milo.cervenan
15.12.18,16:20
Zdravím.
Mám termostaticku bateriu Grohe. Prestala nám tiecť tepla voda. Resp. Tečie len vlažná pričom z ostatných kohutikov horúca. Tak som ju demontoval vybral kartusu a vyčistil. Pomohlo. Po cca dvoch týždňoch sa problém zopakoval. Vybral som kartusu vyčistil a nič. Stále nám tečie len vlažná. Viete mi poradiť čo s tým? Resp. ako by som zistil kde je problém? Dakujem.
sosak
15.12.18,18:59
Skús nastaviť podľa:https://www.grohe.sk/sk_sk/nase-sluzby/instalacne-videa/install-shower-system-thm.html#
Nastavenie termostatickej batérie.
milo.cervenan
15.12.18,19:38
Namontovanu ju mám rád by som ju nastavil lenže z nej nejde horúca voda aj keď dám naplno. Tečie len vlažná.
sosak
16.12.18,08:09
Nastavil si ju podľa toho postupu?


1 – Zmerajte pomocou teplomera teplotu vody. Ak teplota vody dosahuje 38 °C vo chvíli, keď sa ukazovateľ na rukoväti nachádza na značke 38 °C, nie je potrebné vykonávať žiadne nastavenia.

2 – V opačnom prípade zastavte prúd vody a pomocou plochého skrutkovača odstráňte kryt na rukoväti batérie slúžiaci na nastavenie teploty.

3 – Povoľte skrutku a vytiahnite rukoväť.

4 – Spustite prúd vody. Otáčajte čiernym vrúbkovaným gombíkom dovtedy, kým teplota vody nedosiahne 38 °C. Nasaďte rukoväť späť tak, aby jej ukazovateľ mieril na značku 38 °C. Dotiahnite skrutku v rukoväti a nasaďte späť jej kryt.

Pretože tým, že si kartušu demontoval a potom namontoval sa zmenili nastavenia a je potrebné prenastavenie podľa toho postupu v linku. Ja som takto musel svoju batériu prenastaviť z rovnakého dôvodu.