llentikaa
13.12.18,10:36
Dobrý deň, len tak mimochodom som sa dočítala , že náklady na poistenie pri ZPC prepláca vodičovi zamestnávateľ. Ešte som sa s tým nestretla a viem , že náš vodič nemá žiadne cestovné poistenie ani uzatvorene. Teda moja otázka je , či to nie je povinnosťou zamestnávateľa uzatvoriť nejaké cestovné poistenie pre zamestnanca, ktorý je vysielaný na zahr. prac. cestu?:confused: Ďakujem
ivka70
13.12.18,09:40
Povinnost neexistuje, ale moze to vyjst zamestnavatela draho, ak zamestnanca nepoisti.
Plati:
podľa zákona č. 283/2002 Z. z. o cestovných náhradách v znení neskorších predpisov:
„Zamestnancovi pri zahraničnej pracovnej ceste patrí náhrada preukázaných výdavkov za poistenie nevyhnutných liečebných nákladov v zahraničí; táto náhrada zamestnancovi nepatrí, ak ho takto poistil zamestnávateľ“.

Je rozumné poistiť zamestnancov na zahraničnú služobnú cestu? (https://www.poistenie.sk/blog/je-rozumne-poistit-zamestnancov-na-zahranicnu-sluzobnu-cestu/)
ivka70
13.12.18,09:46
U nas vsetci ti, co cestuju, maju uzavrete zamestnavatelom rocne cestovne poistenie. Pokial by to bol niekto na jednorazovej PC, tak sa mu uzavrie poistenie len ne dlzku trvania cesty.