keliny
12.12.18,07:59
Dobry den, potrebujem poradit ohladne vyuctovania skutocnej spotreby najomnikom. Mame dohodnute mesacne zalohove platby na energie. Pred a po ukonceni najmu mame odpisane stavy meracov. Problem je, ze vyuctovacie faktury chodia za ine obdobia a su viacpolozkove, koeficienty a ine. Ako mam preratat tie faktury podla skutocnej spotreby za obdobie najmu. Mate niekto s tymto skusenost. Potrebujem preratat bytove druzstvo, ZSE a SPP. Vopred velmi pekne dakujem.
dmc
12.12.18,07:16
Naklady za urcite mnozstvo deleno jednotka nakladov...a mas naklady za jednotku. Dajme tomu.....budem udavat uplne vymyslene cisla. Odobrate za obdobie od-do- 25m3 vody - celkova uhrada (naklady) deleno 25m3 a mam cenu za 1m3..... takto si vypocitas kazdu polozku a nasobis skutocne spotrebovanym odberom za sledovane obdobie. Idealne je to mat uvedene priamo v zmluve o najme.
lubko6394
12.12.18,07:22
Raz som sa o to pokúsil. Po týždni trápenia som to vzdal, najmä čo sa týka tepla a teplej vody. Zálohy mám nastavené tak že je vždy preplatok, takže v prípade potreby môžem vrátiť peniaze bývalému nájomníkovi po doručení vyúčtovania, resp. rozdeliť preplatok medzi bývalého a súčasného nájomníka už podľa reálnych čísiel.
lubko6394
12.12.18,07:24
Byťák Ti medziročne vo vyúčtovaní zmení koeficient na teplú a studenú vodu. Pozri vyúčtovania. Mne to lieta.
vicktor
12.12.18,08:59
To je robota pre vesticu so sklenenou gulou.
Skusil som to pri prvom prenajme, ale termin odpoctu, dorucenia vyuctovania a zmeny najomnikov nie su zosuladene ani pre vodu a kurernie, ani pre odber plynu a elektriny.
Mavol som rukou a usetril kopu casu a nervov.
dmc
12.12.18,10:50
koeficinet sa zase nemeni tak aby to robilo velke rozdiely. (Ostatne vykryjem zo zisku z najmu)
lubko6394
12.12.18,11:06
No, pozri sa na cenu teplej vody za kubík - to je najväčšia pálka. Do toho vstúpi koeficient a rast ceny tepla odsúhlasené na ďalší rok po vyúčtovaní. Že to vykryješ z nájmu je síce pekné, ale oberieš sám seba. Ja som pri skončení nájmu vypočítal plyn a elektriku - tam sú priamo fakturačné meradlá a zbytok -SV,TV a kúrenie som vracal až po vyúčtovaní od byťáku.
keliny
17.12.18,16:18
Dakujem velmi pekne, postupovala som podla Vasich rad, ZSE a SPP. Bytove druzstvo a preratanie kurenia pockam na vyuctovaciu fakturu bytove druzstvo.
jslancik
17.12.18,17:05
nevidím v tom problém. chce to trocha času a úsilia sa tomu povenovať. vždy sa dá vypočítať jednotková cena a paušál na mesiac. samozrejme na základe prijatého vyúčtovania od dodávateľa. takže ak niekto skončí nájom napr v januári, musí počkať na vyúčtovanie za január viac ako rok.

problém som mal jedine s kúrením, lebo staré merače nemali čísla, takže nebolo čo odpísať pri začiatku a ukončení nájmu.