Monika1234567
13.12.18,14:27
Dobrý deň prajem. Pracujem v jednej firme ako kontrolórka kvality. Momentálne pre nás nemajú prácu a dali nás robiť do výroby montáž.že kto odmietne dostane absenciu. Ako sa môžem proti tomu brániť keď mám v pracovnej zmluve napísane kontrolórka kvality ? Za rady vopred ďakujem
buchač
13.12.18,13:37
Vyrobíš....a potom skontroluješ sama po sebe.
Alebo kontrolórky si budete navzájom kontrolovať svoje schopnosti.

Ani nevravím, že takýto postup by mal byť normálny.
Najprv do výroby a až potom na OTK.

....ale aby som nebol len za kritika...nuž si preštuduj Zákonník práce

§ 55.

(4) Zamestnávateľ môže preradiť zamestnanca aj bez jeho súhlasu na čas nevyhnutnej potreby na inú prácu, ako bola dohodnutá, ak je to potrebné na odvrátenie mimoriadnej udalosti alebo na zmiernenie jej bezprostredných následkov.
Monika1234567
13.12.18,15:20
Presne tak. Myslim si ze na to nemaju pravo.pokial nie su shopni zabezpecit pracu mali by nam dat platene volno
Tweety
13.12.18,15:25
Je to prekážka v práci na strane zam-ľa podľa §142
4) Ak zamestnávateľ vymedzil v písomnej dohode so zástupcami zamestnancov vážne prevádzkové dôvody, pre ktoré zamestnávateľ nemôže zamestnancovi prideľovať prácu, ide o prekážku v práci na strane zamestnávateľa, pri ktorej patrí zamestnancovi náhrada mzdy v sume určenej dohodou najmenej 60 % jeho priemerného zárobku. Dohodu podľa prvej vety nemožno nahradiť rozhodnutím zamestnávateľa.
buchač
13.12.18,15:29
Monika

Mne ti je jedno jak lanský sneh. Ale existuje riešenie.
- Nechoď do roboty.
- Dostaneš absenciu
- Dostaneš potom tie "výhody" absencie.
- ....


Prečo mám u zlatej žily pocit, že ide príspevok trolla ?
buchač
13.12.18,16:37
Ak zamestnávateľ vymedzil v písomnej dohode so zástupcami zamestnancov vážne prevádzkové dôvody
===============
Ergo chceš povedať, že zástupcovia sú jedným slovom odbory.

...a keď v danej firme nie sú odbory alebo nie sú zamestnanci niekde inde zastrešení ?
a že nie sú ? Tak o tom som presvedčený na 100% !

Co včul ?
Hupky šupky do montérok a makať...iné neostáva.
Nandrolon
13.12.18,18:15
Tweety
To myslis vazne? Alebo si robis srandu? Ked zamestnavatel povie, ze budes robit toto, tak mas iba 2 moznosti.
1. poslat ho do riti a dat vypoved /alebo ju cakat/
2. urobit to, co chce /samozrejme v urcitych medziach/ a pracovat dalej.
Tvoj postoj je sice ZAKONNY, ale ako bude dalej pracovat, ked sa vrati na povodne miesto? Bude rovnako ohodnotena, co sa tyka "nenarokovatelnych zloziek mzdy"?
Podla mna po tomto "vzopreti" skonci ako cierna ovca bez odmien...
bjuty smis
13.12.18,18:52
prečítaj si poriadne pracovnú zmluvu....uvidíš, čo všetko tam máš napísané...
veronikasad
13.12.18,19:28
Na ako dlho vas preradili?
Monika1234567
13.12.18,21:10
Povedali ze to je praca do maja. Ale nic sme nedostali pisomne
veronikasad
13.12.18,21:13
To je dlhá doba, myslela som že len na pár dní. S preradením nemusíš súhlasiť, v opačnom prípade ti dá zamestnavatel výpoveď s nárokom na odstupné. Bez písomného súhlasu ťa preradiť nemôže.
Monika1234567
13.12.18,21:19
Ja s tou pracou urcite nesuhlasim. Len som chcela vediet ci ma zamestnavatel pravo robit taketo zmeny k horsiemu.urcite to budem riesit. Dakujem za info :)
veronikasad
13.12.18,21:26
Aké pracovné zaradenie máš uvedené v pracovnej zmluve ?
Monika1234567
13.12.18,21:51
Kontrola kvality. Pracujem v externej firme. Mame podchytene firmy pre ktore vykonavame kontrolu vyrobkov.momentalne je utlm . Tak nam povedali ze budeme do maja vo vyrobe kym nieco nezozenu. Riesi to nas lider s firmou v ktorej sme doteraz kontrolovali.ze oni teraz potrebuju do vyroby a casom bude opat kontrola
veronikasad
13.12.18,22:01
Trvaj písomne na pridelovaní práce v zmysle platnej pracovnej zmluvy.
ivka70
14.12.18,06:38
a mas pracovnu zmluvu? lebo casto tieto externe firmy ponukaju kontrolu kvality na zivnost, nie na zmluvu ....
Monika1234567
14.12.18,08:24
Ano mam pracovnu zmluvu