuje aj pozornosť... a takto si ju od teba vynucuje.
buchač
10.12.18,18:55
kuskus (Dnes 19:01) nuz je to jeho byt, takze
==================
Sorry, budem nepríjemný...ale píšeš jak puk.

Spolubývajúci je niečo úplne iné, ako majiteľ bytu...
Terezia13
10.12.18,20:24
už ste skúšal o tomto probléme hovoriť s priateľom? možno nebude ústretový a priateľstvo sa naruší, ale...
možno pomôže toto
https://zvieratka.pravda.sk/magazin/tychto-10-voni-vasa-macka-neznasa-/10668-clanok.html
na internete je možné kúpiť aj odpudzovače mačiek, asi by som pofŕkala dlážku pri dverách do svojej izby a už by aspoň tam nechodila, aj keby boli dvere otvorené
buchač
10.12.18,21:33
Sember (Dnes 22:23) buchač (Dnes 19:55) kuskus (Dnes 19:01) nuz je to jeho byt, takze
==================
Sorry, budem nepríjemný...
-------------------
nic nove - ako vzdy
================================

Očuj, ty oný (Amstrad, Sember, Gazember...)....ser na to.
Hľaď si do svojho taniera a mňa láskavo nechaj na pokoji.

1. Napísal blbosť ? Napísal !
2. Píše jak maďar ? Píše !
3. To ho mám pochváliť ? Neexistuje !
4. Ale hlavne (ako vždy) vytiahneš z kontextu a pindáš.

Napíš Richardovi a posťažuj sa na mňa.
bettylou
10.12.18,23:26
Tak sme radi, že Mááš RááD zvieratá. Ako vidím, z toho čo píšeš, tak asi len na tanieri ich máš rád. Mačka je nádherná šelma v malom podaní a ty podľa popisu sa k nej správaš jak ..uj. Ona za to nemôže, že nevieš spolunažívať", na nervy til lezie?? haha ona je zavretá nie ty, kým ti neserie pod nohy (dáva najavo nespokojnnosť) a má kocúra v ruji (hádam nemáte kastrát :)) tak je šecko ok
Ak nechceš, aby za tebou chodila, otočiť sa proti nej a nahlas spravit chhhhhh (zafučať), rešpektuje každá hádam som pomohla
bettylou
10.12.18,23:30
Myslím, že otázka je o vzťahu k zvieratám, nie k priateľovi. Jeho sere, že nevie s mačkou vyjsť a nie to, že má priateľ mačku, :)
bettylou
11.12.18,00:14
Napísal to hore :)
vicktor
11.12.18,09:48
buchac, ty mas ale casu.
Chobot
11.12.18,09:49
Predpoklady:
- byt je priateľov, jeho odtiaľ nedostaneš
- mačka ja priateľova - tiež ju asi nedá preč

Zostáva jedine osťahovať sa.

Mačka je zvláštny tvor. Veľmi svojský a tvrdohlavý. Nie je ako pes - že má najradšej toho, kto jeho má rád. Ja mám rád mačky, mali sme jednu. Manželka mačky veľmi nemusí, nie že by ich neznášala, ale je k nim odmeraná. Napriek tomu sa náš kocúr (už nežije) zameral a fixoval sa ňu. Keď sme boli doma, túlil sa k nej, odo mňa utekal.

Musíš jej dať najavo nejakým nie násilným spôsobom, že ťa má nechať na pokoji. A určite jej nedávaj jesť.
vicktor
11.12.18,09:53
Vsak ju zatvor do nejakej miestnosti, nech sa k tebe nedostane.
Kup si maly spray na rosenie kvetov ale ty s tym macke umyvaj oci.

Poznam pani ktora sa vydala za chlapa a ten mal kocura. Predtym skakal aj na stol, zral z tanierov. Neviem ako mu vysvetlila, ale potom lihal v kute.
Myslim ze to nebolo nenasilnym sposobom ako radi Chobot.
dmc
11.12.18,10:34
idem si spravit pukance.......toto bude este zaujimave :)
Nandrolon
11.12.18,10:35
Urob ju na smotane, a majiteľovi povedz, že to bol zajac :-)))
buchač
11.12.18,10:52
vicktor (Dnes 10:48) buchac, ty mas ale casu.
================
vicktor....nie, tu nejde o čas.

Tu ide o niečo úplne iné...lenže nie si v obraze a mne sa vysvetľovať nechce.
afrikánka
11.12.18,11:08
buchač... to, že si robíš screeny v poriadku, ale dávaj si iba svoje komentáre a vynechaj moje, neprajem si to. S týmto čudom mám dodnes problémy, ale to je už iba moja vec, dávno ma to prestalo rozčuľovať. Že tento človek presne vie, kedy som a kedy ukončím aktivitu na nete, jeho odkazy, tak to by bolo už zase iné čítanie vulgarizmov.
To čo robí na Porade, že si vytvára neustále nové nicky, tak na FB detto. Podarilo sa mu ku mne podvodne dostať cez Burzu starožitností a dokonca dokázal zameniť moje vety na messengeri, čím pri písaní s mojím priateľom došlo ku kurióznej situácii...toľko k jeho "umeniu". Mnohokrát som bola kompromitovaná pred rodinou, priateľmi, neustále musím meniť heslá.
Poznámka... na FB si dávajte pozor na profil "Srdiečko Moje", ale aj na iné, má ich totiž mnoho poschovávanych na zahraničných profiloch.
Jeho prenasledovanie trvá od roku 2016, čím som si zaslúžila jeho pozornosť netuším a netvrďte, že som si na vine ja, to čo ste zachytili vy na Porade, tak to bolo rozbehnuté dávno predtým, ibaže som mlčala. Obzvlášť je zameraný na 4nicky, jeden môj, ostatné 3nemenujem...Môj názor? Z týchto štyroch jeden...
K nicku vlado33 a vlado 33...tieto nicky v minulosti boli rozdielne, dnes sú zlúčené v jeden nick, ako to dokázal neviem, ale upozorňujem, že vlado 33 nemá nič spoločného s vlado33, to viem naisto.
Nandrolon
11.12.18,11:21
Mne to pripadá tak, že vlado 33 je vlado 33 a vlado33 bol odmazaný z databázy, takže aj všetky jeho príspevky zmizli...
Alebo sa mýlim?
afrikánka
11.12.18,11:30
Myslím, že nick vlado33 bol vymazaný z databázy v dobe, keď admin 2 dni "upratoval" Poradu a vyhádzal Amstradove nicky, ktorými mínuskoval, preto už teraz nie je také množstvo mínusiek, ako bývalo zvykom.
Nandrolon
11.12.18,11:37
Tak ale potom nie sú spojené, ako si písala, lebo ja som si dal vyhľadať obidva a bolo mi to jasné, že jeden je komplet odmazaný...
afrikánka
11.12.18,11:44
Skúmala som to pred pár dňami, neviem, ako je to teraz. Inak, dostala som mínusku...autor neznámy, nedalo sa zistiť, recept na odhalenie mínuskára je akosi nefunkčný
Nandrolon
11.12.18,11:50
Keďže sa fórum technicky vylepšuje, aj štruktúra daného zdrojového kódu bude už možno iná.
PS: Skúšal som to teraz, zatiaľ to funguje podľa návodu.
afrikánka
11.12.18,12:24
Vyber si...buď, alebo ;):---:D
afrikánka
11.12.18,12:53
Utekal od teba? Asi preto, že kocúr, keby bola mačka, tak by sa túlila k tebe...ale inak, taký postreh z mojej domácnosti, mali sme mačku 17rokov, teraz kocúra 5rokov, fungovalo aj fumguje to tak, že ja som na túlenie, maznanie, manžel je otrokom na kŕmenie, kedykoľvek si toto stvorenie zmyslí, že chce papať tak sa obracia iba na neho. Že je to vždy niečo iné, že ho vodí hore-dole, od uskladeného krmiva ku chladničke, výber paté, vrecká mäsa so šťavou, granule, šunka...stále na striedačku a nič poriadne nie je dojedené...Kto pozná mačky, asi vie o čom píšem, odpad je veľký, tak sa ujde aj iným mačkám, drozdom. Keď nie je manžel doma, všetko sa zje bez zbytku, žiadne vymýšľanie, vyhadzovanie . Ako sa môjmu manželovi podarilo stať sa takým "otrokom" netuším, ale mačky to nesmierne baví.
Niekde zrejme mladý muž spravil chybu, ako ju teraz napraviť? Prestať si mačku všímať, nezaoberať sa jej chovaním, prijať ju takú, aká je, alebo sa odsťahovať...
afrikánka
11.12.18,13:08
Áno funguje, lenže nie pri Amstradovi...aspoň mne nie. S určitosťou viem, že mínuska bola od neho.
Už mi to nevadí, spomínam to iba okrajovo
bettylou
11.12.18,13:25
žéé, daj mi to čo ješ, aj keď to nebudem. :D aj mačka sa dá vychovať. som raz zírala, ked kamaráta počúvala ako psík, prišla pusu dať.. mám už roky aj vonkajšie, aj takú čo je rada dnu, aj sa vie von pýtať (mačacie hajzlíky u mňa v dom nehrozia), aj ma v noci hreje a ver že sa nepohne, je to o pochopení a o vzťahu. stačí, že krivo pozriem a vie odkiaľ vietor fúka. hoci ak vidím odtlačky na linke, tak len ku vode (keď som dlhšie von a v miske dôjde voda). Niektoré sú svojhlavé, tie držím von..
bettylou
11.12.18,13:27
dáš najavo hranice a svoje teritótium, pochopí každá
bettylou
11.12.18,13:27
a kožku pred dvere..blee
bettylou
11.12.18,13:29
menšie písmenká by neboli??
afrikánka
11.12.18,13:53
Mačka, ktorú som mala pred kocúrom, bola nesmierne vnímavá, šikovná, pochopila, ako čo funguje...takže sama vyskočila na kľučky, pootvárala dvere, skrinky, zvonila na zvonček, chodila na naše WC, keď bolo vonku blato, alebo silný mráz, mačacie dvierka u nás samozrejmosť...ale neprístupná, hneď syčala, bila, packovala, trucovala. Kocúrik? Truľko, ale zase poslúcha povely, chodí so mnou na vychádzky, nákupy, čaká pred obchodom, na prechode pre chodcov, statočne za mnou všade cupitá, tiež niečo ojedinelé, aspoň tak usudzujem od ľudí, ktorí nás pristavia, s úsmevom sledujú.
Že spáva som mnou, objíma okolo krku, opatrne pusinkuje, umýva vlasy, čelo...tak to je samozrejmé a ja sa tomu vôbec nebránim.
Mačací jazyk je ako šmirgeľ, niečo úplne iné, ako u psa, takže až tak príjemný zážitok to nie je, ale vydržať, také prejavy lásky sú pohľadením na duši
bettylou
11.12.18,14:57
Inakší adrenalín, po meste. :) Ale mali sme kocúrika, si odsledoval ako rúbem štiepky a potom dnu nosím, tak si do bedničky sadol, že dnu ide. :) ten aj zvonček vedel napodobniť, lebo sa následne na to dvere otvorili. Mal svoj logiku. Škoda ho, potom silno ochorel a pošiel, veterinár povedal, že to bol mačací aids (neprenosné na ľudí), proste mu zlyhala obranyschopnosť. Mám na neho pekné spomienky, aj vtedy, keď mi nechtiac chtiac? žilu na dlani prehryzol. :)
afrikánka
11.12.18,15:24
Ten mačací AIDS...bežný pri nekastrovaných kocúroch, prenášajú to medzi sebou súbojmi, poraneniami, je známe, že sa kvôli tomu dožívajú menej, ako kastráti. Inak je zaujímavé, že každá mačka, kocúr má inú povahu, čo sa dá vypozorovať už pri malých mačiatkach. Aj takú možnosť som mala, škoda, že pravdepodobne sa mi už nenaskytne. Kocúrika som brala ako malé mačiatko, s tým, že je to mačka, omyl, veterinár ma zrušil vetou...veď tá vaša biela princeznička má pipíka! Bolo to vtedy pre mňa veľké sklamanie, ale dnes sa mu teším, je to super "chalan"
vlado 33
11.12.18,17:49
Sember, ty budeš trošku chorý na hlavičku. Vieš, čo si o tebe mýslím? Si obyčajný pubertiak, si s nejakým hendikepom. Si sám, opustený,,,preto si naštvaný. Teraz sa za oplátku odbavuješ na niekom, kto ti protirečí. Ty nie si starý... Odhadujem ti dvadsať... možno trošku viac. To čo robíš je choroba, to myslím vážne... nesrandujem.
Normálny Ľudia sa takto nesprávajú, uvedom si to.
afrikánka
11.12.18,17:54
Nie, bude starší, má vedomosti, poznatky, skúsenosti...ja odhadujem 40+
Sember, schválne, daj vedieť, kto ťa lepšie otipoval
buchač
11.12.18,18:01
afrikánka
11.12.18,18:05
Sember, Amstrad, tenda...tak koľko máš rokov???
vlado 33
11.12.18,18:26
Uvedomuješ si, čo píšeš? Toto je porada, ty tu robíš bordel. Veď ty nie si prínosom, zhohyzduješ to tu iba.
Nandrolon
11.12.18,18:33
Vlado myslis, ze to ten vocas pochopil?
afrikánka
11.12.18,18:47
Keď si prebehnem a rozpomeniem na Amstradove komenty, často je tam spomínané "úbožiačik"...zrejme je za takého považovaný vo svojom okolí. A je jedno, z akej príčiny, či telesnej, hmotnej...
Alebo tak vníma sám seba.
buchač
11.12.18,18:51
vlado 33
11.12.18,18:54
Sa spamätaj chlapče,toto nie je pokec. Ty nie si starý, ako sa prezentuješ, podľa mňa si zasran. To už podľa komunikácie poznám. Vyrieš si svoj hendikep a vráť sa. Vráť sa ako normálny...o čom dosť pochybujem.
afrikánka
11.12.18,18:59
Zabudol si odpovedať...koľkože majú rokov maestro Sember???
vlado 33
11.12.18,19:05
Asi si už stratil guľky. Mne sa strácajú príspevky.
buchač
11.12.18,19:07
Alebo by som mačke pustil hento video...
Hehehe...tá by zdrhla aj sama...ani na večeru by nečakala....;) :D

https://www.youtube.com/watch?v=I5gswxLendI
vlado 33
11.12.18,19:11
Strácajú sa mi príspevky, nechce sa mi nanovo písať. Sember, si chorý, normálny ľudia sa takto nesprávajú... ver mi...
vlado 33
11.12.18,19:15
afri, Sember je zasran, som to vždy tvrdil. Odhadujem 20+-
kuskus
11.12.18,19:38
to som ani nemal v plane niekoho odniekial dostavat. Zavrel som sa do izby a som ju k sebe nepustal, ale potom mi to nedalo, tak som ju pustil k sebe. Potreboval som si daco citat, tak si ku mne lahla a uplne bola roztrasena, akoby mala az dajaky psychoticky stav z toho, ze som ju od seba odhanal. Tak som ju nechal pri sebe, uplne bola taka pritulena pri mne, som si pripadal, akoby to bolo dajake male opustene dieta. Normalne som videl, ako sa postupne ukludnovala. Dnesny den bol uz kvazi v norme. Musim si najst akusi zlatu strednu cestu,lebo ked dostane macka svoj diel pozornosti odomna, tak aj ona mne potom necha viac priestoru. Ked ju uplne ignorujem, tak sa to len zhorsuje. AKo hovorim, nikdy som nemal domace zviera, neviem ako s nim sklbit spolubyvanie. Len vcera to bol extrem.
Terezia13
11.12.18,19:44
admin, prosím mohol by si túto tému uzavrieť - nestojí za to, aby bolo okolo nej toľko nenávisti, ďakujem
bettylou
11.12.18,20:03
ta ostatné kocúre pohoda. my nekastrujeme :)
vlado 33
11.12.18,20:05
Prečo útočíš na Buchača? Robíš teraz čo zo seba? Všetci to vedia, čo si za chuj, asi sa už odmieta baviť. Choď spinkať, zajtra si možno nájdeš inú hračku. máš šťastie, že si inkognito.
bettylou
11.12.18,20:12
dačo na tom bude. mrnčíí cica
Terezia13
11.12.18,20:28
nuž už toho hryzenia tu bolo dosť!!!!! tak tu je moja odpoveď! a ešte jedno špatné slovo!