Braňo
21.08.06,18:33
Nakoľko mi po troch rokoch odišiel hard-disk, kde som mal nainštalované MRP Jednoduché učtoníctvo (multiverziu) a MRP Mzdy a personalistika (multiverzia), na novom hard-disku som po preinštalovaní Windows bol nútený preinštalovať aj MRP. Prosím všetkých, ktorí by mi mohli pomôcť, ako obnoviť dáta, nakoľko poslednú zálohu na USB kľúči mám z marca 2006, nechcel by som prísť o všetko z obdobia od marca do júla. Viem, že som mal zálohovať. :mee: Dáta v adresári Program files a adresári MRP sa podarilo zachrániť a skopírovať na nový disk, len ich potrebujem natiahnuť. Ako to spravím? Išlo by to aj cez program "obnovu dát"?
lenkak
21.08.06,16:44
Cez obnovu dát Ti pôjde len to čo máš na kľúči, čiže z marca. Mal by si tam mať súbor mrpdata.phc.
lenkak
21.08.06,16:48
Tebe by postačilo skopírovať tie zachránené adresáre už do nového nainštalovaného win, presne kde si MRP nainštaloval, ale najprv si nainštaluj verziu akú si mal naposledy. A tak spustiť program.
Braňo
21.08.06,16:49
A to, čo ukladá pri ukončovaní?
lenkak
21.08.06,17:13
To sú zálohy tiež na obnovu, ukladá ich tam, kde je nainštalovaný program, ale to je každá firma zvlášť. A neobnoví Ti všetky nastavenia.
Ukladá ich C-Program files- MRP- Jednoduchuctovnictvo - DataZal - Zal001 - tu je záloha s názvom napr. 20060721, adresár obsahuje zálohu zo dňa 21.07.2006 a firmy č. 1.

A týmto sa dá obnoviť priamo konkrétna firma, ale to by si musel poznať poradie firiem a rokov. Alebo potom poopravovať názvy a roky. Len sa nesmie prehodiť poradie adresárov a obnoviť poslednú zálohu.
Hlinkovx
21.08.06,17:24
braňo..
práve som inštalovala tiež nanovo MRP ...po porade s hotline a lenkou..
nainštaluj si MRP - napríklad z netu
normálne si len skopči tie všetky súbory, ktoré si mal v program files pod MRP ...a pôjde ti to...
žiadny problém nebol...
lenkak
21.08.06,17:32
Len nemaj nainštalovanú staršiu verziu, akú si poslednú použil.
Braňo
21.08.06,17:36
Dobre baby, díki za rady, urobím tak. Mal som nainštalovanú najnovšiu, snáď to pôjde. Zaujímavé, že na hotline MRP:mad: nevedeli o čom rozprávam a čo chcem a Lenka môj problém vyriešila za pár minút.
lenkak
21.08.06,17:37
Potom daj vedieť.
P.S: Nezabudni najprv nainštalovať základ systému MRP. Ale to vieš, keď používaš MRP.
lenkak
21.08.06,17:42
Dobre baby, díki za rady, urobím tak. Mal som nainštalovanú najnovšiu, snáď to pôjde. Zaujímavé, že na hotline MRP:mad: nevedeli o čom rozprávam a čo chcem a Lenka môj problém vyriešila za pár minút.

s hotline v MRP nemám dobré skúsenosti, ale ďakujem za pochvalu.
Hlinkovx
21.08.06,18:00
Dobre baby, díki za rady, urobím tak. Mal som nainštalovanú najnovšiu, snáď to pôjde. Zaujímavé, že na hotline MRP:mad: nevedeli o čom rozprávam a čo chcem a Lenka môj problém vyriešila za pár minút.
hotline ti síce povedia časť z toho čo majú.......ale nie celú...
lenkak
21.08.06,18:03
Silvi, ale niekedy ani to nie. Ja som možno veľmi náročný užívateľ MRP.
Hlinkovx
21.08.06,18:13
Silvi, ale niekedy ani to nie. Ja som možno veľmi náročný užívateľ MRP.
to verím:D:D viem si predstaviť...že vieš viac ako oni..a potom je to fakt ťažká debata:D:D

no..mne napríklad úplne zabudli povedať...že nejaký základ je treba sťahovať...
a popritom by to bolo také jednoduché..
registrovaný užívateľ vbehne na net...
prihlási sa ...a vidí tam..
základ, PU, JU a napr. MZDY.. to by bolo asi moc ľahké..takže tam vbehneš...a vidíš tam iba PU, JU a MZDY..
navyše základ, ktorý mali na ich stránke...vôbec nespolupracoval s tým, čo som od nich stiahla...

o základe nič nepovedia a ani ho tam nedajú..
nainštaluješ MRP..vložíš z program files-u MRP..a myslíš si..že to pôjde...
a zrazu hláška....potrebujete základ...

a človek..ktorý sa stretol s MRP prvý krát..pozerá..čo to pýtajú...

takže potom netuším..načo taký hotline existuje...keď nevedia poradiť....
resp. povedia iba časť z toho..čo by mohli....
ale hold..aj to sú služby zákazníkovi:D
lenkak
21.08.06,18:18
Základ máš na inštaločnom CD, keď je zakúpené MRP, dostaneš inaštalačné cd. Tam je základ veľmi dobre popísaný. Potom stačí už len nový upgrade. Mohla si sa ozvať cez SS. Len už nebola tá istota, či by som sa práve tu nachádzala.
Ale ... zvládla si to fantasticky.
Hlinkovx
21.08.06,18:26
Základ máš na inštaločnom CD, keď je zakúpené MRP, dostaneš inaštalačné cd. Tam je základ veľmi dobre popísaný. Potom stačí už len nový upgrade. Mohla si sa ozvať cez SS. Len už nebola tá istota, či by som sa práve tu nachádzala.
Ale ... zvládla si to fantasticky.
však neboj..keby som to nezvládla..ja by som ťa vystopovala...:D
mne išlo iba o to..že prečo to nehodia na net...a basta...
Donda
24.08.06,18:39
Taktiež mi nainštalovali nový Windows. JÚ a MaP multiverzie som si zálohovala na USB kľúč. Teraz som si z diskety chcela do počítača opäť nahrať softvér zakúpený v r.2004 ,ale stále mi to vypisuje len Windows nemôže otvoriť tento súbor. Na otvorenie tohto súboru potrebuje Windows zistiť v akom programe bol vytvorený. Systém Windows môže prejsť do režimu online a vyhľadať súbor automaticky, alebo ho môžete vybrať manuálne...
Čo s tým? Viem, že pred pár týždňami som musela nainštalovať nový základ systému z CD demoverzií MRP. Teraz s tým celým neviem poradiť!
lenkak
24.08.06,18:44
Napíš názov súboru.
Donda
24.08.06,18:45
Názov súboru je MRPMPW.TXP.
lenkak
24.08.06,18:48
ty potrebuješ na spustenie inštalácie- setup.exe.
Donda
24.08.06,18:53
...ale veď setup.exe by mal byť na diskete, nie? Veď v mauály k inštalácii je napísané: Program sa nainštaluje spustením inštalátora Setup.exe, ktorý je súčasťou dodávky. Spúšťam to z originál diskety tak?!
lenkak
24.08.06,18:55
tak potom ho nájdi na diskete, spusti ho, a nespúšťaj MRPMPW.TXP. To je potrebný ale len ako pomocný súbor.
Donda
24.08.06,19:02
Keď spustím disketu podľa návodu:
1.tento počítač
2.disketa
3.nie je tam Setup exe iba DEMO a MRP INFO,
Keď som otvorila MRP INFO je tam MRP.JUS.TXP a MRPMPW.TXP (ten som tuším už skúšala otvoriť, aj som ho zrušila)
Neviem, či som neurobila na začiatku inštalácie chybu aj ja, keďže som si najprv skúsila nainštalovať základ viz.systému z CD (demoverzie) z 14.06.2006 a až potom som išla inštalovať softvér z diskety zakúpenej v r.2004!
lenkak
24.08.06,19:03
máš len túto jednu disketu, CD k tomu nebolo?
lenkak
24.08.06,19:04
lebo potom postupuj podľa CD, a disketa Ti bude slúžiť ako kľúč. Heslo licencie.
Donda
24.08.06,19:06
:p hurá, našla som aj CD ?????
Lenka si poklad. Tuším som prepracovaná. Takže, čo teraz?
lenkak
24.08.06,19:12
disketu nechaj v mechanike, spusti CD, nájdi základ systému a ten nainštaluj.
Potom inštaluj JU, a budeš tam vidieť demo, alebo plná verzia. Klikneš na plná verzia, a bude Ti z diskety čítať licenciu.
lenkak
24.08.06,19:13
Potom si nainštaluj poslednú verziu, upgrade.
na usb máš čo nahraté?
Donda
24.08.06,19:15
...a keď si to nainštalujem, môžem si tam hneď stiahnuť najnovšie zálohované dáta z USB, aj keď odvtedy bolo kopec uprade, alebo musím pred tým ešte niečo urobiť?
lenkak
24.08.06,19:17
poiaľ máš na usb zálohovaný celý adresár MRP so všetkými súbormi máš vyhraté. Stačí Ti nainštalovať základMRP, najnovšiu verziu, prekopírovať z USB na disk kde si inštalovala mrp tie spomínané súbory a všetko Ti pôjde tak ako predtým.
Donda
24.08.06,19:23
Lenka, opäť si mi veľmi pomohla. Ďakujem a prajem Ti peknú dobrú noc. Inštaláciu si už nechám na zajtra, aspoň už budem kľudne spať.
lenkak
24.08.06,19:27
som rada, aj mne oči klipkajú. Peknú nôcku prajem.
peterkos2
20.06.15,05:51
Dobrý deň
Chcel som vás poprosiť o pomoc-preinštaloval som Windows a predtým spravil zálohu dát medzi inými aj MRP. Jednoduché čtovníctvo.MRP používam ako živnostník len na písanie faktúr a cesťákov,čiže posledný upgrade som robil tak tri roky dozadu.Po nainštalovaní MRP z inštalačného CD som chcel obnoviť dáta,ale píše mi že sa nedajú obnoviť do starej verzie.Viete mi poradiť ako na to? Ďakujem
karakul
20.06.15,10:31
Dobrý deň
Chcel som vás poprosiť o pomoc-preinštaloval som Windows a predtým spravil zálohu dát medzi inými aj MRP. Jednoduché čtovníctvo.MRP používam ako živnostník len na písanie faktúr a cesťákov,čiže posledný upgrade som robil tak tri roky dozadu.Po nainštalovaní MRP z inštalačného CD som chcel obnoviť dáta,ale píše mi že sa nedajú obnoviť do starej verzie.Viete mi poradiť ako na to? Ďakujem

... musíš použiť na inštaláciu verziu programu z ktorej si robil upgrade (tú z pred 3 rokov - prípadne novšiu) a nie z inštalačného CD, pretože tá je staršia.

... ja si zvyknem k zálohám odkladať vždy a aktuálnu verziu inštalácie, aby sa v prípade potreby nemusela dohľadávať.
peterkos2
20.06.15,12:53
Ďakujem za info.
Myslel som,že to funguje tak,že nainštalujem z pôvodného CD a cez internet sa prihlásim pomocou ID a hesla,ktoré som dostal k poslednému upgratu a obnovím dáta z kľúča.Na ich stránke sa síce prihlásim ale dostanem možnosti-predľžiť upgrade alebo rozšíriť licenciu
Žabinka
20.06.15,13:29
Ďakujem za info.
Myslel som,že to funguje tak,že nainštalujem z pôvodného CD a cez internet sa prihlásim pomocou ID a hesla,ktoré som dostal k poslednému upgratu a obnovím dáta z kľúča.Na ich stránke sa síce prihlásim ale dostanem možnosti-predľžiť upgrade alebo rozšíriť licenciu
upgrade platí rok.. musíš si zakúpiť nový upgrade, a malo by to byť vyriešené.. prípadne pre istotu zavolaj do mrp..
karakul
20.06.15,17:45
... ak máš tú verziu, z ktorej si robil upgrade naposledy, tak nainštaluj tú a obnov dáta.
peterkos2
21.06.15,05:55
Mám niečo na kľúči ale neviem to použiť.Nie som v tomto veľmi doma.Z akého súboru by sa to malo inštalovať?Keď rozkliknem súbor mrpjus tak sa mi program normálne otvorí-tá verzia čo som mal naposledy-ale vypíše mi-Dáta sú uzamknuté-a nejde s tým pohnúť
peterkos2
03.07.15,11:20
Ďakujem za info.
Myslel som,že to funguje tak,že nainštalujem z pôvodného CD a cez internet sa prihlásim pomocou ID a hesla,ktoré som dostal k poslednému upgratu a obnovím dáta z kľúča.Na ich stránke sa síce prihlásim ale dostanem možnosti-predľžiť upgrade alebo rozšíriť licenciu
upgrade platí rok.. musíš si zakúpiť nový upgrade, a malo by to byť vyriešené.. prípadne pre istotu zavolaj do mrp..
Poslal som tam mail že čo mám za problém a vôbec mi neodpovedali.Akurát mi poslali predfaktúru na 52 EUR za upgrade- viac ako po dvoch rokoch.Za posledný upgrade pred 3-4 rokmi som zaplatil 20 EUR a za celý program pred 10 rokmi cca 30 EUR.Tomu sa povie biznis
Na to,že na tom programe napíšem za rok 12 faktúr a cesťáky sa mi to zdá veľa
Žabinka
03.07.15,11:49
Ďakujem za info.
Myslel som,že to funguje tak,že nainštalujem z pôvodného CD a cez internet sa prihlásim pomocou ID a hesla,ktoré som dostal k poslednému upgratu a obnovím dáta z kľúča.Na ich stránke sa síce prihlásim ale dostanem možnosti-predľžiť upgrade alebo rozšíriť licenciu
upgrade platí rok.. musíš si zakúpiť nový upgrade, a malo by to byť vyriešené.. prípadne pre istotu zavolaj do mrp..
Poslal som tam mail že čo mám za problém a vôbec mi neodpovedali.Akurát mi poslali predfaktúru na 52 EUR za upgrade- viac ako po dvoch rokoch.Za posledný upgrade pred 3-4 rokmi som zaplatil 20 EUR a za celý program pred 10 rokmi cca 30 EUR.Tomu sa povie biznis
Na to,že na tom programe napíšem za rok 12 faktúr a cesťáky sa mi to zdá veľa
veď si stiahni demo verziu, keď máš 12 faktúr za rok.. ja som ti radila zavolať do mrp, majú linku na riešenie problémov, nie písať mail.. faktúru na upgrade ti poslali preto, lebo bez toho sa ďalej nepohneš.. a ceny za upgrade sa odvíjajú od ceny prvotného programu plus od doby posledného upgradu..