mi-ma-bo
13.12.18,09:48
Ahojte, je tu niekto kto má nejakú skúsenosť s resekciou žalúdka, čiže chirurgickým odstránením časti žalúdka? Zaujímajú ma osobné skúsenosti ľudí s týmto výkonom, ako to zmenilo život, pooperačné skúsenosti atď.
Krásny predvianočný čas všetkým.
bettylou
13.12.18,10:35
Ak nezmení životný štýl, tak ešte pár rokov a... hin.
afrikánka
13.12.18,13:32
Pýtaš sa, kto má osobné skúsenosti
Ak máš TV kanál "TLC", môžeš sledovať seriál "Môj 270 kg život", kde sú uvádzané reálne príbehy ľudí s nadváhou, operačné zákroky, pooperačné odporučenia, skúsenosti...všetko komplexne.
Ak sa mám vyjadriť, tak týmto zákrokom nekončí problém s nadbytočnými kg, začína tvrdý režim príjmu množstva potravy, kalórií, nutnosť pohybu a samozrejme následne prichádza problém s nadbytočnou kožou, ale to je už estetický problém. Úplná zmena životného štýlu je aj po absolvovaní tohto zákroku nutná!
Pouvažuj, či do toho treba ísť, pokiaľ ešte nemáš natoľko roztiahnutý žalúdok tak, že bez veľkého množstva potravy nemôžeš "fungovať" a zamysli sa...v takýchto prípadoch býva potrebný aj psychológ.
Pokús sa zmeniť stravovacie návyky aj bez zákroku, pokiaľ je to u teba možné, chce to odhodlanie, vôľu...pokiaľ nie je neskoro. Nepapať!!! Denný príjem 1200 kalórií+pohyb, primeraný k tvojmu fyzickému stavu, vždy to ide.
veronikasad
13.12.18,20:17
dôvod zákroku ?
veronikasad
13.12.18,20:43
veď sa "obula" do afrikanky, tak som myslela, že má iný dôvod ako uvádza ...
afrikánka
13.12.18,20:47
Si tie okolnosti popísal?!
Tak potom "nepapať" mením na NEŽRAŤ!

Ak si myslel iný dôvod odstránenia ok...môj otec mal vo veku 40 rokov odstránené 2/3 žalúdka, kvôli žalúdočným vredom. Po zákroku fungoval zopár desaťročí úplne normál, jedol korenisté, pil víno, fajčil. Exitus - úplne iná diagnóza...

Veľa zdravia, menej nervozity
afrikánka
13.12.18,20:49
Sember, ty máš toľko nickov, že už nerozoznávaš ani či si dievča, či chalan
veronikasad
13.12.18,20:50
Nemyslím si, že jej odpoveď v tejto téme bola urážkou...
afrikánka
13.12.18,20:57
Pri tebe tiež oprava...nie chlapec, dievča ale DOBYTOK...
afrikánka
13.12.18,21:02
Prestaň prosím...zase som oprskala monitor
mi-ma-bo
13.12.18,21:12
Úplne stačilo napísať to o tvojom, otcovi, to beriem. A nie hlúpe komenty. Som ON, nie ONA :-). A aby ste vedeli dôvody: mám veľkú nadváhu, vždy som bol ako sa vraví pri sebe, ale zdravý, fyzicky aktívny. Ale pred pár rokmi som mal úraz chrbtice a zlomený členok. Stále pracujem, ale väčšinou fungujem s liekmi na tíšenie bolesti. Preto si nedokážem s tými kilami navyše poradiť. A tá resekcia by mi pomohla lepšie zvládať bolesti chrbtice a kĺbov.
Tú resekciu mi majú robiť v TT, čítal som priaznivé referencie na nich. Ale je to vážny zásah do organizmu, mám z toho strach, preto som hľadal niekoho s osobnými skúsenosťami s týmto zákrokom, veď skúsenosti niekoho kto to má za sebou sú najlepšie.
A nehádajte sa ľudia, veď idú Vianoce, aj keď pre mňa od určitej doby Vianoce neexistujú. Ale to je už o inom.
buchač
13.12.18,21:15
Sember (Dnes 21:41) to je jej sukromna vec

---------------------------

Sleeve” gastrektómia - resekcia žalúdka
Dnes 09:48
mi-ma-bo
Ahojte, je tu niekto kto má nejakú skúsenosť s resekciou žalúdka, čiže chirurgickým odstránením časti žalúdka? Zaujímajú ma osobné skúsenosti ľudí s týmto výkonom, ako to zmenilo život, pooperačné skúsenosti atď.
Krásny predvianočný čas všetkým.

=======================



Hm...takže pre zadávateľku je to jej súkromná vec.

Pre tých ostatných je to potom čo ???



Ty môj oný...
afrikánka
13.12.18,21:36
Ešte niečo...traja bratia môjho otca podstúpili v strednom veku tiež rovnaké operačné zákroky. Všetko bolo v poriadku, prežili, žili, jedli, pili..ale operáciu podstúpili z iných dôvodov,skôr trpeli podváhou... prajem ti pokojnú myseľ a pekné Vianočné sviatky

Ber to tak, že ti píšem to, čo si želáš čítať

ALE...
...nezabudni, že každá operácia je risk
Čo sa týka nadváhy...aj tak bude potrebné držať dietu, nehovorím o doliečovacích okolnostiach, ťažkostiach, rizikách
Ale to sme zase na začiatku...!
Pokús sa znížiť váhu prirodzenou cestou, ide to, ver. Nebuď pohodlný
kukučka
13.12.18,21:42
Napriek tomu, ze ta zaujimaju skusenosti s resekciou a zrejme si sa pre nu uz rozhodol, moja rada je nerob to, hladaj inu cestu. Tu viac pisat nebudem, lebo...
veronikasad
13.12.18,21:58
afrikánka
14.12.18,00:31
Sember...ŠTEFKA???
Eeeee...som DAGMARKA
mi-ma-bo
15.12.18,21:23
Pán Richard včera ste mi poslal ss, momentálne si ju nemôžem prečítať. Napíšte mi prosím na mail milos68@centrum.sk. Ďakujem.
afrikánka
15.12.18,22:15
Nepapuľuj stále ty "prízrak", tá "gúglovačka" bola pre zadavateľa určite zaujímavá
Čím si ty prispel?!!!!!!!!!!!
vlado 33
16.12.18,08:33
Pupuš, už si sa zobudil?
vlado 33
16.12.18,10:32
Asi si si nevrzol ráno, praskla anča? Nesmieš ju toľko prášiť.
afrikánka
16.12.18,10:35
Ha,ha,haaa...nemá čím
afrikánka
16.12.18,11:13
Vypadni ty gumový štuplík, neposlúžiš ani na vibrátor, iba tak možno pre veveričku...
afrikánka
16.12.18,11:27
Sember, si obmedzený, nezvládaš ani bežnú komunikáciu
afrikánka
16.12.18,11:36
Tá je ešte obmedzenejšia ako ty...
Závistlivá, vulgárna, žiarlivá
afrikánka
16.12.18,11:51
afrikánka
16.12.18,15:31
Ty nedáš pokoj?!