wegamizi
12.12.18,12:59
Dobry den, prosim viete mi poradit notara na vydrzanie pozemku v okoli MA, BA, SE, PK?
Martuk
12.12.18,16:54
https://www.google.com/search?q=notar+vydrzanie+bratislava&oq=notar+vydrzanie+bratislava&aqs=chrome..69i57j69i60.3538j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

čo tak použiť ako hovorí Buchač Gúgeľ a obetovať pár sekúnd času?? Keď som zadal čisto len BA, tak mi Google vyhodil min. 10 notárov, ďalšie okresy som neriešil, notárov by som našiel kvantum.
Mária27
13.12.18,10:14
Osvedčenie vyhlásenia o vydržaní ti urobí každý notár po splnení podmienok uvedených v § 63 Notárskeho poriadku.
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/1992/323/20160701
buchač
13.12.18,11:00
Beriem v úvahu ešte jeden fakt, že wegamizi hľadá nejakého notára, s ktorým má niekto vlastnú skúsenosť...(dobrá barlička, čo ? ;) :D).

Ale inak ?
Jednoznačne súhlasím s tým Gúgľom...tam je potrebné skoro vždy začať.
wegamizi
13.12.18,15:42
Ujo gugel nepovedal nic. Kazdy notar nerobi vydrzanie. Ja potrebujem specialne na vydrzanie, ako je v zadani. Najdem na googli, zavolam, odpoved, nerobime vydrzanie. Tak nejde o par sekund casu, ale ako pise Buchac, skusenost a doporucenie. Inak dakujem obom panom
wegamizi
13.12.18,15:56
Dakujem, volala som 5tim, nechcu to robit, ze je to katastrofalna robota a nemaju cas
Martuk
13.12.18,18:30
nerobime vydržanie. Ako a čo? Nemyslím si, že notári majú na svojej webovej stránke rozsah činností (ak stránku majú). Po ďalšie, každý prípad je špecifický, mám svoje pre a proti a notár toto musí riešiť osobitne. To, že si zavolala pár notárom a tí ti dali odpoveď, že sory, takýmito vecami sa nezaoberám nič nerieši. Pýtala si sa ich, či ti nevedia pomôcť a prípadne poradiť nejakého notára, ktorý je v tomto zbehlý?

Ohľadom témy vydržania, tohto roku už nejaký ten piatok riešime doma vydržanie a poviem ti, že spáchanie lajstra na vydržanie, ktoré spísala notárka netrvalo dlho a bolo to behom 1 návštevy.
Martuk
13.12.18,18:31
čas by bol, ale je to behačka a prt zaplatená, resp. keby ti naúčtovali čas, behanie, kolky, debaty a podobne, tak sa nedoplatíš
Mária27
13.12.18,20:20
Notári to musia urobiť, nemajú v zákone "môžu" ako exekútori pri spisovaní návrhu. Môžeš sa sťažovať na notárskej komore. Ale asi sa vyhovoria, že to nespĺňa náležitosti vydržania.